Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Komunikacja w Mołdawii

Znajdź nas w social mediach

Komunikację kolejową w Mołdawii zapewnia Calea Ferata din Moldova (CFM) (www.railway.md). Sieć kolejowa bardzo słabo rozwinięta, a pociągi kursują bardzo wolno. Istnieje bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawy do Kiszyniowa, ale pociąg kursujący na tej trasie trasę od północne granicy do Kiszyniowa pokonuje w 10 godzin, zaś cała podróż trwa około 35 godzin!.

Drogi w Mołdawii są w bardzo kiepskim stanie. Według Światowego Forum Gospodarczego Mołdawia jest druga zaraz po Czadzie w Afryce pod względem złej jakości dróg. Dodatkowo są one źle oznakowane, zaś miejscowi kierowcy nie przestrzegają zasad ruchu publicznego. Dlatego podróżowanie samochodem nie jest rekomendowanym środkiem transportu.

Między miastami działa sieć połączeń autobusowych. W Kiszyniowie znajdują się dwa dość ważne dworce autobusowe: Główny Dworzec Autobusowy w Kiszyniowie oraz Południowo Wschodni Dworzec Autobusowy. W sezonie letnim dostępne są połączenia autobusowe do Rumunii i Bułgarii, a także do Włoch.

W miastach najdogodniejszym środkiem komunikacji są mikrobusy, łatwo dostępne i tanie. W dużych miastach dobrze działa sieć komunikacji trolejbusowej. W samym Kiszyniowie transport publiczny jest dość dobrze zorganizowany. Zarówno autobusy jak i trolejbusy oraz minibusy jeżdżą od 5:00 rano do 24:00 co około 15 minut.

Taksówki są dość łatwo dostępne. Znajdziemy je przed hotelami, restauracjami, na ulicach i na specjalnych ostojach. Opłaty za przejazd warto negocjować przed wejściem do taksówki. Żeby zamówić taksówkę można dzwonić pod jeden z poniższych numerów: 1400, 1405, 1406, 1407, 1408, 1410, 1417, 1422, 1430, 1433, 1449, 1480, 1499.

W Kiszyniowie istnieje kilka punktów wynajmu samochodów.

Transport lotniczy zaczyna się powoli rozwijać. Powstaje wiele prywatnych firm lotniczych oraz rośnie zainteresowanie istniejących linii lotniczych lotniskiem w Kiszyniowie. Już dziś do Mołdawii można dolecieć bezpośrednio z Wiednia, Rygi, Frankfurtu, Lizbony, Londynu, Mediolanu, Rzymu, Paryża, Pragi, Moskwy, Budapesztu, Bukaresztu czy Stambułu.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 425 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 9 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!26 ofert od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY8 ofert od 304 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!