Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Kiszyniowa

Znajdź nas w social mediach

kiszyniow
Kiszyniów - widok na miasto
Fot. bagriton

Stolica, największe miasto Mołdawii, a jednocześnie największe centrum gospodarcze i handlowe kraju. Miasto położone w centrum Mołdawii nad rzeką Byk, która jest jednym z dopływów rzeki Dniestr jest głównym węzłem komunikacyjnym kraju. Kiszyniów leży na siedmiu wzgórzach i zajmuje powierzchnię 120 km kwadratowych. Na terenie miasta znajdziemy aż 23 jeziora, znajdujące się głównie w parkach.

Kiszyniów uważany jest za jedno z najbardziej zielonych miast Europy. Znajdziemy tu mnóstwo parków, zaś przy prawie każdej ulicy rosną wspaniałe drzewa. W miejskich parkach spokojnie żyją zwierzęta i ptaki, zaś w jeziorach pływa wiele gatunków ryb.

Pierwsze wzmianki o Kiszyniowie znaleziono w dokumentach z 17 lipca 1436 roku. W 1774 roku mieszkało tu około 600 mieszkańców (dzisiaj jest to około 700 tysięcy). Kiszyniów uzyskał prawa miejskie dopiero w 1818 roku, niedługo po tym jak został wcielony do terytorium rosyjskiego w 1812 roku i stał się stolicą guberni besarabskiej. Po wielu burzliwych przejściach i bombardowaniach podczas drugiej wojny światowej miasto zostało odbudowane przez sowieckich budowniczych, dopiero w 1991 roku stało się stolicą niepodległej Mołdawii.

Kiszyniów daje nam niepowtarzalną okazję zobaczenia pozostałości budynków z XIX wieku z czasów imperialistycznej Rosji wplecionych w architektoniczne budowle z czasów sowieckich. Głównym placem miasta jest bulwar Stefana Wielkiego, zaś wokół niego znajdują się regularne kwartały ulic. To właśnie tutaj znajdziemy większość ważniejszych muzeów czy zabytkowych budowli. Miasto najlepiej zwiedzać pieszo, ale dość dobrze zorganizowany transport miejski umożliwia zwiedzanie także dalej położonych atrakcji. Warto zobaczyć Cerkiew Narodzenia Pańskiego, wspomniany już Bulwar Stefana III Wielkiego, sobór z pierwszej połowy XIX wieku czy łuk triumfalny.

Dodatkowo Kiszyniów ze względu na swoje centralne położenie stanowi doskonałą bazę na jedno czy kilku dniowe wycieczki w inne części Mołdawii. Dzięki niewielkim rozmiarom kraju, z jego stolicy można dojechać prawie wszędzie w kilka godzin.

Zmęczeni zwiedzaniem turyści mają możliwość odpoczynku w jednym z wielu miejskich parków. Warty polecenia jest także wspaniały Ogród Botaniczny, położony niedaleko bram miasta. Zaś dla amatorów dobrego wina polecamy odbywający się jesienią Festiwal Wina.

Kiszyniów i Mołdawia wydają się nam naprawdę odległe tymczasem znajdują się naprawdę na wyciągnięcie ręki. Z portalem Tanie-Loty.com.pl wyprawa do winnego raju Europy będzie naprawdę udana! Oferujemy bilety lotnicze do Kiszyniowa w atrakcyjnych cenach! Sprawdź nasze promocje lub skorzystaj z naszej nowoczesnej wyszukiwarki tanich biletów lotniczych do Kiszyniowa.

Najlepsze okazje

Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!24 oferty od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY5 ofert od 304 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 92 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!