przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do MołdawiiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Tanie loty do Mołdawii

Mołdawia - Rzeka Dniestr
Fot. akk_rus

Bogata w historię, sielskie krajobrazy i urodzajne gleby porośnięte winoroślą, Mołdawia jest krajem prawie całkowicie zapomnianym lub po prostu nieodkrytym przez turystów. Tymczasem w tym śródlądowym kraju Europy Wschodniej można wędrować spotykając na swojej drodze wspaniałe klasztory i zamki, wielowiekowe lasy i kosztując lokalnego wina.

Pomimo tego, że Mołdawia jest jednym z najbiedniejszych krajów europejskich, spotkamy tu naprawdę przyjaźnie nastawionych, sympatycznych mieszkańców, którzy nigdzie się nie spieszą, zaś w głównych miastach, takich jak stolica Mołdawii Kiszyniów znajdziemy wszystko to, czego potrzebuje podróżny. Katedra, zabytki i muzea w Kiszyniowie przetrwały ciężkie bombardowania podczas drugiej wojny światowej i dzisiaj cieszą swoim pięknem turystów. Tak jak dom Puszkina, w którym artysta spędził swoje dni na wygnaniu i gdzie powstało kilka jego słynnych dzieł.

Mołdawia, a właściwie Republika Mołdawii, to niewielkie (około 10 procent powierzchni Polski) i bardzo młode państwo. Powstało ono w 1991 roku wraz z upadkiem Związku Radzieckiego. Zajmuje historyczne tereny Besarabii, położona jest pomiędzy Rumunią i Ukrainą i jednocześnie pomiędzy dwoma rzekami Prutem i Dniestrem. Mołdawia ciągle uważana jest za kraj bardzo zacofany. Szczególnie uwidacznia się to na prowincji, gdzie na porządku dziennym są drewniane wozy zaprzęgnięte w konie, które często stanowią jedyny lub jeden z najpopularniejszych środków transportu.

Pomimo tego, że Republika Mołdawska istnieje tak krótko w swojej historii przeżyła już wojnę domową. Część Mołdawii znajdująca się na wschodnim brzegu rzeki Dniestr (czyli Naddniestrze), którą zamieszkują głównie Ukraińcy i Rosjanie, od 1992 roku jest autonomicznym i niepodległym państwem - Naddniestrzańską Republiką Mołdawską. Niestety nie jest ono uznawane na arenie międzynarodowej, dlatego wybierając się w te tereny warto uważać, by nie popaść w konflikt z prawem.

Mołdawia słynie ze swoich wyśmienitych win stołowych, głównie dlatego, że dysponuje żyzną i urodzajną glebą sprzyjającą produkcji winorośli. Bardzo popularne są wycieczki do winnic, głownie dla pasjonatów tego trunku. Największe w Mołdawii i ponoć także na świecie są piwnice w mieście Cricova. Warto też przyjrzeć się mapie Mołdawii, niektórzy twierdzą, żre jest jedynym krajem na świecie, które kształtem przypomina właśnie grono winorośli…

Jeśli macie ochotę poznać ten fascynujący kraj, portal www.tanie-loty.com.pl zaprasza do Mołdawii, kraju wina i winorośli, oferując wam najtańsze bilety lotnicze do Mołdawii! Skorzystajcie z naszej wyszukiwarki tanich biletów, lub zapoznajcie się z naszymi promocjami!

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz naszą ofertę na tanie loty do Mołdawii. Lecisz z powrotem? Sprawdź też, bilety z Mołdawii.

Nasi użytkownicy szukali ostatnio tanich lotów z Krakowa do Girony, z Gdańska do Londynu i, połączeń lotniczych z Krakowa do Cork.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Londynu, Okazje na loty na jeden dzień, Okazje na loty na Cypr, Okazje na loty do Gruzji, Okazje na loty w grudniu, bilety lotnicze z Katowic do Londynu Gatwick, tanie bilety lotnicze, loty krajowe, Loty na Jeden Dzien z Poznania.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Bez kategorii, Koce, poduszki, zagłówki, Walizki dla dzieci, Torby biznesowe i Torby na kółkach.