TripAdvisor promuje świadomą turystykę! Koniec z biletami na atrakcje komercyjne z udziałem delfinów i wielorybów

Na szczęście coraz więcej osób i firm idzie w kierunku świadomej turystyki. Pisaliśmy już o 5 rzeczach dotyczących świadomej turystyki, które możesz zrobić, by uratować planetę, a także o zwierzętach, które najbardziej cierpią na turystyce (Top 7). TripAdvisor dołączył do tej walki o mądrą turystykę i nie będzie już sprzedawał biletów na atrakcje z udziałem zwierząt morskich (zarówno delfinów, wielorybów jak i morświnów).

TripAdvisor świadomie

Być może już wiesz, że w Europie powstało pierwsze na świecie sanktuarium dla delfinów uratowanych z niewoli! Wykorzystywanie delfinów do celów komercyjnych oraz rozrywkowych dla dzieci i dorosłych jest krytykowane przez organizacje ekologiczne na całym świecie. Jednak prawo międzynarodowe zabrania uwalniania delfinów na otwarte morze. Archipelagos Institute znalazł rozwiązanie i po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań wybrał wąską zatokę Vroulii, aby tam właśnie stworzyć sanktuarium, do którego mogłyby być transportowane wcześniej więzione delfiny. Pod nadzorem i w bezpiecznym otoczeniu delfiny będą mogły odzyskać instynkt łowcy, a później będzie je można uwolnić do środowiska naturalnego.

A teraz kolejna dobra wiadomość! Ogłoszono tę ważną decyzję o zaprzestaniu sprzedaży biletów na atrakcje z udziałem zwierząt morskich przez jedną z największych platform turystycznych na świecie – TripAdvisor. Być może takie stanowisko i jasny komunikat w sprawie wykorzystywania zwierząt jako atrakcji turystycznych będzie miało swoje skutki w spadku popularności tego typu rozrywki. To kolejny krok platformy w kierunku świadomej turystyki. 3 lata temu Tripadvisor zrezygnował ze sprzedaży biletów na inne atrakcje z udziałem zwierząt, m.in. jazdy na słoniu czy selfie z drapieżnikami.

Dermot Halpin, prezes TripAdvisor Experiences and Rentals powiedział:

Obszerne dowody przedstawione nam przez ekspertów były przekonujące – wieloryby i delfiny nie rozwijają się w ograniczonych warunkach niewoli. Mamy nadzieję ujrzeć przyszłość, w której żyją tak, jak powinny, czyli na wolności. Uważamy, że obecne pokolenie wielorybów i delfinów w niewoli powinno być ostatnim. Mamy nadzieję, że decyzja TripAdvisora wpłynie na dobrostan zwierząt morskich.

Jak informuje portal F5, nowe zasady wejdą w życie już pod koniec 2019 roku. Do tego czasu z TripAdvisora mają zniknąć ostatnie oferty atrakcji z udziałem zwierząt morskich (m.in. w bardzo popularnym amerykańskim SeaWorldzie czy Loro Parku na Teneryfie i wielu innych obiektach komercyjnych).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here