Bogata historia, malownicze krajobrazy i rzadkie naturalne piękno – oto cechy wspólne siedmiu niezwykłych cudów natury. Odkryj najpiękniejsze wyspy greckie poza utartym szlakiem i przeżyj niezapomniane chwile. To idealne miejsca na relaks, bo sprawią, że zapomnisz o reszcie świata.

Poprzedni

1. Symi – wyspa żeglarzy, celebrytów i artystów

Zaledwie godzinna podróż promem dzieli Rodos od sąsiedniej Symi, która bez wątpienia jest bardzo urokliwym miejscem. Nic dziwnego, że upodobali ją sobie artyści, żeglarze, a nawet celebryci, którzy przypływają na wyspę wypocząć. Ale koniecznie poza sezonem, kiedy nabiera ona innego charakteru. Wizytówką Symi jest jej port z różnokolorowymi, pastelowymi domami zbudowanymi w stylu amfiteatralnym. Warto wstąpić do jednej z tutejszych tawern, żeby spróbować pysznych, malutkich krewetek, z których wyspa słynie. Polecam wycieczkę do klasztoru Panormitis, gdzie można zobaczyć ikonę Michała Archanioła. Dostaniecie się tam drogą pełną serpentyn. W czasie jazdy będziecie mieli okazję podziwiać niesamowite widoki na małe plaże i zatoczki, w których łódki leniwie kołyszą się na turkusowej wodzie.


kolorowe domki wokół portu
Wyspa Symi to niezwykle czarujące miejsce, które upodobali sobie m.in. rozmaici artyści. Fot. A. Zawistowska, Akcja Grecja
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here