W Europie powstało pierwsze na świecie sanktuarium dla delfinów uratowanych z niewoli!

Takie wiadomości napawają optymizmem. Dobrze wiedzieć, że są ludzie na tym świecie, których obchodzi los naszej planety. Ale do rzeczy, w niewielkiej zatoce po północnej stronie greckiej wyspy Lipsi powstało pierwsze na świecie sanktuarium dla delfinów uratowanych z niewoli. To również schronienie dla tych osieroconych i rannych ssaków.

Ratują delfiny

Wykorzystywanie delfinów do celów komercyjnych oraz rozrywkowych dla dzieci i dorosłych jest krytykowane przez organizacje ekologiczne na całym świecie. Jednak prawo międzynarodowe zabrania uwalniania delfinów na otwarte morze. Archipelagos Institute znalazł rozwiązanie i po przeprowadzeniu szeroko zakrojonych badań wybrał wąską zatokę Vroulii, aby tam właśnie stworzyć sanktuarium, do którego mogłyby być transportowane wcześniej więzione delfiny. Pod nadzorem i w bezpiecznym otoczeniu delfiny będą mogły odzyskać instynkt łowcy, a później będzie je można uwolnić do środowiska naturalnego.

Anastasia Miliou, dyrektorka ds. Badań Archipelagos Marine Protection Institute powiedziała:

Zdecydowaliśmy się stworzyć pierwszy na świecie morski rezerwat życia na Morzu Egejskim. Chcieliśmy osiągnąć ten wielki cel, jednocześnie szanując greckie dziedzictwo kulturowe. Gdyż to właśnie Grecja była pierwszym krajem, który ponad 2500 lat temu chronił delfiny prawem.

Sanktuarium Morza Egejskiego w Lipsi będzie służyć jako prototyp. W planach jest stworzenie większej ilości tego typu ośrodków w różnych zakątkach naszej planety.

Anastasia Miliou, dyrektorka ds. Badań Archipelagos Marine Protection Institute powiedziała:

Obecnie w niewoli na całym świecie pozostaje około 2913 delfinów. Chcemy, żeby wszystkie zostały wypuszczone, ponieważ naukowo udowodniono, że mają tak wysoki poziom inteligencji, że cierpią w niewoli.

sprawdź: Okazje do Grecji

źródło: greecehighdefinition.com i dobre wiadomości

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here