Oto najbardziej przyjazne miasta na świecie. Czy Twój ulubiony kierunek jest na tej liście?

Portal BIG 7 Travel przeprowadził badania wśród internautów w celu stworzenia listy najbardziej przyjaznych miast na świecie dla turystów i emigrantów. W międzynarodowej ankiecie wzięło udział 1,5 miliona osób. Zobacz zatem w jakich miastach turyści czują się najlepiej.

Zwiedzaj najbardziej przyjazne miasta

Słowo przyjazny w odniesieniu do miast może się kojarzyć na różne sposoby, dlatego w ankiecie brano pod uwagę wiele kryteriów: od łatwości poruszania się po mieście z nawigacją czy pomocy udzielonej przez nieznajome osoby po możliwości zaprzyjaźnienia się z miejscowymi. Krótko mówiąc są na świecie miasta, w których możesz poczuć się po prostu mile widziany.

Z badań wyłoniła się lista 50 najbardziej przyjaznych miast na świecie. Nie ma na niej niestety żadnego polskiego miasta, a ostatnie miejsce w rankingu zajmuje Wieczne Miasto. Co może oczywiście dziwić, bo Rzym to wciąż jeden z najpopularniejszych kierunków podróży. Jednak miejscowi mają chyba dość turystów, co da się odczuć. Nisko w rankingu znalazł się również Nowy Jork. Pełną listę zobaczysz na stronie, tymczasem zobacz 10 najbardziej przyjaznych miejsc na świecie. Jak obstawiasz zwycięską trójkę?

Poprzedni

10. Glasgow, Szkocja

Glasgow znalazło się w pierwszej dziesiątce najbardziej przyjaznych miast na świecie. Dzięki temu Szkocja jest dumna ze swojego stosunku do obcych i turystów. Ciepła i przyjazna społeczność dodaje miastu prawdziwego uroku, dzięki czemu jest popularnym celem wycieczek.

Sprawdź: Tanie loty do Glasgow

Fot. Shutterstock
Poprzedni
2 KOMENTARZE
  1. Brugia chyba żartujecie????

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here