Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do TajpejOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 3601Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 5766Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Tajpej

Znajdź nas w social mediach

tajpei
Tajpej to ogromna metropolia
Fot.tylerdurden1

Tajpej to nowoczesna metropolia, licząca blisko 3 miliony mieszkańców. Pełna jest ona wieżowców i komunikacyjnych estakad, zabytkowych świątyń i gwarnych bazarów, parków i muzeów. Oficjalnie stolicą Republiki Chińskiej jest Nankin, położony w Chinach, faktycznie rolę tę pełni właśnie Tajpej. Wraz z przyległymi miastami metropolia liczy ponad 6 mln mieszkańców. Taipei, to miasto o burzliwej historii pod panowaniem Hiszpanów, Holendrów, Mingów, Oingów i Japończyków. Największym zainteresowaniem turystów cieszą się: Muzeum Narodowe z najbogatszą na świecie kolekcją sztuki chińskiej, tradycyjna chińska dzielnica przy świątyni Lungszan, Park Yan-gmingshan (Gongyuan), Muzeum Historyczne i Muzeum Sztuki.

O Tajwanie mówi się, że jest supernowoczesną powłoką skrywającą stary chiński szkielet. Te słowa znakomicie oddają ducha stolicy. Mieszkańcy Tajwanu wymieniają trzy podstawowe powody, dla których warto odwiedzić ich kraj: skarby kultury chińskiej, piękne parki narodowe i wspaniała kuchnia. Miłośników współczesnej architektury skusić może jeszcze jeden - w stolicy Tajwanu stoi dziś jeden z najwyższych budynków świata, ponad półkilometrowy wieżowiec Tajpej 101 (liczba w nazwie odpowiada liczbie pięter).

Historia

Miasto zostało założone w 1708 przez imigrantów z południowo wschodnich prowincji chińskich. Rozwijało się powoli, jako lokalny ośrodek handlowy z targiem oraz portem na rzece Danshui He. Szybszy rozwój natąpił w XIXw.(w mieście pojawiły się brukowane ulice i mury obronne). W 1895 miasto, w wyniku wojny chińsko japońskiej, dostało się w ręce Japończyków. W trakcie japońskiej okupacji Tajpej został rozbudowany i zmodernizowany. W 1932 liczył juz 600.000 mieszkanców. Po zakończeniu II wojny światowejTajpej ponownie dostał się pod panowanie chińskie. Po przejęciu władzy w Chinach przez komunistów, swoją siedzibę miał tu rząd emigracyjny Czang Kaj-Szeka. W tym okresie do miata naplynęła duża liczba imigrantów. Później liczba mieszkańców zaczęła się stabilizować, a miasto, rozwijało się bardzo dynamicznie.

Dzisiaj Tajpej jest jednym z dwóch największych ośrodków przemysłowych Tajwanu. Jest miastem nowoczesnym i zamożnym. Działa w nim wiele przedsiębiorstw i zakładów przemysłowych. Miasto jest międzynarodowym ośrodkiem handlowym i miejscem organizacji światowych targów informatycznych. Co roku prezentuje się na nich najnowsze technologie gromadzenia i przetwarzania danych.

Tajpej nie jest miejscem szczególnie wymagającym dla odwiedzających. Napotkać tu można tłumy ludzi, co prowadzić może do dezorientacji. Miłą niespodzianką dla odwiedzających Tajwan i jego stolicę jest przychylność i gotowość do pomocy ze strony mieszkańców. Są oni dość gościnni, (choć wielu z nich może okazywać zawstydzenie lub zdenerwowanie przy spotkaniu z obcokrajowcem) a ich przyjacielskie nastawienie wobec gości na pewno nadrobi wszelkie nieporozumienia. Tajwańczycy bardzo lubią, gdy ich zagraniczni goście okazują zainteresowanie lokalną kulturą. Żywe zainteresowanie wszystkim, co chińskie, a szczególnie unikalnymi aspektami życia na Tajwanie, może zjednać przybyszowi wielu przyjaciół.

Wyjeżdżasz do Tajpej? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Tajpej. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Tajpej.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!