Treść strony

bieszczady

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Bieszczady

Znajdź nas w social mediach

bieszczady
Bieszczady - najbardziej tajemnicze polskie góry
Fot. sxc.hu

Bieszczady - ogromne przestrzenie, puste połoniny, cisza, pierwotna przyroda, wspaniała fauna – jednym zdaniem najmniej zaludnione góry Polski. Bieszczady to zachodnia część Beskidów Wschodnich, położona między Przełęczą Łupkowską (640 m n.p.m.) a Przełęczą Wyszkowską (933 m n.p.m.). Najwyższym szczytem Bieszczadów jest Pikuj (1405 m n.p.m., na Ukrainie) zaś na terytorium Polski – Tarnica (1346 m n.p.m.). Mimo iż szczytowe partie zajmują połoniny, to Bieszczady zaliczane są do pasma Beskidów Lesistych, a nie Połonińskich.
W Bieszczadach występują rośliny i zwierzęta niespotykane w innych częściach naszego kraju, a zwłaszcza takie, które lubią ciepło, np. największy europejski wąż Eskulapa. Dobrze zachowane pierwotne lasy bukowe stanowią prawdziwy raj dla zwierząt. Żyją w nich m.in. żubry, jelenie, niedźwiedzie, wilki, rysie i żbiki. Masywy Tarnicy, Wielkiej Rawki, Połoniny Wetlińskiej i Caryńskiej obejmuje Bieszczadzki Park Narodowy, w którym poruszać się można tylko szlakami znakowanymi. Na nich też skupia się większość ruchu turystycznego.

   

Najważniejsze informacje

Czas otwarcia: cały rok
Ceny wstępu:
Przez Bieszczadzki Park Narodowy poprowadzonych jest około 120 km pieszych szlaków turystycznych i podobna ilość ścieżek przyrodniczych. Wchodząc na szlak lub ścieżkę turysta zobowiązany jest do zakupienia biletu jednodniowego bądź czterodniowego karnetu w jednym z 17 punktów informacyjno-kasowych (ceny biletów i karnetów w poszczególnych punktach kasowych różnią się)
Dojazd:
Sanok jest głównym węzłem komunikacyjnym regionu. Miasto ma dalekobieżne połączenia autobusowe z większością miast środkowej i wschodniej Polski i wschodem kraju: z Krakowem, Katowicami, Gliwicami, Mielcem, Lublinem, Sandomierzem, Warszawą a nawet Kołobrzegiem, zaś w regionie z Rzeszowem, Tarnowem, Krosnem i Przemyślem.
Z sanockiego dworca PKS odjeżdżają autobusy do prawie wszystkich miejscowości bieszczadzkich.
Bieszczadzkie Centrum Informacji Turystycznej +4813 469 66 95
Bieszczadzki Park Narodowy +4813 461 06 50, +4813 461 06 10
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://www.bdpn.pl/
https://www.bieszczady.pl/

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air27 ofert od 139 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 112 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 311 Sprawdź