Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty do Zielonej Góry

Znajdź nas w social mediach

zielona_gora
Ratusz w Zielonej Górze
Fot. Wikipedia

Zielona Góra, położona w zachodniej Polsce, jest tak, jak mówi nazwa - miastem zielonym, otoczonym lasami, które są częścią Borów Zielonogórskich. Lasy zajmują prawie 50 % jego powierzchni. W mieście jest 5 parków i 3 zieleńce, 260 gatunków drzew i krzewów. Znajduje się tu aż 81 pomników przyrody, w tym 800-letni cis przy ul. Kopernika.

Nazwa Zielonej Góry wywodzi się od wzgórza porośniętego w przeszłości bujną roślinnością, w pobliżu którego powstała osada rolnicza. Dzisiaj na tym samym wzgórzu działa Park Winny z uprawą winorośli oraz wyjątkowe miejsce, jakim jest Palmiarnia.

 

Zielona Góra praktycznie nie została zniszczona w trakcie II wojny światowej. Podobno do nacierającej Armii Czerwonej wyszedł ówczesny proboszcz ks. Georg Gottwald i poinformował, że miasto nie zamierza się bronić i tym sposobem ocalił je przed podzieleniem losu innych. Dzięki temu w mieście znajdziemy wiele zabytków sięgających średniowiecza i czasów piastowskich. Śródmieście z zachowanym średniowiecznym układem ulic oraz historyczna zabudowa z  XIX i początków XX wieku sprawiły, że całe centrum Zielonej Góry wpisano do rejestru zabytków. 

Zielona Góra zyskała przydomek polskiej stolicy wina. Bogate tradycje winiarskie, sięgające 1314 roku, miały duży wpływ na gospodarkę i krajobraz miasta i okolic. Hucznie świętuje się tu Winobranie, które jest oficjalnym świętem miejskim już od 1852 roku. Także dzisiaj Winobranie jest ważnym wydarzeniem kulturalnym, przyciągającym zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Bramą do miasta jest zielonogórskie lotnisko w Babimoście, oddalone od centrum o 30 km, zaś na terenie miasta sprawnie działa komunikacja miejska, służąca zarazem mieszkańcom i zwiedzającym.

Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Zielonej Góry w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, która pomoże ci znaleźć tanie bilety lotnicze do Zielonej Góry!

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 243 Sprawdź