przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do Zielonej GóryOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Tanie loty do Zielonej Góry

zielona_gora
Ratusz w Zielonej Górze
Fot. Wikipedia

Zielona Góra, położona w zachodniej Polsce, jest tak, jak mówi nazwa - miastem zielonym, otoczonym lasami, które są częścią Borów Zielonogórskich. Lasy zajmują prawie 50 % jego powierzchni. W mieście jest 5 parków i 3 zieleńce, 260 gatunków drzew i krzewów. Znajduje się tu aż 81 pomników przyrody, w tym 800-letni cis przy ul. Kopernika.

Nazwa Zielonej Góry wywodzi się od wzgórza porośniętego w przeszłości bujną roślinnością, w pobliżu którego powstała osada rolnicza. Dzisiaj na tym samym wzgórzu działa Park Winny z uprawą winorośli oraz wyjątkowe miejsce, jakim jest Palmiarnia.

Zielona Góra praktycznie nie została zniszczona w trakcie II wojny światowej. Podobno do nacierającej Armii Czerwonej wyszedł ówczesny proboszcz ks. Georg Gottwald i poinformował, że miasto nie zamierza się bronić i tym sposobem ocalił je przed podzieleniem losu innych. Dzięki temu w mieście znajdziemy wiele zabytków sięgających średniowiecza i czasów piastowskich. Śródmieście z zachowanym średniowiecznym układem ulic oraz historyczna zabudowa z  XIX i początków XX wieku sprawiły, że całe centrum Zielonej Góry wpisano do rejestru zabytków. 

Zielona Góra zyskała przydomek polskiej stolicy wina. Bogate tradycje winiarskie, sięgające 1314 roku, miały duży wpływ na gospodarkę i krajobraz miasta i okolic. Hucznie świętuje się tu Winobranie, które jest oficjalnym świętem miejskim już od 1852 roku. Także dzisiaj Winobranie jest ważnym wydarzeniem kulturalnym, przyciągającym zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Bramą do miasta jest zielonogórskie lotnisko w Babimoście, oddalone od centrum o 30 km, zaś na terenie miasta sprawnie działa komunikacja miejska, służąca zarazem mieszkańcom i zwiedzającym.

Z portalem Tanie-loty.com.pl możesz zarezerwować tanie loty do Zielonej Góry w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki połączeń, która pomoże ci znaleźć tanie bilety lotnicze do Zielonej Góry!

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty
PartnerStart Parking

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Zobacz promocje na tanie loty do Zielonej Góry. Lecisz z powrotem? Sprawdź także, bilety z Zielonej Góry.

Jeżeli wybierasz się do Polski, prawdopodobnie zainteresują Cię tanie loty z Girony do Katowic, bilety lotnicze Bruksela Warszawa lub tanie loty z Londynu do Warszawy.

Nasi użytkownicy szukali też tanich lotów z Kopenhagi do Warszawy i z Krakowa do Warszawy.

Popularne wyszukiwania: tanie loty do Nowego Jorku, Okazje na loty na weekend, Okazje na loty w marcu, Okazje na loty na Boże Ciało, Okazje na loty na weekend z Katowic, loty z Dortmundu do Poznania, bilety lotnicze Londyn Stansted Poznań Ławica, wyszukiwarka lotów, odszkodowanie za opóźniony lot, Lot z Warszawy do Zielonej Gory 10 18 Lipca.

Wybierasz się w podróż? Sprawdź Kosmetyki, akcesoria, Mapy zdrapki, Pokrowce na walizki, Dla Dzieci i Plecaki dla dzieci.