Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do MalezjiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Kuala Lumpur (KUL) Kuala Lumpur Int. Apt.od 3289Wybierz
 • Kuantan (KUA) Kuantan Apt.od 3738Wybierz
 • Kota Kinabalu (BKI) Kota Kinabalu Int. Apt.od 6207Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Malezji

Znajdź nas w social mediach

kuala_lumpur_view
Kuala Lumpur
Fot. sxc

Kuala Lumpur
Tętniąca życiem stolica Malezji. Nad miastem górują najwyższe bliźniacze budynki świata Petronas Towers, zwane tu KLCC (Kuala Lumpur City Center) oraz Menara KL, wieża telewizyjna. Poza licznymi drapaczami chmur, luksusowymi hotelami i centrami handlowymi Kuala Lumpur to także piękne meczety, świątynie hinduskie, malownicze ogrody oraz autentyczna dzielnica chińska z prawdziwymi zakładami szewskimi, fryzjerskimi oraz straganami, gdzie można kupić wszystko - od artykułów gospodarstwa domowego, poprzez odzież, wyroby jubilerskie, aż po zioła i przyprawy.

Park Narodowy Taman Negara
Największy park narodowy Malezji, o powierzchni 4383 km2, leżący na terenie trzech stanów (Pehang, Kelantan i Terengganu), największy chroniony obszar tropikalnego lasu na półwyspie. Jest ostoją 250 gatunków ptaków i licznych zwierząt naziemnych, takich jak słonie, malajskie tapiry, sambary, tygrysy, wydry i kilka gatunków małp naczelnych. W siedzibie zarządu parku można wypożyczyć sprzęt do biwakowania i wędrówki. Wokół znajdują się dobrze oznakowane ścieżki biegnące przez dżunglę. Kładki rozpięte między koronami drzew lasu deszczowego pozwalają obserwować życie egzotycznych zwierząt. Wizyta w Taman Negara to niezapomniana uczta dla miłośników przyrody i osób szukających przygody. Tutaj organizowane są spływy łodziami oraz trekingi po dżungli i wiszących mostach, a przy odrobinie szczęścia spotkać można rdzenną ludność Orang Asli prowadzącą koczowniczy tryb życia.

Malakka
Malakka, założona w 1400 r., jest najstarszym miastem Malezji, świadkiem walk rywalizujących ze sobą kolonistów o jej posiadanie. To właśnie historycznej roli Malakki zawdzięczać można istnienie w tym mieście wielu zabytków i pamiątek, których jest więcej niż w jakimkolwiek innym miejscu Malezji. Miasto położone jest ok. 140 km na południe od Kuala Lumpur i z pewnością jest warte odwiedzenia. Zobaczyć tutaj można wiele ciekawych zabytków kolonialnych po panujących tutaj kolejno Portugalczykach, Holendrach i Anglikach, ale również wspaniałą dzielnicę chińską pełną malutkich galerii i antykwariatów oraz zabytkowych domów chińskich. Warto także obejrzeć Masjid Kampung Kling – niezwykły meczet – zamiast kopuły wieńczy go dach w kształcie piramidy, a zamiast minaretu ma kwadratową pagodę.

Penang
Stan Penang składa się z wyspy Penang oraz wąskiego pasa lądu, Seberang Prai. Wyspa Penang położona jest zachodniego wybrzeża Półwyspu Malajskiego. Obejmuje ona zasadniczą część stanu Penang. Jest to jeden z najbardziej popularnych na świecie malajskich regionów turystycznych.Słynna jest nie tylko stolica stanu, Georgetown - miasto o bogatej historii, ale również rozległa plaża Batu Feringghi, usiana przepięknymi hotelami ze wspaniałym widokiem na morze.

Langkawi
Archipelag Langkawi obejmujący 99 wysp położony jest przy zachodnim wybrzeżu Malezji na wodach Morza Andamańskiego. Największa z nich o tej samie nazwie zajmuje powierzchnię ok. 478 km2. Wyspa słynie z szerokich piaszczystych plaż okolonych maleńkimi wysepkami, tropikalnych lasów deszczowych oraz bogactwa fauny i flory. Turystyka na Langkawi zaczęła się rozwijać stosunkowo niedawno i od samego początku nadano jej charakter ekologiczny. Będąc na Langkawi zobaczycie Państwo lasy deszczowe z wodospadami, barwny Park Ptaków, farmę krokodyli i Akwarium "Podwodny Świat" z egzotycznymi gatunkami ryb. Zachęcamy również do eskapady na malownicze sąsiadujące wysepki kryjące wiele tajemniczych jaskiń. Wyspa określana jest często jako wolnocłowy raj dla miłośników nurkowania oraz amatorów luksusowych hoteli i rajskich krajobrazów.

Wyspa Redang
Niewielka wyspa położona na Morzu Południowochińskim, 22 km od wschodniego wybrzeża Malezji. Razem z 8 innymi wysepkami należy do Morskiego Parku Narodowego, który utworzony został w 1991 roku. Od tej pory, wyspy stały się popularnym miejscem wypoczynku. Są tu piękne plaże z piaskiem białym jak mąka, krystalicznie czyste wody, w których można znaleźć niezwykłe ogrody rafy koralowej pełne bajecznych ryb i żółwi. Jest rajem dla poszukujących prywatności, odosobnienia, ciszy i spokoju. Oprócz nurkowania wyspa oferuje również inne sporty wodne - łódki, kajaki, rowery wodne, windsurfing. Na wyspie znajduje się również fragment dżungli, gdzie zobaczyć można malownicze wodospady, jeziorka oraz liczne okazy egzotycznej fauny i flory. Na odludnych zatoczkach można też zobaczyć żółwie składające jaja.

Wyspa Borneo
Trzecia pod względem wielkości wyspa na świecie - Borneo o powierzchni 736 tys. km2, leży na równiku na Morzu Południowo-Chińskim. Terytorium Borneo podzielone jest między Indonezję (Kalimantan), Sułtanat Brunei oraz Malezję. Północna część Borneo należąca do Malezji dzieli się na 2 stany Sabah i Sarawak. Turystów przyciągają w ten rejon liczne atrakcje: wielowiekowe lasy deszczowe zamieszkane przez rzadkie gatunki zwierząt: m.in. orangutany i nosacze, bezludne wyspy, na których plażach żółwie składają jaja, bogata kultura etniczna i różnorodność ludów tu żyjących. Tutaj wypocząć też można na piaszczystej plaży w luksusowym hotelu lub wspiąć się na najwyższy szczyt Azji Południowo-Wschodniej, jakim jest Mount Kinabalu mierzący 4.101 m n.p.m. i stąd podziwiać wspaniałą panoramę lub zapierający dech w piersi wschód słońca.

Wyspa Sipadan
Znajduje się na północ od Borneo i jest miejscem, gdzie przybywają amatorzy nurkowania z całego świata. Sipadan to wierzchołek wapiennej iglicy wyrastającej z dna morskiego na wysokość 600 m.

Niah Caves
Grotołazi amatorzy powinni umieścić w planie podróży zwiedzenie Wielkiej Jaskini w Parku Narodowym Niah Caves. Należy ona do największych jaskiń na świecie. Badania archeologiczne wykazały, że ludzie mieszkali w rejonie tych jaskiń już 40 tyś lat temu.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!