Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Penang

Znajdź nas w social mediach

penang_bay
Wyspa Penang
Fot. sibikos

Penang to największa malezyjska wyspa, leżąca przy północno-zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego i prawdziwa Perła Orientu. Jest to jeden z najbardziej popularnych na świecie malajskich regionów turystycznych. Słynna jest nie tylko stolica stanu, Georgetown - miasto o bogatej historii, ale również rozległa plaża Batu Feringghi, usiana przepięknymi hotelami ze wspaniałym widokiem na morze. Historia współczesnego Penangu zaczyna się w 1786 roku, kiedy to Francis Light zdołał przekonać Sułtana stanu Kedah do przekazania wyspy Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Aby zachęcić mieszkańców Półwyspu Malajskiego do osiedlania się na niej, Francis Light podobno kazał strzelać z okrętowych dział srebrnymi monetami w głąb dżungli. Wkrótce potem Brytyjczycy wycięli część dżungli i zbudowali tam miasto Georgetown, nazwane tak na cześć Króla Jerzego III. W niedługim czasie przekształciła się ona w bogate miasto portowe, które stało się głównym portem handlowym dla tak dochodowych wtedy towarów jak herbata, przyprawy, porcelana czy tekstylia.

Dzisiejszy Penang to wspaniały skansen tamtych czasów i jedyne miejsce w Malezji, gdzie Chińczyków jest więcej niż dominującej w kraju grupy – Malajów. Ta kolonialno-chińska mieszanka sprawia, że Penang jest miejscem w Malezji bardziej popularnym niż stolica kraju, Kuala Lumpur. W centrum Georgetown można poczuć się jak w dawnym chińskim mieście. Przy ulicach stoją domki, których część zajmują sklepiki właścicieli, jezdnie są zapchane rikszami rowerowymi, nie brakuje misternie zdobionych świątyń i ślicznych budynków w stylu kolonialnym. Żadne inne miejsce w Malezji nie oferuje tak wielu atrakcji skoncentrowanych na tak niewielkim obszarze – są tu zarówno historyczne budynki, liczne świątynie kilku wyznań, góry, dżungla, wioski rybackie, ale też plaże i najlepsze w kraju jedzenie, w tym słynna laksa – zupa z owoców morza.

Jednym z symboli Penangu jest 13,5-kilometrowy most łączący wyspę ze stałym lądem. Jest on dumą Malezyjczyków, bo to trzeci najdłuższy most na świecie. W Georgetown warto zobaczyć fort Cornwallis, zbudowany dla obrony wyspy, piękny ratusz, wieżę zegarową postawioną na cześć królowej Wiktorii oraz kościół świętego Jerzego. Penang słynie także ze wspaniałych świątyń. Khoo Kongsi, najbardziej finezyjna budowla Georgetown to prywatna świątynia buddyjska należąca do klanu Khoo, kręcono tu sceny do filmu „Anna i król” z Jodie Foster w roli głównej. Inna świątynią jest meczet zbudowany w stylu hinduskim im. Kapitana Klinga. Jednak najbardziej znaną świątynią Penangu jest buddyjski kompleks Kek Lok Si, zbudowany na wzgórzu prawie w środku wyspy. Należy on do największych i najpiękniejszych w całej Azji południowo-wschodniej. Fascynującym miejscem jest także Świątynia Węży, jedyna tego rodzaju świątynia na świecie. Liczne węże wiją się tutaj leniwie wokół lichtarzy i waz stojących na ołtarzu. Dobrze odkarmione i otumanione dymem kadzideł nie stanowią większego zagrożenia.

Charakterystycznym dla Penangu widokiem są wesoło zdobione riksze, będące oryginalnym sposobem zwiedzania wyspy w niespiesznym tempie. Warto też wybrać się samochodem do lasu porastającego okoliczne wzgórza, aby stamtąd podziwiać piękno wyspy, lub wspiąć się na Penang Hill, najwyższą górę Penangu, nazywaną wzgórzem flagowym. Rozpościera się stąd zapierający dech w piersiach widok na całą wyspę i na widoczny w oddali stały ląd.

Wyjeżdżasz do Penang? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Penang. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Penang.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!