Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty na Langkawi

Znajdź nas w social mediach

LANGKAWI
Langkawi
Fot. dmytrok

Langkawi to największa malezyjska wyspa leżąca tuż przy granicy z Tajlandią, na zachodnim wybrzeżu Półwyspu Malajskiego. Ta tropikalna wyspa urzeka pięknem plaż i raf koralowych. Jest niemal równie wielka jak Singapur, ale jednak jest wciąż dziewicza. Dżungla w środkowej części wyspy, pola ryżowe i osady stanowią malowniczy pejzaż. Wyspa słynie z mitów i legend, których tajemnice poznamy po wkroczeniu w ten świat pełen mistycznego uroku i przyjaznych ludzi. Wyspa znana jest z szerokich piaszczystych plaż okolonych maleńkimi wysepkami, tropikalnych lasów deszczowych oraz bogactwa fauny i flory.

Turystyka na Langkawi zaczęła się rozwijać stosunkowo niedawno i od samego początku nadano jej charakter ekologiczny. Będąc na Langkawi można zobaczyć lasy deszczowe z wodospadami, barwny Park Ptaków, farmę krokodyli i Akwarium "Podwodny Świat" z egzotycznymi gatunkami ryb. Zachęcamy również do eskapady na malownicze sąsiadujące wysepki kryjące wiele tajemniczych jaskiń.

Na Langkawi można dostać się promem z Georgetown na wyspie Penang, z Kuala Perlis oraz Kuala Kedah, lub samolotem z Penangu i Kuala Lumpur. Rząd Malezji bardzo silnie promuje wyspę, głównie dlatego, że to stąd pochodzi były premier kraju, który władzę sprawował przez ponad 20 lat, i który jest uważany za twórcę gospodarczego sukcesu Malezji. W 1986 r. na wyspie utworzono strefę wolnocłową. W ostatnich latach zadbano o rozbudowę infrastruktury, tak aby zapewnić liczne atrakcje turystom znudzonym wylegiwaniem się na plażach. Langkawi urzeka krajobrazem – dżunglą w głębi wyspy i sielankowymi plażami, rozwój turystyki powoduje jednak pewne niekorzystne zmiany. Mimo to wyspa zostaje nadal bardzo popularna wśród turystów.

Największe miasto na Langkawi to Kuah. To tu znajduje się port oraz centrum życia wyspy. Turyści wybierają jednak jedną z wielu plaż rozsianych wokół wyspy, z których te uważane za najlepsze leżą w zachodniej części wyspy. Głównym problemem na wyspie jest komunikacja, nie jeżdżą tu żadne autobusy. Jeśli ktoś chce poznać całą wyspę Langkawi, powinien wypożyczyć jakiś pojazd, samochód lub motocykl. Są też wypożyczalnie rowerów górskich. Dostępne są także taksówki, ale przejazd nimi jest drogi. Warto skorzystać o okazji podziwiania Langkawi z góry. Od niedawna istnieje tam kolejka linowa (cable car), która wwozi nas na jedną z najwyższych gór wyspy.

Wyjeżdżasz na Langkawi? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty na Langkawi. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów na Langkawi.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!