Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do Kota KinabaluOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAW) Okęcieod 5035Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 6207Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Kota Kinabalu

Znajdź nas w social mediach

kota_kinabalu_city
Kota Kinabalu
Fot. tienzieyung

Kota Kinabalu (zwane często KK) to stolica i największe miasto stanu Sabah, leży nad Morzem Południowochińskim. Nad miastem wznosi się pasmo górskie Crocker, a w oddali majaczą potężne wierzchołki góry Kinabalu. Miasto znane było w czasach panowania brytyjskiego pod nazwą Jesselton zostało całkowicie zniszczone podczas drugiej wojny światowej. Obecnie jest kwitnącym centrum handlowym i jednym z ulubionych miejsc wypoczynku. Oprócz meczetu, atrakcją miasta jest Muzeum Sabahu, mieszczące wystawę ceramiki i wyrobów rzemiosła różnych plemion oraz rekonstrukcje plemiennych długich domów.

Centrum miasta jest bardzo zwarte i na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że Kota Kinabalu nie ma nic do zaoferowania, jednak mile można tam spędzić 2-3 dni. W ciągu dnia warto wybrać się do Parku Narodowego Tunku Abdul Rahman, obejmującego w sumie pięć wysp, usytuowanych w odległości 3 - 8 km od Kota Kinabalu. Warto odwiedzić szczególnie dwie z nich Sapi i Manukan. Wokół nich znajdują się ciekawe przybrzeżne rafy koralowe, a na wyspie Manukan dostępna jest także trasa spacerowa przez dżunglę wzdłuż wybrzeża.

Warto także zobaczyć Filipino Market, położony przy samym morzu. Ten filipiński targ podzielony jest na dwie części. W jednej sprzedawane są pamiątki, których ceny są o wiele wyższe niż na półwyspie Malajskim. Druga część targu to miejsce, gdzie sprzedawane są owoce, warzywa, świeże ryby oraz rozstawionych jest wiele stoisk z jedzeniem. Targ jest bardzo ciekawy.

W Muzeum Sabahu (Jl Muzium), na rogu Jl Tunku Abdul Rahman i Jl Penampang, warto zobaczyć zarówno ekspozycję, jak i otaczające budynek ogrody.

Na wschodnich wybrzeżach miasta znajduje się Signal Hill. Warto przyjść tutaj i podziwiać wspaniały widok na przybrzeżne wyspy.

Niedaleko od KK znajduje się bardzo ciekawa Cultural Village zwana Monsopiad, od imienia wojownika żyjącego niegdyś w wiosce, w której w tej chwili jest zorganizowana Cultural Village. Wejście kosztuje aż 50 RM (dla Malezyjczyków 30 RM). W wiosce zobaczymy jak kiedyś żyli przedstawiciele plemienia Kadazan. Można tu także spróbować tradycyjnego wina z ryżu, sprawdzić swoich sił przy tradycyjnych maszynach rolniczych oraz zobaczyć tradycyjne tańce. Na koniec każdy dostaje na pamiątkę koszulkę z podobizną wojownika Monsopiad.

Wyjeżdżasz do Kota Kinabalu? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Kota Kinabalu. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Kota Kinabalu.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!