Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do Kota KinabaluOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Kraków (KRK) Baliceod 6207Wybierz
 • Warszawa (WAW) Okęcieod 6494Wybierz

Treść główna

Tanie loty na Borneo

Znajdź nas w social mediach

borneo_malezja
Borneo o zachodzie słońca
Fot. irwandy

Trzecia pod względem wielkości wyspa na świecie po Grenlandii i Nowej Gwinei – Borneo o powierzchni 736 tys. km2, leży na równiku na Morzu Południowo-Chińskim. Terytorium Borneo podzielone jest między Indonezję (Kalimantan), Sułtanat Brunei oraz Malezję. Północna część Borneo należąca do Malezji dzieli się na 2 stany Sabah i Sarawak. Przez wiele lat nazwa Borneo kojarzyła się podróżnikom z magią i tajemnicą. Turystów przyciągają w ten rejon liczne atrakcje. Na wyspie tej można stanąć oko w oko z orangutanem, poznać życie rdzennych plemion mieszkających w długich chatach, badać niezwykle malownicze jaskinie. Tutaj można wypocząć na piaszczystej plaży w luksusowym hotelu lub wspiąć się na najwyższy szczyt Azji Południowo-Wschodniej, jakim jest Mount Kinabalu i stąd podziwiać wspaniałą panoramę lub zapierający dech w piersi wschód słońca.

Na Borneo panuje słodka beztroska. Mieszkańcy wyspy są dumni i mają rozwinięte poczucie przynależności do swego plemienia i szczepu. Gdy mówią o sobie, używają nazw swych plemion (np. Ibanowie), szczycąc się tym, że są tubylcami. Na Sarawaku (a zwłaszcza w Kuczingu) bardzo silne są wpływy chrześcijaństwa.

Sarawak jest największym stanem Malezji – jego długość wzdłuż północno-zachodniego wybrzeża Borneo wynosi 700 km, zajmuje powierzchnię 124 450 kilometrów kwadratowych. Stan liczy 1,5 miliona mieszkańców i bardzo różnorodnych etnicznie. Wszystko to sprawia, że jest to jedno z najbardziej ekscytujących miejsc na urlop, jakie można sobie wymarzyć. Jest to kraina zachwycająca niewiarygodną różnorodnością krajobrazów. Znajdziemy tu rozległe lasy pierwotne, majestatyczne góry, największe jaskinie świata, odludne wyspy, szerokie plaże oraz unikalną florę i faunę. Każdego roku Sarawak odwiedza 300 tysięcy turystów. Większość z nich przyjeżdża tu dla pięknych plaż, parków narodowych i fascynującej różnorodnością kultury tubylców. Historia Sarawaku obejmuje bohaterskie przygody i romanse, piractwo i akty rebelii. W 1839 r. przybył tu brytyjski awanturnik James Brooke. Akurat wtedy w kraju trwała rebelia przeciwko sułtanowi Brunei, ówczesnemu władcy Sarawaku. James Brooke opowiedział się po stronie sułtana i pomógł mu stłumić rebelię. Sułtan w podzięce za pomoc mianował go w 1841 r. władcą Sarawaku. Stan dostał się pod panowanie „Białych Radżów”. Podczas drugiej wojny światowej Sarawak był okupowany przez Japończyków. Po zakończeniu wojny przekazano go Brytyjczykom. W 1963 r. przystąpił do Federacji Malajskiej, stając się krajem rządzonym w oparciu o demokratyczne reguły i prawa.

Stan Sabah leży w północno-wschodniej części Borneo. Jego stolica Kota Kinabalu, położona nad Morzem Południowochińskim, stanowi bramę do różnorodnych atrakcji. Miasto znane w czasach panowania brytyjskiego pod nazwą Jesselton zostało całkowicie zniszczone podczas drugiej wojny światowej. Obecnie jest kwitnącym centrum handlowym i jednym z ulubionych miejsc wypoczynku. Nad miastem wznosi się pasmo górskie Crocker, a w oddali majaczą potężne wierzchołki góry Kinabalu. Nowoczesne przedmieścia Kota Kinabalu ciągną się kilometrami wzdłuż brzegu morza i w głąb wyspy. W Kota Kinabalu musi się zatrzymać każdy, kto chce zarezerwować noclegi podczas wyprawy na górę Kinabalu, będącą największą atrakcją turystyczną stanu. Sabah stanowi zachwycającą mozaikę kulturalną, na którą składa się co najmniej 31 plemion o bogatej tradycji i interesujących obyczajach. Sabah to także idealne miejsce dla miłośników spływu górskimi rzekami. Jego rzeki o wartkim nurcie, przegrodzone wodospadami, przyciągają coraz więcej entuzjastów. Rzeka Padas stwarza okazję do niezapomnianych, zapierających oddech przeżyć tego typu. Inne doskonałe miejsce do raftingu to rzeka Kiulu, oferująca przy tym możliwość wypoczynku dla całej rodziny.


Borneo to wielowiekowe lasy deszczowe zamieszkane przez rzadkie gatunki zwierząt, bezludne wyspy, na których plażach żółwie składają jaja, bogata kultura etniczna i różnorodność ludów tu żyjących, to miejsce, które naprawdę warto odwiedzić!

Wyjeżdżasz na Borneo? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty na Borneo. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów na Borneo.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!