Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do MalezjiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Penang (PEN) Penang Int. Apt.od 5112Wybierz
 • Kota Kinabalu (BKI) Kota Kinabalu Int. Apt.od 6207Wybierz

Treść główna

Komunikacja w Malezji

Znajdź nas w social mediach

Malezja posiada znakomicie rozwiniętą sieć wewnętrznych połączeń lotniczych oraz transport publiczny obsługiwany przez autobusy, taksówki i pociągi. Korzystanie ze wszystkich środków transportu jest bezpieczne.

Malezja dysponuje sześcioma międzynarodowymi portami lotniczymi. Głównym miejscem wjazdu do Malezji jest nowe międzynarodowe lotnisko Kuala Lumpur w Sepang, położone około 50 km na południe od Kuala Lumpur. Drugie lotnisko w Sepand lotnisko Sułtan Abdul Aziz Shah w Sepang obsługuje niektóre połączenia krajowe i regionalne linie lotnicze. Inne ważne lotniska międzynarodowe Malezji znajdują się w Penangu, Kuchingu, Kota Kinabalu i Langkawi.  

Malaysia Airlines, główny malezyjski przewoźnik, ma rozbudowaną sieć połączeń lotniczych, obejmującą najważniejsze miasta na Półwyspie Malajskim oraz na Pulau Langkawi, a także w Sabahu i Sarawaku. Niewielkie regionalne linie lotnicze Pelangi Air zapewniają połączenia z Ipohem i Langkawi. Innym przewoźnikiem umożliwiającym przemieszczanie się po Malezji, oferującym niezwykle tanie przeloty jest Air Asia Samoloty Air Asia startujące z Kuala Lumpuru latają do Kota Kinabalu, Kuchingu, na wyspy Langkawi i Penang, do Kota Baharu, Kuala Terengganu oraz do kilku mniejszych miejscowości. Niewielkie linie Berjaya Air oferują połączenia między Kuala Lumpurem a wyspami Tioman i Pangkor.

Głównym punktem wjazdowym do Malezji dla podróżujących statkiem jest port w Klang, około 50 km od Kuala Lumpur. Ponadto z Singapuru i Tajlandii można wjechać do Malezji koleją lub samochodem.

Malajskie koleje Keretapi Tanah Melayu Berhad (KTM) obsługują połączenia między miastami zachodniego wybrzeża a Singapurem na południu oraz Tajlandią na północy. Pociągi z singapurskiego dworca kolejowego przy Keppel Road kursują do Kuala Lumpur codziennie. Koleje malezyjskie zapewniają nowoczesne, wygodne i niedrogie przejazdy, choć w zasadzie funkcjonują tylko dwie linie. Jedna z nich biegnie z Singapuru do Kuala Lumpur, a stamtąd do Butterworth i do Tajlandii. Od linii tej odchodzi w mieście Gemas druga linia, prowadząca do Kuala Lipisu, a następnie do północno-wschodnich rejonów kraju. Kończy się ona w pobliżu Kota Baharu.

Malezja może się poszczycić sprawnie funkcjonującą komunikacją autobusową. W jej skład wchodzą autobusy państwowe kursujące na liniach lokalnych oraz pojazdy firm prywatnych, które obsługują trasy dalekobieżne. W większych ośrodkach często są, co najmniej dwa dworce autobusowe; z jednego odjeżdżają autobusy lokalne i regionalne, a z drugiego – dalekobieżne.

Jazda po Malezji samochodem jest przyjemnością. Nawierzchnie są przeważnie niezłe, po drogach jeździ dużo dobrych samochodów, a kultura jazdy stoi na stosunkowo wysokim poziomie. W Malezji nie brakuje wypożyczalni samochodów. Przepisy ruchu drogowego w Malezji są podobne do obowiązujących w Wielkiej Brytanii i Australii. Obowiązuje ruch lewostronny. Honorowane jest międzynarodowe prawo jazdy. Uznawane jest również polskie prawo jazdy z załączonym tłumaczeniem na język angielski.

W poszczególnych częściach Malezji transport lokalny jest rozwinięty w różnym stopniu. Prawie wszędzie jeżdżą taksówki, przeważnie z taksometrami. W największych ośrodkach miejskich kursują także autobusy. W wielu miastach ważną rolę w komunikacji odgrywają riksze. W Kuala Lumpur jest ich jednak coraz mniej. W takich miastach jak Penang, z wąskimi krętymi uliczkami, riksza jest najlepszym środkiem lokomocji. 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!