Treść strony

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Kuchingu

Znajdź nas w social mediach

kuching
Kuching - miasto kotów
Fot. SXC

Kuching to stolica Sarawaku, największego stanu Malezji, leżącego w południowo-zachodnim zakątku wyspy Borneo, krainy zachwycającej niewiarygodną różnorodnością krajobrazów. Znajdziemy tu rozległe lasy pierwotne, majestatyczne góry, największe jaskinie świata, odludne wyspy, szerokie plaże oraz unikalną florę i faunę. Nazwa miasta po malajsku oznacza kota, ale nie trzeba się tym sugerować, gdyż raczej nie występuje tu więcej kotów, niż w innych miastach, ale podobiznę tego zwierzaka można spotkać wszędzie. Kuching leży w odległości 32 km od morza na wysokim brzegu rzeki Sarawak, jest jednym z najładniejszych miast na Borneo. Miasto jest typowe jak dla tej części świata: nowoczesne, wielopiętrowe budynki sąsiadują z pamiętającymi czasy kolonialne. W wolne miejsca wciskają się barwne malajskie i chińskie sklepiki. Miasto jest czyste, uliczki nad rzeką są pięknie oświetlone, podkreślono kolonialny charakter miasta.

Po drugiej stronie rzeki, na wzniesieniu, króluje Fort Margherita – twierdza zbudowana przez Charlesa Brooke'a w 1879 r. Strzegła ona miasto przed atakami piratów. Wzdłuż rzeki rozciąga się targ. W powietrzu unosi się zapach świeżej kolendry, imbiru i ziół wetkniętych między stosy bananów, mango, flaszowców i tajemniczych owoców z dżungli. Jeden sektor zajmują świeże ryby i owoce morza, na innym wiszą oprawione dzikie świnie, kozy i żółwie.

Centrum miasta jest bardzo dobrze zachowane, praktycznie każda uliczka jest warta zobaczenia - wąskie gwarne uliczki są zastawione straganami oferującymi rozmaite dobra. Turyści przechadzają się po zacienionych zaułkach, obserwując pracę ludzi wyplatających różne przedmioty z rattanu, kowali, Chińskich zielarzy i złotników. Wiele ze sposobów pracy w poszczególnych cechach nie zmieniło się od XIX wieku. Znajdują się tu też Chińskie świątynie, wiele wspaniałych przykładów kolonialnego stylu w architekturze, a także kila interesujących muzeów, łącznie ze sławnym muzeum Sarawak.

Brytyjskie wpływy są tu widoczne w architekturze niektórych budynków użyteczności publicznej. Przez długi czas znajdowała się tutaj rezydencja "Białych Radżów Sarawaku", obecnie jest to oficjalna siedziba namiestnika Sarawaku. Wspaniałym przykładem brytyjskich wpływów jest też wspomniane już Muzeum Stanu Sarawak, jedno z najlepszych w Azji, z fascynującą kolekcją etnograficzną i wykopaliskami archeologicznymi.

Kuching jest bazą dla turystów odwiedzających pobliskie parki narodowe. Podróżni przybywają tu także dla pięknych plaż i fascynującej różnorodnością kultury tubylców. Samo miasto także ma do zaoferowania wiele atrakcji: rozległe, starannie zaplanowane i utrzymane parki, lokale nad rzeką Sungai Sarawak, ciekawe zabytki, wspaniałe Muzeum Sarawaku i barwne targowiska. Wszyscy przybysze docenią gościnność sympatycznych mieszkańców i smak znakomitej laksy.

Bardzo ciekawe, autentyczne oblicze kultury borneańskiej ukazuje festiwal Rainforest World Music, w czasie którego przedstawiciele tubylczych plemion grają na różnych instrumentach razem z zagranicznymi artystami. Ta niezwykła impreza w samym sercu dżungli odbywa się co roku w lipcu lub sierpniu i trwa trzy dni.

Wyjeżdżasz do Kuchingu? Portal Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie loty do Kuchingu. Zapoznaj się z naszą ofertą tanich biletów do Kuching.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!