Treść strony

zwiedzanie-kiszyniowa

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do KiszyniowaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Berlin (BERL) dowolne lotniskood 632Wybierz
 • Rzeszów (RZE) Jasionkaod 929Wybierz

Treść główna

Zwiedzanie Kiszyniowa

Znajdź nas w social mediach

kiszyniow_zwiedzanie
Łuk triumfalny
Fot. Wikipedia

Cerkiew Narodzenia Pańskiego
Należy do najcenniejszych zabytków miasta. Zbudowano ją w latach 1830-36. Autorem projektu był Avraam Melnikov. Jest ona główną prawosławna świątynią w Kiszyniowie i w całej Mołdawii. Dziś wyniesiona została do rangi katedry.

Inne zabytki sakralne
Pośród innych waznych i interesujących zabytków sakralnych wymienić należy VIII-wieczną cerkiew Mazarakijowską z charakterystycznymi kopułami w kształcie dzwonów, drewnianą cerkiew Michała Archanioła zbudowaną w XVIII wieku oraz sobór katedralny
z 1840 roku.

Łuk triumfalny

Bram została wybudowana w 1846 roku według projektu Zaushkevicha. Łuk wybudowany został tak, by umieścić na nim ogromny dzwon, który został odlany z tureckich armat, ważący prawie 6 i pół tony!. Zachwyca swoją architekturą i pięknem. Na łuku umieszczony jest także mechanizm zegarowy. Na łuku umieszczone są marmurowe tablice pamiątkowe na którym wyrzeźbiono rozkaz szefa sił zbrojnych ZSRR o wyzwoleniu Kiszyniowa spod okupacji niemiecko-rumuńskiej.

Ratusz

Wspaniały, przepiękny budynek zaprojektowany przez włoskiego architekta Bernardazziego. Zegar na wieży ratuszowe wygrywa co godzinę hymn Mołdawii. 

Pomnik Stefana III Wielkiego
pomnik Stefana Wielkiego (Stefan cel Mare) znajduje się niedalego głównej bramy wejściowej do Parku noszącego jego imię. Stefan Wielki był najwybitniejszym władcą średniowiecznej Mołdawii. Pomnik wykonany jest z brązu i jest popularnym miejscem pamiątkowych zdjęć z Kiszyniowa.

Narodowe Muzeum Historii Mołdawii
Muzeum powstało w 1983 roku. Zajmuje budynek pierwszego męskiego liceum w Besarabii. Przed wejściem do muzeum znajduje się kopia słynnego posągu rzymskiego wilczyca z Romulusem i Remusem. Muzeum obejmuje 10 sal wystawowych. Muzeum przechowuje prawie 300 000 eksponatów, pokazujących zwiedzającym historię i kulturę  Mołdawii i terenów do niej należących.  Muzeum posiada zbiory archeologiczne i numizmatyczne, zbiory dokumentów, zdjęć, rzadkich i starych ksiąg, map, broni, sprzętu wojskowego i wiele więcej.

 

 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!4 oferty od 374 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 115 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 128 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź