Treść strony

zwiedzanie-genui

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do GenuiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 492Wybierz
 • Poznań (POZ) Ławicaod 505Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 530Wybierz
 • Praga (PRG) Ruzyne Int. Apt.od 570Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 574Wybierz
 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 578Wybierz
 • Katowice (KTW) Katowice-Pyrzowiceod 739Wybierz
 • Rzeszów (RZE) Jasionkaod 1435Wybierz
więcej

Treść główna

Zwiedzanie Genui

Znajdź nas w social mediach

genua_akwarium
Największe akwarium w Europie
Fot. Acquarium di Genova

Aquarium di Genova

Zbudowane w roku 1992 z okazji 500 lat odkrycia przez Kolumba Ameryki i z okazji Expo 92. Podobno jest to największe akwarium w Europie, przynajmniej pod względem zgromadzonej w nim wody. Mieści się w porcie Antico i zgromadzono tu około 600 gatunków zwierząt: ryb, płazów i ssaków. Wszystkich zwierząt jest jakieś 6 000. Ceny biletów są dość wysokie. Standardowe wejście kosztuję 19 euro. Akwarium jest nieźle zorganizowane i pomyślane, trudno jest się zgubić. Największą atrakcją akwarium są delfiny (tylko trzy) oraz foki, rekiny i pingwiny. Wszystkie zwierzęta oglądamy z poziom dna, delfiny i pingwiny można zobaczyć też z lądu.

Casa di Colombo

Dom Krzysztofa Kolumba – zabytkowy budynek w Genui będący XVII-wieczną rekonstrukcją domu, w którym według tradycji spędził swoją młodość Krzysztof Kolumb. W ulokowanym przy Piazza Dante domu znajduje się aktualnie muzeum z pamiątkami po żeglarzu.

San Lorenzo

Katedra miejska San Lorenzo budowana była na przełomie XII i XIII w., jednak jej dzisiejsza forma to efekt XVI wiecznej przebudowy. Typowa dla miejscowej architektury fasada ozdobiona jest czarnymi i białymi pasami oraz trzema bogatymi portalami w stylu gotyku francuskiego, podtrzymywanymi przez dwa lwy w stylu Antelamiego. Wewnątrz na szczególną uwagę zasługuje położona na prawo od prezbiterium kaplica Lercari, a także freski Tavaronego zdobiące chór oraz kaplica św. Jana Chrzciciela, zaprojektowana przez Domenica i Elię Gaginich - uczniów Filippa Brunelleschiego. W katedrze mieści się również gromadzące bogate zbiory Museo del Tesoro di San Lorenzo, w którym podziwiać można m.in. cenne wyroby ze srebra i złota, a także przedmioty związane z kultem św. Jana Chrzciciela.

Piazza de Ferrari

O ile stara, średniowieczna Genua nie posiadała właściwie jednego głównego placu, przy którym skupiałoby się życie miasta, o tyle dzisiaj centrum takim można nazwać właśnie piazza De Ferrari. Jest on nie tylko tradycyjnym miejscem mieszkańców, ale także punktem granicznym między starą i nową częścią miasta. Wznosi się przy nim m.in. Palazzo dell'Accademia Linguistica di Belle Arti, w którym mieści się Museo dell'Accademia, gromadzące bogate zbiory malarstwa genueńskiego od XIV do XX w.

Palazzo Bianco

Zabytkowy pałac w centrum Genui. Ulokowany przy Via Garibaldi 11. Wzniesiony został w latach od 1530 do 1540 z polecenia Luci Grimaldiego, członka jednego z ważnych rodów pochodzącego z Genui. W pałacu znajduje się galeria zawierająca bogatą kolekcję obrazów szkoły genueńskiej.

Palazzo Rosso

Tuż obok Palazzo Bianco wznosi się kolejny budynek, XVII-wieczny barokowy Palazzo Rosso. W nim także zorganizowano niezwykle wartościową pinakotekę, Galleria di Palazzo Rosso. Oprócz fresków największych liguryjskich malarzy XVII w. (Domenico i Paolo Gerolamo Piola, Gregorio De Ferrari) oraz cennych mebli, zawiera ona także bogatą kolekcję malarstwa zgromadzonego na przestrzeni wieków przez rodzinę Brignole-Sale (Dürer, Guercino, Veronese, Reni, Preti, Strozzi, Castiglione, Van Dyck, Rigaud).

Palazzo Ducale – Pałac Dożów

Budynek ten wybudowano na przełomie XVI i XVII w., a następnie przebudowano w XVIII w. i uzupełniono neoklasyczną fasadą. W jego lewym skrzydle widoczne są jeszcze pozostałości średniowiecznego Palazzo Comunale. Jest to najsłoneczniejszy, dzięki żółtemu tynkowi, budynek w Genui, urządzony z przepychem godnym dawnych gospodarzy.

Palazzo Reale

Przy via Balbi wznosi się XVII-wieczny Pałac Królewski, przebudowany w następnym stuleciu przez Fontanę, twórcę m.in. monumentalnych podwójnych schodów oraz pięknego, rozległego ogrodu, skąd rozciąga się widok na port i zatokę. W pałacu mieści się obecnie Museo di Palazzo Reale.

Latarnia

Jest jedną z najbardziej znanych atrakcji Genui. Znajduje się ona w dość sporej odległości od centrum, w zachodniej części miasta. Można się do niej dostać po tzw. passeggiata della Lanterna, ścieżce wiodącej do latarni od via Milano (na wschód od dworca Principe).

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!8 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 128 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź