Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Genui

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: GOA; kod ICAO: LIMJ)

genova_airport
Lotnisko w Genui
Fot. Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko położone 7 km na zachód od Genui. Jest największym portem lotniczym Ligurii, nosi imię Krzysztofa Kolumba. Rocznie obsługuje ponad 1,2 miliona pasażerów.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Interaktywna mapa terminala znajduje się na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów pozostają bary i kawiarnie, bank, bankomaty, poczta, kantor wymiany walut. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i specjalnej poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +39 010 60151

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w hali przylotów lotniska.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Dostępne firmy to m. in. Avis, Hertz, Europcar i Sixt. Pełna lista wypożyczalni wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie internetowej lotniska.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe, razem 900 miejsc parkingowych na trzech parkingach. Więcej informacji, mapa parkingów i cennik na stronie: parking.
 

Komunikacja

Lotnisko położone jest około 9 kilometrów od centrum Genui. Na lotnisko można dojechać z autostrady: Autostrada dei Fiori (A10).

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Lotnisko obsługuje Radio Taxi tel. 010 5966, www.solotaxi.it.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Autobusy linii Volabus łączą lotnisko z głównym dworcem kolejowym w Genui. Kursy odbywają się codziennie, od wczesnych godzin rannych do późnych wieczornych, co godzinę. Podróż trwa 20 minut, a bilet w jedną stronę kosztuje 4 euro. Więcej informacji na stronie: autobusy.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.airport.genova.it

Adres

Aeroporto Internazionale Cristoforo Colombo
I-16154 Sestri Ponente
Genova
Italy

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air France, Air Italy, Air One, Alitalia, British Airways, Iberia, Lufthansa, My Air, Transavia, Ryanair.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 133 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 367 Sprawdź