Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Genui

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: GOA; kod ICAO: LIMJ)

genova_airport
Lotnisko w Genui
Fot. Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko położone 7 km na zachód od Genui. Jest największym portem lotniczym Ligurii, nosi imię Krzysztofa Kolumba. Rocznie obsługuje ponad 1,2 miliona pasażerów.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Interaktywna mapa terminala znajduje się na stronie: mapa. Do dyspozycji pasażerów pozostają bary i kawiarnie, bank, bankomaty, poczta, kantor wymiany walut. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i specjalnej poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +39 010 60151

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w hali przylotów lotniska.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Dostępne firmy to m. in. Avis, Hertz, Europcar i Sixt. Pełna lista wypożyczalni wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie internetowej lotniska.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko i długoterminowe, razem 900 miejsc parkingowych na trzech parkingach. Więcej informacji, mapa parkingów i cennik na stronie: parking.
 

Komunikacja

Lotnisko położone jest około 9 kilometrów od centrum Genui. Na lotnisko można dojechać z autostrady: Autostrada dei Fiori (A10).

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Lotnisko obsługuje Radio Taxi tel. 010 5966, www.solotaxi.it.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Autobusy linii Volabus łączą lotnisko z głównym dworcem kolejowym w Genui. Kursy odbywają się codziennie, od wczesnych godzin rannych do późnych wieczornych, co godzinę. Podróż trwa 20 minut, a bilet w jedną stronę kosztuje 4 euro. Więcej informacji na stronie: autobusy.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.airport.genova.it

Adres

Aeroporto Internazionale Cristoforo Colombo
I-16154 Sestri Ponente
Genova
Italy

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air France, Air Italy, Air One, Alitalia, British Airways, Iberia, Lufthansa, My Air, Transavia, Ryanair.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 5 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!20 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 305 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!