Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do BerlinaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Berlina

berlin_katedra
Katedra w Berlinie
Fot. sxc.hu

Brama Brandenburska

Brama Brandenburska, wzniesiona w latach 1788–1791 jako brama miejska i zarazem łuk triumfalny, wzorowana była na ateńskich Propylejach. Stanowiła wręcz zarazem wyraz aspiracji Berlina do rangi nowoczesnych Aten. Po upadku muru berlińskiego (to tutaj wzniesiono jego pierwszy fragment i i to tu pierwszy jego kawałek runął) Brama Brandenburska urosła do rangi jednego z najbardziej znanych na świecie pomników.

Alexanderplatz

Otwarta przestrzeń Alexanderplatz, powszechnie znanego jako „Alex”, zawdzięcza swoją nazwę carowi Aleksandrowi I, który odwiedził Berlin w 1805 r. Alexanderplatz to pozostałość po pozostaje dawnej NRD, który miał odzwierciedlać wspaniałość nowoczesnej socjalistycznej stolicy. No nowo zagospodarowywany ma jednak wciąż klimat czasów żelaznej kurtyny. Ciekawymi budowlami stojącymi przy nim są Berolinahaus i Alexanderhaus – późne dzieła Petera Behrensa, secesyjnego architekta, który w schyłkowym okresie swojej działalności skupił się na projektach przemysłowych i komercyjnych, wywierając przy tym silny wpływ na założycieli Bauhausu.

Zoologischer Garten i Tiergarten

Dzielnica Tiergarten zawdzięcza swoją nazwę rozciągającym się niegdyś w tym miejscu terenom łowieckim. W latach 30. XIX w. Tiergarten został przekształcony w park angielski przez Petera Josepha Lennéa, najsłynniejszego ówczesnego niemieckiego projektanta terenów zielonych. Na jego terenie mieści się przepiękny Ogród Zoologiczny (Zoologischer Garten) z największą ilością gatunków zwierząt na świecie. Obecnie w pomieszczeniach zoo znajduje się blisko 14.000 zwierząt z 1.500 różnych gatunków. Jedną z największych atrakcji zoo są wybiegi niedźwiedzi brunatnych (niedźwiedź brunatny jest symbolem Berlina) i pand.

Reichstag

Obecnie Bundestag, został wzniesiony pod koniec XIX w. Dawny symbol jedności narodu, na którym wyryto słowa Dem Deutschen Volke („Niemieckiemu Narodowi”), przez lata znajdował się tuż przy granicy podkreślającej podział. Byś świadkiem najważniejszych wydarzeń współczesnych Niemiec. W 1990 r., po zakończeniu gruntownych prac renowacyjnych, odbyły się w nim pierwsze obrady nowego parlamentu zjednoczonych Niemiec. W 1999 r. Reichstag ponownie zaczął pełnić swoją pierwotną rolę. Odnowiony budynek chlubi się posiadaniem nowej, szklanej kopuły zaprojektowanej przez brytyjskiego architekta Normana Fostera. Na szczycie znajduje się taras obserwacyjny.

Wyspa Muzeów w Berlinie

Wyspa Muzeów leżąca się w sercu miasta pomiędzy Szprewą a Kupfergraben jest zaliczana do największych kompleksów muzealnych na świecie. Znajduje się tu 5 placówek o światowym znaczeniu, prezentujących zbiory archeologiczne oraz sztukę XIX wieku. Od 1999 roku zespół ten należy do światowego dziedzictwa kulturalnego UNESCO.

Charlottenburg

To dzisiejsza dzielnica Berlina była dawniej niezależnym miastem. W 1699 wzniesiono tu pałac letni margrabiów brandenburskich, od 1705 nazywany pałacem Charlottenburg. W latach 1911–1912 powstała tu także Opera Niemiecka. Tutaj mieści się także sławny Dworzec Zoo oraz Stadion Olimpijski.

Katedra Berlińska

Berliner Dom to ewangelicka katedra zbudowana w latach 1894-1905 według planów architekta Juliusa Carla Raschdorffa z Pszczyny w stylu późnego, włoskiego renesansu. Odbudowana po wojnie świątynia posiada 1500 miejsc i jest jedną z największych świątyń Berlina. To właśnie tutaj odbywają się najczęściej ekumeniczne nabożeństwa z okazji świąt państwowych lub w ważnych dla narodu momentach.

Muzeum Pergamońskie

Muzeum Pergamońskie to jedno z najbardziej znanych muzeów w Berlinie. Składa się z trzech oddziałów: Zbiorów Sztuki Starożytnej, Muzeum Azji Przedniej oraz Muzeum Sztuki Islamskiej. Zaliczane do grona najlepszych miejsc w Berlinie, w których można poznać arcydzieła sztuki sakralnej. Wybudowane w latach 1910 – 1930 według projektu Alfreda Messela zlokalizowane jest na tzw. Wyspie Muzeów. Znajduje się w nim kilka prawdziwych perełek, np. Ołtarz Zeusa, który powstał na początku II wieku p. n. e. Ołtarz jest tak ogromny, że zajmuje całe osobne pomieszczenie w muzeum. Wśród eksponatów pochodzących z Azji możemy przyjrzeć się np. sławnej Bramie Isztar z 575 roku p. n. e. albo odwiedzić salę tronowa legendarnego króla Nabuchodonozora. W dziale sztuki islamskiej prezentowane są dywany, manuskrypty i drzeworyty.  W 2008 roku rozpoczęto renowację muzeum. Każdy może skorzystać z 30 – minutowego nagrania po angielsku, które pomoże nam zrozumieć historię eksponatów.

Muzeum Muru Berlińskiego

Checkpoint Charlie to nazwa, jaką nadali swojemu posterunkowi alianccy żołnierze stacjonujący w Berlinie podczas zimnej wojny. Posterunek znajdował się na przejściu granicznym pomiędzy Berlinem Zachodnim a NRD. Drobiazgowej rewizji w tamtych czasach poddawani byli oczywiście tylko obywatele NRD. Przejście graniczne otwarte było wyłącznie dla osób niebędących obywatelami Niemiec. Wraz z połączeniem się Niemiec przejście przestało być potrzebne, ale dla upamiętnienia tamtych wydarzeń otwarto Muzeum Muru Berlińskiego przy Checkpoint Charlie. Muzeum mieści się na trzech piętrach kamienicy przy Friedrichstraße i jest najczęściej odwiedzanym muzeum w Berlinie oprócz Pergamonu. Zgromadzono w nim najróżniejsze eksponaty z czasów podziału i zimnej wojny. Najwięcej miejsca poświęcono próbom ucieczek, jakie przeprowadzali mieszkańcy wschodniej części kraju. Zachowano też posterunek Checkpoint Charlie. Służbę pełnią młodzi Niemcy przebrani za obcych żołnierzy, a turyści mogą dostać odcisk pieczęci granicznej z jednej ze tref okupacyjnych.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa