Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do BerlinaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Ciekawostki o Berlinie

berlin_noca
Berlin nocą
Fot. sxc.hu

Berlin... z czym Wam się to miasto kojarzy? Stolica Niemiec, Love Parade, mur berliński, muzea.... Każdy ma inne skojarzenia, ale to tez oznacza, że Berlin jest naprawdę ciekawym miastem i jest tu dużo do zobaczenia, a każdy może znaleźć coś dla siebie...

Miłośnicy sportu docenią sześciodniowy wyścig (Sechs-Tage-Rennen) w styczniu czy turniej tenisowy pań "German Open" w maju. No i najsłynniejszy na świecie, najszybszy (ze względu na osiągane tu rekordy prędkości) berliński maraton! Bierze w nim udział co roku tysiące osób! Także narciarze mogą się tu przygotować do sezonu. Gdzie? Na specjalnym mokrym, sztucznym dywanie. Do dyspozycji są trzy rampy, z których można zjeżdżać pod okiem instruktora.

Berlin, w porównaniu z innymi stolicami europejskimi, posiada bardzo dużą ilość zabytków. Najbardziej zachwycają chyba berlińskie muzea pełne wspaniałych eksponatów zarówno ze starożytności, jak i z czasów współczesnych. Dodatkowo dwa razy do roku w styczniu i sierpniu odbywa się też "Długa Noc Muzeów". Ponad 100 muzeów, małych i dużych, znanych i mniej znanych w nocy z soboty na niedzielę udostępnia się zwiedzającym. Koncerty, odczyty, przedstawienia teatralne, specjalne trasy z przewodnikiem, egzotyczne bufety... te wyjątkowe noce na wyspie muzeów są pełne wrażeń! Więcej informacji na stronie: www.lange-nacht-der-museen.de.

Ciekawostki

 • Festiwale i imprezy
  Love Parade, międzynarodowy Festiwal Filmowy
 • Ciekawe atrakcje turystyczne
  Gabinet strachu i tropical Islands
 • Muzea
  Długa Noc Muzeów - styczeń i sierpień
 • Sport
  sześciodniowy wyścig (Sechs-Tage-Rennen), turniej tenisowy pań "German Open", najsłynniejszy na świecie, najszybszy (ze względu na osiągane tu rekordy prędkości) berliński maraton!
 • Naj...
  W Berlinie istnieje najsłynniejsza i największa komuna gejów na świecie

Ciekawe jest to, że także niewidomi mogą skorzystać z wizyty w muzeum w Berlinie. Specjalnie dla nich otwarto Berlińskie muzeum niewidomych imienia Johann-August Zeune w dzielnicy  Stegliz na ulicy Rothenburgstraβe. Dysponuje ono stałą wystawą o historii i problemach niewidomych, a dodatkowo duża część eksponatów jest przeznaczona do poznania ich poprzez dotyk.

Berlin to bardzo rozrywkowe miasto i ciągle coś tu się dzieje. Czasem nawet 1500 wydarzeń dziennie! Jest w czym wybierać przez cały rok! Latem odbywa się na przykład największa międzynarodowa impreza przy muzyce techno – Love Parade.  W lutym odbywa się Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie, będący jednym z najbardziej prestiżowych międzynarodowych festiwali filmowych w Europie i świecie. Pełen kalendarz berlińskich imprez dostępny jest na stronie: http://www.visitberlin.de/english/suchen-buchen/e_sb_veranstaltungen_kalender.php. Problem zaczyna się wtedy, gdy musimy zdecydować się na jedno wydarzenie....wybór jest zbyt wielki.

W Berlinie istnieje najsłynniejsza i największa komuna gejów na świecie. Miasto uważane jest za wyjątkowe gejowskie eldorado: około 150 knajp dla homoseksualistów, dwa bezpłatne czasopisma, apteki, kluby sportowe, nauka tańca dla par o tej samej płci, kursy językowe, sklepy z odzieżą dla fetyszystów, specjalne audycje radiowe o tematyce homoseksualnej, niezliczone organizacje, centra spotkań i poradnie, a także muzeum gejów.

Mówiliśmy już o tym, że w Berlinie znajdziemy wiele zabytków. O tych najważniejszych piszemy na stronie zwiedzanie. Ale warto wspomnieć o innych ciekawych i lubianych przez turystów atrakcjach. Jedną z nich jest były bunkier przeciwlotniczy przebudowany na "Gabinet strachu". Wiedźmy, straszydła, wystawa przyrządów medycznych z okresu średniowiecza, szczeki wampirów, czaszki, narzędzia tortur... dużo zabawy i odrobinę grozy! Bardzo fajne miejsce.  Inną ciekawą atrakcją jest Tropical Islands – reklamowany jako największy tropikalny świat rozrywki w Europie. Bardzo lubiany przez mieszkańców Berlina i często odwiedzany przez turystów stanowi namiastkę (chociaż wcale nie taką mała – jego powierzchnia to około 66 000 metrów kwadratowych!) tropików i to przez cały rok. Wśród atrakcji trzeba wymienić: największy zadaszony las tropikalny świata, największa w Europie strefa saun, Morze Południowe z 200 metrami piaszczystej plaży, możliwość lotu balonem, najwyższa w Niemczech zjeżdżalnia wieżowa i wiele wiele innych... Więcej informacji znajdziecie (po polsku) tutaj: http://www.tropical-islands.de/pl/goscie/atrakcje.html

Jeśli nabraliście ochoty na wizytę w tym wyjątkowym mieście pełnym historii i rozrywki zapraszamy do skorzystania z wyszukiwarki tanich biletów do Berlina. Jeśli potrzebujecie pomocy w znalezieniu odpowiedniego połączenia, skorzystajcie z naszego forum lub zadajcie pytanie na facebooku!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa