Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do BerlinaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Berlin - zabytki

berlin zabytki
Katedra w Berlinie nocą
Fot. 001099, sxc.hu

Wśród miast Europy, które uchodzą za warte zobaczenia są bez wątpienia stolice poszczególnych krajów. Pośród nich znajduje się między innymi Berlin, a więc stolica Niemiec. Miasto o bardzo bogatej historii, "oferuje" odwiedzającym naprawdę wiele ciekawych miejsc, które powinno się zobaczyć. Zabytki Berlina są liczne i zainteresują każdą osobę, która ceni sobie turystykę i chce poznawać piękne miejsca. Wśród zabytków Berlina warte uwagi są między innymi takie miejsca jak:

Reichstag

Budynek ten jest siedzibą współczesnego parlamentu niemieckiego. Powstał on w XIX wieku i jest miejscem charakterystycznym dla Berlina Pod koniec XX wieku budynek został przebudowany i zyskał dużo bardziej nowoczesną formę z wieńczącą go kopułą szklaną. Właśnie tam przybywają liczne wycieczki, by zobaczyć panoramę miasta. Obecnie Reichstag jest miejscem gdzie połączony jest dawny styl budynku z nowoczesnością, która powiększa jego funkcjonalność.

Szklana kopuła i taras są dostępne dla turystów codziennie w godzinach: 8:00-24:00. Wstęp wolny. Przeczytaj więcej na temat Reichstagu w Berlinie.

Brama Brandenburska

Kolejnym ważnym miejscem na trasie wycieczek po Berlinie jest jak wiadomo Brama Brandenburska. Jest to najbardziej charakterystyczny punkt, który powinno się zobaczyć zwiedzając Berlin. Brama została wzniesiona w 1791 jako łuk triumfalny. Jest ona znakiem podziału między Berlinem Zachodnim i Wschodnim. Tuż za nią można zauważyć znaki po murze berlińskim, którzy przez prawie 30 lat dzielił stolicę na dwie części. Dowiedz się więcej o Bramie Brandenburskiej.

Pomnik pomordowanych Żydów Europy

Stosunkowo nowym zabytkiem, który jednak powinien znaleźć się na trasie zwiedzania Berlina jest pomnik pomordowanych Żydów Europy. Jest to miejsce szczególne, gdyż upamiętnia zamordowane w czasie II wojny światowej osoby narodowości żydowskiej. Zbrodnie te dokonane były przez Niemców, dlatego pomnik w stolicy tego kraju jest czymś wyjątkowym. Jest to dodatkowo miejsce ciekawe pod względem artystycznym, gdyż pomnik składa się z tysięcy kamiennych bloków o różnych kształtach i rozmiarach. Pod pomnikiem mieści się dodatkowo centrum informacji na temat holokaustu, które również warto odwiedzić. Wstęp jest darmowy.

Unter den Linden

To wyjątkowa arteria niemieckiej stolicy, która ciągnie się od Bramy Brandenburskiej. Swego czasu była najważniejszą arterią miasta. Obecnie jest miejscem, gdzie pacerują turyści, którzy chcą poznać dawną świetność miasta. Obok znajduje się budynek, w którym mieścił się Arsenał Pruski. Współcześnie jest to muzeum historyczne, do którego można wejść za 5 Euro. Miejsce warte uwagi - turyści mogą tam poznać mogą wiele ciekawych informacji na temat Berlina z przed wielu lat.

Stadion Olimpijski

Główna arena sportowa stolicy jest miejscem wartym uwagi przede wszystkim dla osób, które kochają sport. Stadion powstał na igrzyska olimpijskie w 1936 i już wtedy był wyjątkowym obiektem, gdzie mogło jednocześnie zawody oglądać nawet 100 tysięcy widzów. Obecny kształt stadionu jest efektem wielu prac przebudowujących, z których ostatnie zostały przeprowadzone w 2004 (przed mistrzostwami świata w piłce nożnej w 2006r.) Na Stadionie Olimpijskim w Berlinie odbył się wtedy mecz finałowy.

Ceny biletów:

 • Normalny: 7 €,
 • Ulgowy: 5 €.

Tiergarten

Pośród miejsc, które warto zobaczyć w stolicy Niemiec jest bez wątpienia ogród zoologiczny, gdzie, po całodniowym zwiedzaniu, można odpocząć w ciszy i spokoju. Znajdujące się przy dworcu Zoo jest początkiem dużego zielonego terenu, który jest miejscem wyjątkowym wśród innych dzielnic niemieckiej stolicy. Oprócz więc typowych zabytków historycznych można w Berlinie odwiedzić również tego rodzaju miejsce i cieszyć się wyjątkowością przyrody w tym mieście.

Planujesz wybrać się stolicy Niemiec? Sprawdź koniecznie oferty na tanie loty do Berlina i zrealizuj swój plan już dziś.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa