Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do NiceiOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Lotnisko w Nicei

(kod IATA: NCE; kod ICAO: LFMN)

Międzynarodowe lotnisko położone 7 km na zachód od Nicei, nad samym morzem, na Lazurowym Wybrzeżu. Jest jednym z najruchliwszych portów lotniczych Francji. Pod względem liczby obsługiwanych pasażerów ustępuje jedynie paryskim lotniskom Roissy-Charles de Gaulle i Orly. Lotnisko jest nowoczesne i dobrze zorganizowane, rocznie obsługuje ponad 10 milionów pasażerów. Bezpośrednie loty do Nicei są dostępne z portu  w Warszawie.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie. Mapa terminalu 1 dostępna jest na stronie: plan-terminal 1, terminalu 2: plan-terminal 2. Pomiędzy terminalami i parkingami kursują autobusy. Do dyspozycji pasażerów pozostają: restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, poczta, apteka, centrum medyczne. Istnieje możliwość skorzystania z internetu i centrum biznesowego. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +33 4 898 898 28.

Punkty informacyjne znajdują się w halach przylotów i odlotów terminalu 1 oraz w hali przylotów terminalu 2.

Na lotnisku w obu terminalach znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów wielu firm, między innymi: Hertz, Avis, Sixt, Budget i Europcar. Dane kontaktowe dostępne są na stronie wypożyczalnie samochodów.

Na lotnisku znajdują się parkingi krótko- i długoterminowe, dostępne przy obu terminalach. Więcej informacji, mapy parkingów i cennik dostępne są na stronie: parking.

Komunikacja

Lotnisko jest świetnie zlokalizowane - w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady A8, którą jadąc na północ można dojechać do Monaco i do Włoch. W kierunku zachodnim autostrada prowadzi do Cannes i Marsylii. Z zachodu do lotniska można również dojechać drogami RN7 i RN98, z północy RN202, a ze wschodu RN7.

Taksówki

Postoje taksówek znajdują się przed obydwoma terminalami. Lotnisko obsługuje firma Central Taxi Riviera Nice, tel. +33 (0)4 93 13 78 78. Czas przejazdu do centrum Nicei wyniesie około 25 minut a koszt podróży to w dzień 22-30 euro, w nocy 27-32 euro. Wszystkie taksówki posiadają taksometr.

Transport autobusowy

Lotnisko obsługuje 28 linii autobusowych, kursujących do 135 miejscowości w rejonie Nicei. Pełna lista oraz rozkłady jazdy dostępne są na stronie internetowej lotniska. Również z centrum miasta Nicea lotnisko połączone jest wieloma liniami autobusowymi, które kursują co 15 minut.

Wiele hoteli zapewnia także bezpłatne połączenie autobusowe z portem. Więcej informacji na stronie: autobusy.

Darmowy autobus kursuje również pomiędzy terminalami na lotnisku.

Transport kolejowy

W odległości ok. 1 km od lotniska Nicea NCE znajduje się dworzec kolejowy. Mamy tam do dyspozycji wiele pociągów, obsługujących połączenia krajowe i międzynarodowe. Na dworzec można dostać się z lotniska autobusem numer 23.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.nice.aeroport.fr

Adres 

Aéroport Nice Côte d'Azur
BP 3331
06206 NICE cedex 3
France

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Baltic, Air Berlin, Austrian Airlines, Blue1, British Airways, Brussels Airlines, Emirates, Germanwings, Iberia, LOT, Lufthansa, Norwegian, Ryanair, SAS, SkyEurope, Swiss, TAP Air Portugal, Turkish Airlines, Air France, Alitalia, Delta Air Lines, easyJet, Finnair, KLM, Tunisair.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa