Treść strony

zwiedzanie-reggio-di-calabria

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty.Szybko i wygodnie.

Loty do Regio CalabriaOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Warszawa (WAWA) dowolne lotniskood 1391Wybierz
 • Praga (PRG) Ruzyne Int. Apt.od 1566Wybierz
 • Kraków (KRK) Baliceod 1647Wybierz
 • Wrocław (WRO) Strachowiceod 1712Wybierz
 • Rzeszów (RZE) Jasionkaod 1923Wybierz
 • Gdańsk (GDN) Rebiechowood 2065Wybierz
więcej

Treść główna

Zwiedzanie Reggio di Calabria

Znajdź nas w social mediach

Reggio_Calabria_castello
Castello Aragonese
Fot. Al lanni

Castello Aragonese

Główna forteca miasta Reggio Calabria, wznosi się na ogromnym placu Castello pomiędzy via Aschenez i via Possidonea. Razem z posągami greckimi Bronzi di Riace uważana jest za symbol miasta. Pochodzi sprzed 540 roku. W 1459 Ferdinando d'Aragona kazał dobudować dwie wieże, które do dzisiaj nadają fortecy specyficzny charakter. Niedawno przeprowadzone renowacje sprawiają, że zamek prezentuje się wspaniale. W środku można oglądać różne sezonowe wystawy.

Muzeo Nazionale

W Museo Nazionale, znajdziemy prawdziwy skarb. Ten zabytek klasy "0" to Bronzi di Riace, dwa ogromne posągi greckie wyłowione z morza w latach siedemdziesiątych. Odlane z brązu figury greckich wojowników, wykonane prawdopodobnie w V wieku p. n. e., wyszły spod ręki Fidiasza lub uczniów z jego szkoły. Według źródeł historycznych są to dwa z serii dwunastu posągów. Naukowcy nie tracą nadziei na odnalezienie w morzu pozostałych.

Lungomare Falcomatà

Miasto, choć prawie całkowicie zniszczone podczas trzęsienia ziemi w 1908 roku, zachowało piękny zabytkowy bulwar nadmorski. Wyremontowany ostatnio przez władze miasta, nabrał nowoczesności, ale zachował nieuporządkowany "południowy" charakter. Kryształowe powietrze, słońce, nieprawdopodobny lazur wody z białymi stateczkami na tle wyspy sprawiają, że widok z bulwaru jest niezapomniany.

Basilica Cattedrale di Maria Santissima Assunta in Cielo

Położona na Piazza Duomo jest katedrą Reggio Calabria i największym obiektem sakralnym regionu Kalabria. Po bokach schodów znajdują się wspaniałe statuy Świętego Pawła i Świętego Stefana, dzieła Francisco Jaerace. Warto też zobaczyć cudowną kaplicę najświętszego sakramentu Cappella del Santissimo Sacramento w barokowym stylu

Scylla

Kilka kilometrów od mitycznej Scilla (Scylla) położonej niedaleko Reggio di Calabria, znajduje się urwisko skalne, gdzie zamieszkiwała mitologiczna Chybryda. Przeprawa przez to miejsce wywoływała ogrom na trwogę wśród antycznych nawigatorów, jak głosi legenda Ulissesa.

Stilo

Niedaleko wybrzeża Morza Jońskiego leży antyczna osada, nad którą górują ruiny średniowiecznego zamku. O wielkiej przeszłości bizantyjskiej tej miejscowości świadczy odizolowany, cenny kościółek bizantyjski z X wieku, o pięknym położeniu w krajobrazie, znany pod nazwa la Catttolica. Ceglana budowla na planie krzyża greckiego ma oryginalny dach składający się z pięciu kopuł przykrytych terakotowymi dachówkami. We wnętrzu cztery starożytne marmurowe kolumny (ustawione do góry nogami, co symbolizuje triumf chrześcijaństwa nad pogaństwem) i XI-wieczne freski. Z kolei przy via Tommaso znajdziemy średniowieczną katedrę oraz ruiny klasztoru San Domenico, w którym żył Tommaso Campanella dominikanin, filozof, autor „Miasta słońca”.

Pizzo

W miasteczku Pizzo nad Morzem Tyrreńskim stoi zamek wzniesiony w 1486 r. przez Ferdynanda I Aragońskiego, a w nim pokój, w którym więziono Joachima Murata, jednego z najlepszych generałów Napoleona. W 1815 r. po nieudanej próbie podburzenia ludu przeciw Burbonom i odzyskania korony Neapolu został aresztowany i skazany na śmierć (na podwórzu zamkowym). Obecnie w zamku mieści się schronisko.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!4 oferty od 374 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 115 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 128 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź