przelot złożony
loader
loader
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do ManchesteruOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej


Zwiedzanie Manchesteru

2631196442_c0f59b6a76
Stadion Old Trafford - jeden z symboli miasta
Fot. Bernt Rostad

Beetham Tower

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych budynków, a jednocześnie najwyższy w mieście - Beetham Tower - siódmy co do wielkości budynek w Wielkiej Brytanii. W wieżowcu, stojącym w sercu nowoczesnej dzielnicy finansowej, mieszczą się Hilton Hotel, sky bar i apartamenty. Budynek jest swego rodzaju symbolem podniesienia się miasta z marazmu wywołanego kryzysem gospodarczym w ubiegłym wieku.

Rzymski Fort

Miasto nie zapomina o przeszłości. Jego początki sięgają bowiem I wieku n.e. Wówczas Rzymianie założyli tu osadę zwaną Mancunium. W rejonie Castlefield stoją do dziś pieczołowicie chronione ruiny zamku, najstarszego zabytku miasta, w którym kryją się mury dawnego rzymskiego fortu.

Castlefield

Pomimo ciężkich lat Manchester szczyci się także swoim przemysłowym dziedzictwem. A sięga ono roku 1750, kiedy to z małego miasteczka miasto przekształciło się w jeden z największych na świecie ośrodków przemysłu bawełnianego - zwany był wówczas "Cottonpolis". To tu produkowano imitację drogiego indyjskiego perkalu, do którego wyrobu używano maszyn w pierwszej napędzanej parą przędzalni na świecie. Warto odwiedzić Galerię Angielskich Ubiorów (Gallery of English Costume), znajdującą się na terenie parku w Platt Hall. Zgromadzona w tym wyjątkowym muzeum kolekcja pokazuje, jak moda ulegała zmianom na przestrzeni wieków, podkreślając wiodącą rolę Manchesteru w przemyśle włókienniczym. Część miasta zwana Castlefield została obecnie uznana jako Park Dziedzictwa Miejskiego (Castlefield Urban Heritage Park) - spacerując tam można podziwiać imponujący industrialny krajobraz złożony z kanałów, mostów, wiaduktów oraz magazynów, z którego słynie Manchester.

Katedra w Manchesterze

Piękna gotycka katedra pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny to jeden z historycznych symboli miasta.

Old Trafford

Swoją siedzibę w mieście ma jedna z najsławniejszych drużyn piłkarskich na świecie - Manchester United. To jeden z najstarszych klubów świata, znany też pod przydomkiem "Czerwone Diabły". Gwiazdy klubu, Wayne Rooney, Cristiano Ronaldo, Edwin van der Sar, Gary Neville oraz charyzmatyczny i niezwykle skuteczny menadżer Alex Fergusson, są znane prawie każdemu w i poza granicami UK. Stadion MU na Old Trafford jest największym w UK i może pomieścić 76 tysięcy widzów.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!