Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Lamezii

Znajdź nas w social mediach

Lamezia_terme
Terminal lotniska Lamezia Terme
Fot. NefeKaRe

(kod IATA: SUF, kod ICAO:LICA)

Międzynarodowe lotnisko położone w Lamezii w dzielnicy Sant'Eufemia jest najważniejszym portem lotniczym w Kalabrii. Loty do Lamezii oferuje m.in. Alitalia, Air Berlin, Ryanair czy easyJet. Bezpośrednie połączenia w sezonie oferuje LOT z Warszawy i Katowic.

Pasażerowie mają do dyspozycji jeden terminal pasażerski. Na lotnisku działa punkt informacji turystycznej, oddziały banku, bankomaty punk zabezpieczania bagażu, fryzjer, sklepy, restauracja i bary. Na lotnisku można też skorzystać z internetu. Przed przyjazdem na lotnisko pomocne będą dostępne on-line mapa terminalu oraz  przewodnik po lotnisku w formacie pdf.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać: pod numerem telefonu +39 0968 414333.

Punkt informacji lotniskowej znajduje się na parterze terminalu w hali przylotów.

Na lotnisku można wypożyczyć samochód.  Do dyspozycji pasażerów jest m.in. Budget, Europcar, Hertz, Sixt oraz Avis. Samochód można zarezerwować także on-line.

Na terenie lotniska udostępniono 677 miejsc parkingowych, w tym 17 dla osób niepełnosprawnych. Pierwsze dwie godziny postoju kosztują 2 euro.

Komunikacja

Lotnisko Lamezia Terme jest położone 1 km od zjazdu z autostrady A# i tylko 2 km od stacji kolejowej Lamezia Terme. Dojazd na lotnisko zapewniają taksówki i autobusy.

TAKSÓWKI

Do dyspozycji pasażerów są taksówki, których postój znajduje się przy wyjściu z hali przylotów.Warto ustalić koszt przejazdu przed podróżą.

TRANSPORT AUTOBUSOWy

Pasażerowie lotniska mogą skorzystać z autobusów, które kursują do centrum miasta na stację kolejową. Bilet w jedną stronę kupiony na terenie terminalu kosztuje 0,80 euro, kupiony u kierowcy - 1,50 euro. Rozkład jazdy autobusu dostępny jest tutaj.  Dostępne są także regularne połączenia z lotniska do Catanzaro, Cosenza i Crotone. Dodatkowo podczas wakacji dostępne są połączenia autobusowe do wielu nadmorskich miejscowości. Informacji o komunikacji autobusowej w regionie udziela punkt informacji turystycznej.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.sacal.it

Adres

Aeroporto Internazionale
Lamezia Terme (CZ) 88040
Włochy

Główni przewoźnicy

Loty do Katanii obsługują między innymi: Air Berlin, Air Italy, Alitalia, Air One, British Airways, easyJet, LOT, Ryanair, , easyJet.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 10 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!25 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY12 ofert od 298 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!