Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Lamezii

Znajdź nas w social mediach

Lamezia_terme
Terminal lotniska Lamezia Terme
Fot. NefeKaRe

(kod IATA: SUF, kod ICAO:LICA)

Międzynarodowe lotnisko położone w Lamezii w dzielnicy Sant'Eufemia jest najważniejszym portem lotniczym w Kalabrii. Loty do Lamezii oferuje m.in. Alitalia, Air Berlin, Ryanair czy easyJet. Bezpośrednie połączenia w sezonie oferuje LOT z Warszawy i Katowic.

Pasażerowie mają do dyspozycji jeden terminal pasażerski. Na lotnisku działa punkt informacji turystycznej, oddziały banku, bankomaty punk zabezpieczania bagażu, fryzjer, sklepy, restauracja i bary. Na lotnisku można też skorzystać z internetu. Przed przyjazdem na lotnisko pomocne będą dostępne on-line mapa terminalu oraz  przewodnik po lotnisku w formacie pdf.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać: pod numerem telefonu +39 0968 414333.

Punkt informacji lotniskowej znajduje się na parterze terminalu w hali przylotów.

Na lotnisku można wypożyczyć samochód.  Do dyspozycji pasażerów jest m.in. Budget, Europcar, Hertz, Sixt oraz Avis. Samochód można zarezerwować także on-line.

Na terenie lotniska udostępniono 677 miejsc parkingowych, w tym 17 dla osób niepełnosprawnych. Pierwsze dwie godziny postoju kosztują 2 euro.

Komunikacja

Lotnisko Lamezia Terme jest położone 1 km od zjazdu z autostrady A# i tylko 2 km od stacji kolejowej Lamezia Terme. Dojazd na lotnisko zapewniają taksówki i autobusy.

TAKSÓWKI

Do dyspozycji pasażerów są taksówki, których postój znajduje się przy wyjściu z hali przylotów.Warto ustalić koszt przejazdu przed podróżą.

TRANSPORT AUTOBUSOWy

Pasażerowie lotniska mogą skorzystać z autobusów, które kursują do centrum miasta na stację kolejową. Bilet w jedną stronę kupiony na terenie terminalu kosztuje 0,80 euro, kupiony u kierowcy - 1,50 euro. Rozkład jazdy autobusu dostępny jest tutaj.  Dostępne są także regularne połączenia z lotniska do Catanzaro, Cosenza i Crotone. Dodatkowo podczas wakacji dostępne są połączenia autobusowe do wielu nadmorskich miejscowości. Informacji o komunikacji autobusowej w regionie udziela punkt informacji turystycznej.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.sacal.it

Adres

Aeroporto Internazionale
Lamezia Terme (CZ) 88040
Włochy

Główni przewoźnicy

Loty do Katanii obsługują między innymi: Air Berlin, Air Italy, Alitalia, Air One, British Airways, easyJet, LOT, Ryanair, , easyJet.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 129 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 111 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 117 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!11 ofert od 335 Sprawdź