Treść strony

 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Ciekawostki o Lamezii

Znajdź nas w social mediach

Plaże niedaleko Lamezii
Fot. matteopenzo

Lamezia Terme to trójmiasto położone na południu Włoch, w regionie Kalabrii. Utworzono je w 1968 roku z połączenia Nicastro, Sambiase i Sant' Eufemia Lamezia. Podobno już Mussolini miał plany stworzenia tutaj supermiasta. Pomysł ten nie podobał się jednak miastom, które weszły w skład Lamezia Terme…

Główną atrakcją miasta, oprócz kilku ciekawych zabytków, są cudowne, piaszczyste plaże, krystalicznie czysta woda i dzika przyroda.

Parki Narodowe

Lamezia jest doskonałym punktem wypadowym do pobliskich parków narodowych. Kalabria to idealne miejsce dla fanów sportów ekstremalnych. Park Narodowy Pollino to raj dla miłośników raftingu czy canyoningu. Park Pollino to także wspaniałe miejsce dla paralotniarzy i ludzi uprawiających kolarstwo górskie.

Ciekawostki

 • Imprezy cylkiczne
  święta w sanktuarium Matki Bożej w Polsi
 • Kuchnia
  wino, melanzane alla parmigiana, parmigiana di melanzane alla calabrese
 • Sport
  rafting, canyoing, loty na paralotni, kolarstwo górskie
 • Parki Narodowe
  Park Narodowy Sila, Park Narodowy Aspromonte, Park Narodowy Pollino
 • Naj...
  Lamezia słynie z przepieknych, nieodkrytych plaż i dzikiej przyrody;
  Lamezja to włoskie trójmiasto, utworzono je z połączenia Nicastro, Sambiase i Sant' Eufemia Lamezia w 1968 roku.

Drugim Parkiem Narodowym wartym odwiedzenia jest Park Narodowy Aspromonte - idealny dla doświadczonych turystów, gdyż trasy są tu dosyć trudne. Warto wybrać się tu na wędrówkę, a wspaniała, dzika przyroda zrekompensuje wysiłek. Warto zobaczyć też piękne jezioro Costantino i udać się do sanktuarium Matki Bożej w Polsi. We wrześniu, w kościele pochodzącym z XII wieku dbywają się święta, łączące starodawne obrzędy i elementy wiary chrześcijańskiej. Podobno w Polsi każdej jesieni odbywają się zaprzysiężenia nowych członków mafii..

Najbliżej Lamezii znajdziemy  Park Narodowy Sila, który jest bardzo przyjazny turystom, także niepełnosprawnym czy niewidomym. Ciekawe są tutaj szklaki ekologiczne, np. wyjątkowo pachnąca ścieżka aromatycznych ziół. W paparku można jeździć na rowerze, konno, oraz kolejką.

Kuchnia

W Lamezii wytwarzane są wyśmienite wina klasy DOC (Denominazione di Origine Controllata), warto ich spróbować delektując się wspaniałą kuchnią kalabryjską, pełną bakłażanów. Trzeba koniecznie spróbować melanzane alla parmiggiana, melanzane al pomodoro oraz parmigiana di melanzane alla Calarbese – wszystko na bazie tych przepysznych warzyw.  Nie wolno także zapomnieć o spróbowaniu pesce spada (miecznik) oraz miejscowych serów.

Lamezia nie jest doceniana przez turystów, ale jeśli wybierzemy się tam na urlop na pewno nie będziemy zawiedzeni! Sprawdź nasze promocje lub skorzystaj z wyszukiwarki, a odkryjesz, ze portal www.tanie-loty.com.pl oferuje najtańsze bilety lotnicze do Lamezii!

Najlepsze okazje

Planujesz urlop w SIERPNIU? Wybierz coś dla siebie!30 ofert od 115 Sprawdź Urlop w lipcu? Sprawdź najlepsze propozycje na Twoje wakacje!8 ofert od 129 Sprawdź Lizbona? Porto? Algarve? O czym marzysz? Zwiedzaj PORTUGALIĘ12 ofert od 341 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 127 Sprawdź