przelot złożony
loader
loader
1 pasażer
  • Dorośli-1+
  • Dzieci-0+
  • Wiek dziecka 1-8+
  • Wiek dziecka 2-8+
  • Wiek dziecka 3-8+
  • Wiek dziecka 4-8+
  • Wiek dziecka 5-8+
  • Wiek dziecka 6-8+
  • OK
Szukaj
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do LeedsOrientacyjna cena za lot w dwie strony

więcej

Tanie loty do Bradford

Little Germany District
Fot. Phil Beard

Bradford to miasto położone na skraju torfowisk West Yorkshire w Wielkiej Brytanii, w sercu Bronte Country, gdzie mieszkały i pisały swoje powieści siostry Bronte. Na pierwszy rzut oka przemysłowe miasto jest pełne niespodzianek. Bradford to tętniący życiem ośrodek kulturalny z wypełnionym po brzegi kalendarzem imprez, muzeami, galeriami i imponującymi teatrami. Ostatnio miasto uzyskało nawet tytuł Miasta Filmu - UNESCO City of Film.

Wiele pięknych wiktoriańskich budynków, które można znaleźć na terenie Bradford świadczy o imponującej przeszłości miasta. Pośród nich warto wymienić obszar znany jako Little Germany oraz Wool Exchange. Z pewnością nie można też pominąć katedry, od wieków uznawanej za oazę spokoju w centrum miasta oraz wielu popularnych atrakcji, do których należą: National Media Museum, Bradford Industrial Museum czy Cartwright Hall Art Gallery.

Historia

Założona w czasach najazdów Normanów osada Bradford rozciągała się wokół "Broad Ford”. Dopiero w czasach rewolucji przemysłowej na przełomie XVIII i XIX wieku Bradford powiększyło się i zyskało na znaczeniu jako jeden z głównych producentów tekstyliów i stało się znane jako wełniane centrum świata. Dziś większość starych młynów tekstylnych i niektóre zakłady zostały zamknięte, ale Bradford pozostaje jednym z najważniejszych miast na północy Anglii oferujących nowoczesne usługi inżynieryjne, chemiczne, informatyczne i finansowe.

Od 1950 roku w Bradford odnotowano znaczny wzrost liczby imigrantów, szczególnie z Pakistanu. Bradford ma drugi najwyższy odsetek muzułmanów w Anglii i Walii poza Londynem. Mieszka tu ponad 100 tysięcy Azjatów, co stanowi 20 procent mieszkańców miasta. Z tego powodu lotnisko Leeds Bradford oferuje bezpośrednie połączenie z Islamabadem w Pakistanie.

Atrakcje

Okolice Bradford też mają wiele do zaoferowania, w tym na przykład obiekt z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO – osadę przemysłową z XIX wieku w Saltaire – doskonale zachowane wiktoriańskie miasteczko i zakłady włókiennicze Salt’s Mill. Niedaleko znajduje się także miasto uzdrowiskowe Ilkley, położone pośród bajecznych wrzosowisk. Wspaniałe krajobrazy można także podziwiać niedaleko Haworth, rodzinnego miasta rodziny Brontës, w którym znajdziemy Brontë Parsoange Museum.

Zapraszamy do Bradford, wiktoriańskiego, zadbanego miasta, pełnego zabytków i atrakcji kulturalnych. Serwis Tanie-Loty.com.pl oferuje tanie bilety lotnicze do Bradford.

Tylko w Tanie-Loty.pl parking przy lotnisku w super cenie!

Do każdego zakupu otrzymujesz kod zniżkowy.

Sprawdź swoje rabaty

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!