Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do HurghadyOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Zwiedzanie Hurghady

Dahar

Hurghada_-_camel
Hurghada - wielbłądy można spokać tu na każdym kroku
Fot. sxc.hu

Najstarsza część Hurghady, gdzie mieści się największy bazar w mieście, a także poczta i dworzec autobusowy. Większość tutejszych zabudowań rozciąga się na wschodniej stronie morza. Warto zwiedzić to miejsce i pospacerować jego uroczymi uliczkami, zwłaszcza wieczorem. W hotelu Hilton co tydzień w czwartek spotykają się płetwonurkowie. Można wymienić się doświadczeniami z nurkami z całego świata.

Rafa koralowa (Shaab el Erg)

To niesamowite miejsce położone jest na północ od Hurghady. Charakterystyczny dla niej jest podkowiasty kształt, wewnątrz znajduje się płaska laguna z koralowymi wzgórzami. Od jej nazwy (erg) wzięła się nazwa rafy. Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać delfiny i manty. Żądni podwodnych wrażeń z tego regionu Morza Czerwonego mogą wybrać to miejsce do nurkowania, by na żywo obejrzeć takie okazy natury jak: latarniki, skarusy, garbniki, czy motylki rafowe.

Sakkala

Centrum Hurghady to Sakkala. Specyfiką tego miejsca jest widoczna właściwie na każdym kroku policja turystyczna. Jeśli zdecydujesz się na zakupy na tutejszych lub jakichkolwiek innych egipskich targowiskach, koniecznie trzeba pamiętać o targowaniu, które wśród ludności muzułmańskiej jest pewnym rodzaju tradycją. Ceny wyjściowe są nierzadko o sto procent wyższe od prawdziwej wartości towaru.

Pałac "Tysiąca i jednej nocy"

W południowej części Hurgady znajduje się, nawiązujący do legendarnego pałac "Tysiąca i jednej nocy", wybudowany w stylu Disneylandu. Tu każdego wieczora odbywają się przedstawienia teatralne na temat życia Egipcjan w epoce faraonów. Znajduje się tu jeden z najpiękniejszych hoteli Hurgady. Ciekawostką jest to, że hotel Coral Beach posiada jedyną, nie tylko w Egipcie, ale też na całym Bliskim Wschodzie, niewielką plażę dla nudystów.

Makadi Bay

Pełna uroków, rozległa zatoka Makadi położona jest w odległości 35 km na południe od Hurghady. Jeszcze do niedawna pustynia (do 1995 roku) - dziś oryginalny, pełen luksusu kurort. Do wypoczynku tutaj zachecają piaszczyste plaże, kryształowo czysta woda z piękną rafą koralową oraz szeroka oferta sportów wodnych. Wieczorny czas można spędzić na spacerach po centrum, odwiedzając liczne sklepy, bary i restauracje.

Safaga

Niewielkie miasto we wschodniej części Egiptu, położone 60 kilometrów na południe od Hurghady, nad Morzem Czerwonym. Dawniej niewielka wioska rybacka, znana była jedynie jako port, z którego wierni wyruszali na coroczną pielgrzymkę do Mekki. Obecnie miejscowość ta jest kurortem wypoczynkowym. Główna ulica, przy której usytuowane są hotele, biegnie równolegle do brzegu morza. Safaga jest znana przede wszystkim ze znakomitych miejsc do nurkowania i wietrznych dni, co przyciąga tu wielu nurków i amatorów windsurfingu. Malowniczy krajobraz gór, cicha i spokojna okolica, ciepłe morze, bogate w rafy koralowe, czyste powietrze - to wszystko sprawia, że Safaga jest idealnym miejscem do wypoczynku.

El Gouna

Luksusowe miasteczko turystyczne w Egipcie, położone nad Morzem Czerwonym, około 25 km od Hurghady. Jest to bardzo nowoczesny kurort , zbudowany na wzór Wenecji. Położone na wyspach, otoczone lagunami i bujną roślinnością hotele o wysokim standardzie oferują przede wszystkim spokojny odpoczynek z dala od miejskiego hałasu. Obrazu dopełniają: wysokiej klasy bary i restauracje, wąskie uliczki, amfiteatr oraz sklepy z pamiątkami. Poza tym znajduje się tu port jachtowy, pole golfowe, a niedaleko brzegu - rafy koralowe, stanowiące miejsce rekreacji dla płetwonurków.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa