Treść główna

Opinie o lotniskach

Lotnisko w Tallinnie

(kod IATA: TLL; kod ICAO: EETN)

Międzynarodowe lotnisko położone około 4 km na południowy-wschód od centrum Tallinu, na wschodnim brzegu Jeziora Ulemiste. Jest główną bazą estońskich linii lotniczych Estonian Air. Jest to największe estońskie lotnisko. Rocznie obsługuje prawie 2 miliony pasażerów.

Lotnisko posiada jeden terminal pasażerski. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, poczta, kantor wymiany walut, bankomaty. Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnego bezprzewodowego Internetu i poczekalni dla VIP-ów Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +372 605 8888.

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w hali odlotów terminala.

Na lotnisku znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów kilku firm, między innymi: Hertz, Sixt, Avis, Budget i Europcar. Ich dane kontaktowe można znaleźć na stronie internetowej lotniska.

Przed terminalem dostępne parkingi krótko i długoterminowe. Więcej informacji oraz cennik znajdziemy na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Lotnisko położone jest 4 km na południowy wschód od centrum miasta, nad brzegiem jeziora Ulemiste. Tuż obok lotniska przebiega droga numer 2.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed terminalem. Koszt przejazdu do centrum miasta to około 150 koron estońskich.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Do centrum miasta kursuje autobus nr 2 (trasa Moigu-Reisisadam). Koszt przejazdu to 20 koron estońskich. Bilety są do nabycia w kiosku na terenie terminala lub u kierowcy. Więcej informacji i rozkład jazdy na stronie: autobusy.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.tallinn-airport.ee

Adres

Tallinn Airport Ltd
Lennujaama tee 2
11101 Tallinn
Estonia

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Czech Airlines, EasyJet, Estonian Air, Finnair, LufthansaAir Baltic, Norwegian.

Nawigacja dodatkowa