Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Tanie loty AirBaltic

Znajdź nas w social mediach

Data założenia 1995 r.
Węzeł POrt Lotniczy Ryga, Port Lotniczy Wilno
Sojusz -
Flota 31
Trasy 62
Symbol IATA BT
Sybmol ICAO WIT
Znak AIRBALTIC
Siedziba firmy airBaltic Administration
RIGA INTERNATIONAL AIRPORT
Marupes pag., Riga LV-1053, Latvia
www www.airbaltic.com

Łotewskie narodowe linie lotnicze airBaltic główną siedzibę mają w stolicy kraju – Rydze, w pobliżu tamtejszego międzynarodowego portu lotniczego. Bezpośrednie loty odbywają się również z Wilna na Litwie. Przewoźnik dysponuje 31 maszynami i obsługuje około 60 tras stałych oraz sezonowych w Europie, Afryce oraz w Azji. Linia zatrudnia ponad 100 osób.

Historia

Linia airBaltic powstała 28. sierpnia 1995 roku jako przedsiębiorstwo będące z jednej strony własnością rządu Łotwy, z drugiej zaś należące częściowo do Scandinavian Airlines System (SAS). Pierwszy lot obył się w dniu 1 października 1995. W 1998 roku zainaugurowano nową działalność spółki tworząc dział przewozów towarowych cargo. Od września 1999 roku linie airBaltic zaczęły działać w ramach European Aviation Operating Standards. W lipcu 2007 r. linia airBaltic jako pierwsza spośród przewoźników działających na terenie republik bałtyckich wprowadziła możliwość samodzielnego odprawienia się przez podróżnych online. Na początku 2009 roku SAS pozbył się wszystkich swoich udziałów w airBaltic, a w sierpniu linie zostały uznane za niewypłacalne i ich przyszłość stoi obecnie pod znakiem zapytania.

Usługi

AirBaltic obsługuje zarówno ruch pasażerski jak i towarowe przesyłki cargo, linia oferuje także loty czarterowe. Ale firma nie ogranicza się wyłącznie do transportu powietrznego - za jej pośrednictwem można zarezerwować hotel, samochód czy zamówić posiłek w restauracji z wyprzedzeniem, a także ubezpieczyć wyprawę zorganizować transfer z lotniska oraz skorzystać z taksówki w Rydze. Poprzez stronę internetową można zakupić voucher prezentowy do wykorzystania na opłacenie dowolnego lotu linią airBaltic oraz model samolotu w firmowych barwach, który polecany jest na prezent. Spektrum działania tej linii jest więc znaczne.

Siatka połączeń i najważniejsze lotniska

Tani przewoźnik lotniczy airBaltic skupia się przede wszystkim na obsłudze najważniejszych miast Europy zachodniej, takich jak Berlin, Paryż czy Londyn oraz lotnisk Europy Środkowo-Wschodniej (Ryga, Wilno, Mińsk, Odessa, Kijów i inne). Poza tym airBaltic utrzymuje regularne połączenia z Azją Centralną oraz Azją Południowo-Wschodnią - najważniejsze destysnacje w tamtym rejonie to Baku, Erewań, Tbilii i Tel Awiw. Jest to jedna z niewielu linii europejskich, którą można dostać się w głąb Rosji oraz do republik kaukaskich.

Zdecydowanie najważniejszym lotniskiem obsługiwanym przez AirBaltic jest Międzynarodowy Port Lotniczy w Rydze, kilka bezpośrednich destynacji dla linii airBaltic oferuje również lotnisko w Wilnie na Litwie.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 119 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 133 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!11 ofert od 243 Sprawdź