Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Phnom Penh

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: PNH; kod ICAO: VDPP)

Międzynarodowe lotnisko położone 7 km od centrum Phnom Penh. Jest największym portem lotniczym Kambodży. Rocznie obsługuje ponad 1,6 miliona pasażerów i liczba ta ciągle rośnie. Lotnisko jest nowoczesne, wygodne i czyste, a przede wszystkim pozbawione jakiejkolwiek korupcji, co w Kambodży jest dość rzadkie.

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie: krajowy i międzynarodowy. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, poczta, pokój dla palących. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i specjalnych poczekalni dla pasażerów (VIP Lounge). Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi (w tym plac zabaw dla dzieci w hali odlotów).

Użyteczne informacje
Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu:                +855(0)23 890 890        .

Punkt informacji lotniskowej znajduje się w hali odlotów.

Na lotnisku w hali przylotów znajdują się stanowiska wypożyczalni samochodów kilku lokalnych firm, które oferują zazwyczaj samochód z kierowcą.

Naprzeciwko terminala znajduje się duży parking dla samochodów osobowych.

Komunikacja
Dojazd na lotnisko jest łatwy i szybki: lotnisko znajduje się niedaleko stolicy Kambodży. Drogi są odpowiednio oznakowane. Niestety w Phnom Penh nie istnieje publiczny transport autobusowy.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Dojazd do miasta kosztuje średnio 9 dolarów amerykańskich (dolary są powszechnie akceptowane w Kambodży).

Oficjalna strona internetowa lotniska
www.cambodia-airports.com/phnompenh/en/

Adres
Phnom Penh International Airport
National Road No. 4
Pochentong,
Phnom Penh
Cambodia

Główni przewoźnicy
Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Air Asia, Asiana Airlines, Eva Air, Korean Air, Thai Airways International, Malaria Airlines. 

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!11 ofert od 374 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 104 Sprawdź Tanie loty na greckie wyspy! Zakręci Wam się w głowie od tego piękna15 ofert od 306 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 112 Sprawdź