Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotniska w Kambodży

Znajdź nas w social mediach

Kambodża jest krajem z niezwykle ciekawą, ale i bolesną przeszłością. Po latach wojen, walk domowych i eksperymentów społecznych dopiero od niedawna cieszy się względnym spokojem, który umożliwia pracę nad odbudową zdewastowanej gospodarki oraz rozwojem turystyki.  Wspaniałe świątynie, dzika przyroda i świadectwa mrocznej historii reżimu Czerwonych Khmerów – Kambodża robi na turystach głębokie wrażenie.

Do Kambodży najłatwiej dotrzeć samolotem. Istnieją codzienne połączenia z Bangkoku oraz kilku miast w Wietnamie i Laosie. Kambodża dysponuje 17 lotniskami, w tym 6 o nawierzchni utwardzonej.

Najważniejszym lotniskiem w kraju jest port lotniczy Phnom Penh. Jest największym portem lotniczym Kambodży. Rocznie obsługuje ponad 1,6 miliona pasażerów i liczba ta ciągle rośnie. Lotnisko jest nowoczesne, wygodne i czyste, a przede wszystkim pozbawione jakichkolwiek przejawów korupcji, co w Kambodży jest dość rzadkie. Więcej informacji na temat lotniska można uzyskać tutaj:

Warto pamiętać, że obywatele Polski mają obowiązek posiadania wizy. W Kambodży nie ma wiz tranzytowych. Obywatele polscy otrzymują wizy wjazdowe (turystyczne) na granicy. Są one ważne 30 dni. W chwili przekraczania granicy paszport musi być ważny co najmniej 1 miesiąc. Nie ma obowiązku okazywania ważnego biletu powrotnego przy wjeździe. Nikt nie sprawdza, czy cudzoziemiec ma jakiekolwiek środki na pokrycie kosztów utrzymania w Kambodży. Przy wyjeździe obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości około 25 USD (dzieci do lat 12 - 13 USD, dzieci do lat 2 - bez opłaty), a przy przelotach wewnętrznych - 6 USD.

Najlepsze okazje

Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!24 oferty od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY5 ofert od 304 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 92 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!