Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotniska w Kambodży

Znajdź nas w social mediach

Kambodża jest krajem z niezwykle ciekawą, ale i bolesną przeszłością. Po latach wojen, walk domowych i eksperymentów społecznych dopiero od niedawna cieszy się względnym spokojem, który umożliwia pracę nad odbudową zdewastowanej gospodarki oraz rozwojem turystyki.  Wspaniałe świątynie, dzika przyroda i świadectwa mrocznej historii reżimu Czerwonych Khmerów – Kambodża robi na turystach głębokie wrażenie.

Do Kambodży najłatwiej dotrzeć samolotem. Istnieją codzienne połączenia z Bangkoku oraz kilku miast w Wietnamie i Laosie. Kambodża dysponuje 17 lotniskami, w tym 6 o nawierzchni utwardzonej.

Najważniejszym lotniskiem w kraju jest port lotniczy Phnom Penh. Jest największym portem lotniczym Kambodży. Rocznie obsługuje ponad 1,6 miliona pasażerów i liczba ta ciągle rośnie. Lotnisko jest nowoczesne, wygodne i czyste, a przede wszystkim pozbawione jakichkolwiek przejawów korupcji, co w Kambodży jest dość rzadkie. Więcej informacji na temat lotniska można uzyskać tutaj:

Warto pamiętać, że obywatele Polski mają obowiązek posiadania wizy. W Kambodży nie ma wiz tranzytowych. Obywatele polscy otrzymują wizy wjazdowe (turystyczne) na granicy. Są one ważne 30 dni. W chwili przekraczania granicy paszport musi być ważny co najmniej 1 miesiąc. Nie ma obowiązku okazywania ważnego biletu powrotnego przy wjeździe. Nikt nie sprawdza, czy cudzoziemiec ma jakiekolwiek środki na pokrycie kosztów utrzymania w Kambodży. Przy wyjeździe obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości około 25 USD (dzieci do lat 12 - 13 USD, dzieci do lat 2 - bez opłaty), a przy przelotach wewnętrznych - 6 USD.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 133 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 116 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 116 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!12 ofert od 367 Sprawdź