Treść strony

tanie-loty-do-kambodzy

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Tanie loty do Kambodży

Znajdź nas w social mediach


Angkor Wat
Fot. ScubaBeer

Położona na uboczu popularnych azjatyckich tras wycieczkowych, wciąż jeszcze odrobinę nieucywilizowana. Kambodża to kraj bogatej lecz bardzo smutnej historii. Z jednej strony turystów przyciągają do niej starożytne zabytki, z drugiej pozostałości krwawego reżimu Czerwonych Khmerów budzą obawy.

Historia

Mieszkańcy dzisiejszej Kambodży są potomkami wojowniczych Khmerów, którzy 1200 lat temu stworzyli imperium, zajmujące terytoria współczesnej Malezji, Tajlandii, Wietnamu, Laosu oraz Birmy. Potędze politycznej Khmerów towarzyszył rozwój kulturalny. W tym czasie powstały największe zabytki kraju budowle Angkor Wat i Angkor Thom. Pod koniec XIII w. imperium Khmerów zaczęło upadać. Po zajęciu 1432 przez Tajów dotychczasowej stolicy Angkor przeniesiono ją do Phnom Penh. W XVI w. do Kambodży przybyli pierwsi Europejczycy. W efekcie w 1884 Kambodża została kolonią francuską. Było to przyczyna powstań narodowych do, których dochodziło na przełomie XIX i XX wieku. Kambodża uzyskała niepodległość dopiero w 1953 r. Początkiem najgorszego okresu w dziejach kraju był wybuch wojny wietnamskiej podczas, której przez terytorium Kambodży transportowano zaopatrzenie dla Vietcongu. Do Kambodży wkroczyły wówczas oddziały amerykańskie i południowowietnamskie. Rozpoczął się okres rządów maoistycznej frakcji komunistów tzw. Czerwonych Khmerów. Działania prowadzone przez Czerwonych Khmerów polegały głównie na stosowaniu terroru wobec ludności. Za pomocą przemocy usiłowali oni zorganizować społeczeństwo w komuny wiejskie. Wewnętrzne walki w Kambodży zakończyły się zupełnie niedawno, bo dopiero w 1998 roku. Wtedy to poddali się ostatni rządowi przywódcy Czerwonych Khmerów. W chwili obecnej kraj cieszy się względnym spokojem. Możliwa jest odbudową zdewastowanej gospodarki oraz rozwój turystyki.

Atrakcje

Kambodża to jeden z tych krajów, w którym najpiękniejszych zabytków jeszcze nie zadeptali turyści i gdzie wciąż można przeżyć prawdziwą azjatycką przygodę. Z pewnością podróżników przyciąga chęć zobaczenia ruin potężnego Angkor Wat - arcydzieła światowej architektury tej klasy co Tadż Mahal i chiński Wielki Mur. Angor Wat to świątynia o pięciu wieżach przypominających kamienne pąki lotosu, wzniesiona ku czci hinduskiego boga Wisznu. Będąc w Kambodży warto też wybrać się do stolicy kraju. Phnom Penh ma niepowtarzalny klimat. Wśród jego wąskich uliczek zakupić możemy surowy jedwab, barwne khmerskie szale, a także smakołyki z lokalnej kuchni. Znajdziemy tu także XVII-wieczny Pałac Królewski, Narodowe Muzeum Sztuki. Kambodża oferuje także piękne i spokojne plaże.

Kiedy lecieć:

Podróż do Kambodży powinniśmy uzależnić od pory roku. W Kambodży panuje klimat zwrotnikowy monsunowy, w którym wyróżnia się dwie pory roku. Pora deszczowa trwa od maja do października. Temperatury przekraczają wtedy 30 stopni przy, a jednocześnie występują często monsunowe ulewy. Pora sucha trwa od października, do maja (okres od marca do maja nazywa się porą gorącą). Temperatury wahają się wtedy od 15 do 40 stopni. Najwięcej turystów odwiedza Kambodżę między grudniem, a lutym. Maj i czerwiec mogą być męczące ze względu na bardzo wysokie temperatury, natomiast w lipcu i w sierpniu możliwości transportu bywają ograniczone ze względu na intensywne ulewy niszczące i tak nie najlepsze już drogi.

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Kambodży w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych do Kazachstanu zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki!

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 365 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 118 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 134 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 100 Sprawdź