Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Komunikacja w Kambodży

Znajdź nas w social mediach

W kambodży nadal trwa powolna odbudowa infrastruktury, która wciąż nie jest ona najlepsza.

W dobrym stanie jest droga łącząca Phnom Penh z nadmorskim miastem Sihanoukville oraz z Siem Reap. Turystów najbardziej interesuje droga do słynnego kompleksu świątyń Angkor. Można się tam dostać ze stolicy kraju samolotem, łodzią lub autobusem. Dostępne są połączenia autobusowe wewnątrz kraju jak i łączące stolicę i Siem Reap z Tajlandią i Wietnamem. W Kambodży respektowane jest międzynarodowe prawo jazdy. Obowiązuje ruch prawostronny.

Transport kolejowy jest wciąż rozwijany. Dzisiaj istnieją dwie linie kolejowe, obie zaczynają się w Phnom Penh. Istniejace plany rozbudowy sieci zakładają połączenia z Tajlandią i Wietnamem. Ciekawostką są kursujące na istniejących liniach kolejowych "bambusowe pociągi".

Do Kambodży najłatwiej dotrzeć samolotem. Istnieją codzienne połączenia z Bangkoku oraz kilku miast w Wietnamie i Laosie. Tylko 2 lotniska pozostają w pełni operacyjne: port lotniczy Phnom Penh oraz port lotniczy Angkor w Siem Reap.

Do słynnego kompleksu świątyń Angkor można się dostać ze stolicy kraju samolotem, łodzią lub autobusem.

Najlepsze okazje

Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 8 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!24 oferty od 246 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY6 ofert od 304 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 92 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!