Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Komunikacja w Kambodży

Znajdź nas w social mediach

W kambodży nadal trwa powolna odbudowa infrastruktury, która wciąż nie jest ona najlepsza.

W dobrym stanie jest droga łącząca Phnom Penh z nadmorskim miastem Sihanoukville oraz z Siem Reap. Turystów najbardziej interesuje droga do słynnego kompleksu świątyń Angkor. Można się tam dostać ze stolicy kraju samolotem, łodzią lub autobusem. Dostępne są połączenia autobusowe wewnątrz kraju jak i łączące stolicę i Siem Reap z Tajlandią i Wietnamem. W Kambodży respektowane jest międzynarodowe prawo jazdy. Obowiązuje ruch prawostronny.

Transport kolejowy jest wciąż rozwijany. Dzisiaj istnieją dwie linie kolejowe, obie zaczynają się w Phnom Penh. Istniejace plany rozbudowy sieci zakładają połączenia z Tajlandią i Wietnamem. Ciekawostką są kursujące na istniejących liniach kolejowych "bambusowe pociągi".

Do Kambodży najłatwiej dotrzeć samolotem. Istnieją codzienne połączenia z Bangkoku oraz kilku miast w Wietnamie i Laosie. Tylko 2 lotniska pozostają w pełni operacyjne: port lotniczy Phnom Penh oraz port lotniczy Angkor w Siem Reap.

Do słynnego kompleksu świątyń Angkor można się dostać ze stolicy kraju samolotem, łodzią lub autobusem.

Najlepsze okazje

Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 110 Sprawdź Tanie loty z Polski od Wizz Air30 ofert od 117 Sprawdź Europejskie STOLICE na wyciągnięcie ręki! Lećcie30 ofert od 110 Sprawdź Gdzie jechać we Włoszech? Daj się skusić na tanie loty na jedną z pięknych wysp!10 ofert od 267 Sprawdź