Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 500 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Treść główna

Lotnisko w Ankonie

(kod IATA: AOI; kod ICAO: LIPY)

ancona_airport
Terminal lotniska w Ankonie
Fot. Aeroporto di Ancona

Międzynarodowe lotnisko położone 18 km od centrum Ancony w mieście Falconara Marittima. Nosi imię słynnego malarza Raffaello Sanzio, pochodzącego z pobliskiego Urbino. Jest jedynym międzynarodowym lotniskiem regionu Marche. Na lotnisku działa też aeroklub. Niestety liczba pasażerów korzystających z lotniska w ostatnich latach zmniejsza się.

 

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie: krajowy i międzynarodowy. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracja, kawiarnia, sklepy, bank i bankomat, apteka, kantor wymiany walut. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i specjalnej poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +39 071-28271        .

Punkt informacji lotniskowej dostępny jest każdego dnia od godziny 9:30 do 17:00.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Stanowiska wypożyczalni znajdują się w hali przylotów. Dostępne firmy to m. in. Avis, Hertz, Europcar i Sixt. Pełna lista wypożyczalni wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie internetowej lotniska.

Przed terminalami dostępne są parkingi krótkoterminowe i długoterminowe. Razem do dyspozycji podróżnych jest około 650 miejsc parkingowych w wielopoziomowym garażu. Pierwsze 30 minut postoju jest bezpłatne, pierwsza godzina postoju – 2 euro. Pełny cennik dostępny jest a stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Lotnisko jest połączone z autostradami w kierunku Rzymu, Mediolanu i Bari wiaduktem pomiędzy trasami A14/E55 a trasą S76.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Taksówki można zamówić wcześniej pod następującymi numerami:

 • Servizio Taxi Aeroporto, tel. +39 071 918221        
 • Servizio Taxi Stazione Falconara, tel. +39 071 910919        
 • Servizio Taxi Stazione Ancona, tel.+39 071 43321        

Więcej informacji na stronie: www.ctftaxi.it.

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Lotnisko jest obsługiwane przez firmę Conero Bus (www.conerobus.it). Autobusy jeżdżą do stacji kolejowej w centrum Ancony, co godzinę pomiędzy 6:30 a 19:30. Bilety dostępne są na stoiskach z prasą na terenie terminala odlotów, gdzie można również znaleźć rozkład jazdy autobusów.

TRANSPORT KOLEJOWY
Lotnisko oferuje bezpośrednie kolejowe połączenie z Anconą. Stacja Castelferretti położona jest naprzeciwko budynku terminala. Pociągi kursują do miejscowości: Fabriano, Ancona, Foligno, Montecarotto, Fabriano i Jesi. Rozkład jazdy dostępny jest na stronie: www.ferroviedellostato.it.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.aeroportomarche.com

Adres

Ancona Falconara Airport
Piazzale Sordoni
60015 Falconara M.ma Ancona
Italy

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Alitalia, Air One, Carpatair, Air Dolomiti, Lufthansa, Ryanair.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa