Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko w Ankonie

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: AOI; kod ICAO: LIPY)

ancona_airport
Terminal lotniska w Ankonie
Fot. Aeroporto di Ancona

Międzynarodowe lotnisko położone 18 km od centrum Ancony w mieście Falconara Marittima. Nosi imię słynnego malarza Raffaello Sanzio, pochodzącego z pobliskiego Urbino. Jest jedynym międzynarodowym lotniskiem regionu Marche. Na lotnisku działa też aeroklub. Niestety liczba pasażerów korzystających z lotniska w ostatnich latach zmniejsza się.

 

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie: krajowy i międzynarodowy. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracja, kawiarnia, sklepy, bank i bankomat, apteka, kantor wymiany walut. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu i specjalnej poczekalni dla VIP-ów. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu: +39 071-28271        .

Punkt informacji lotniskowej dostępny jest każdego dnia od godziny 9:30 do 17:00.

Lotnisko umożliwia wypożyczenie samochodu. Stanowiska wypożyczalni znajdują się w hali przylotów. Dostępne firmy to m. in. Avis, Hertz, Europcar i Sixt. Pełna lista wypożyczalni wraz z danymi kontaktowymi znajduje się na stronie internetowej lotniska.

Przed terminalami dostępne są parkingi krótkoterminowe i długoterminowe. Razem do dyspozycji podróżnych jest około 650 miejsc parkingowych w wielopoziomowym garażu. Pierwsze 30 minut postoju jest bezpłatne, pierwsza godzina postoju – 2 euro. Pełny cennik dostępny jest a stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Lotnisko jest połączone z autostradami w kierunku Rzymu, Mediolanu i Bari wiaduktem pomiędzy trasami A14/E55 a trasą S76.

TAKSÓWKI
Postój taksówek znajduje się przed lotniskiem. Taksówki można zamówić wcześniej pod następującymi numerami:

  • Servizio Taxi Aeroporto, tel. +39 071 918221        
  • Servizio Taxi Stazione Falconara, tel. +39 071 910919        
  • Servizio Taxi Stazione Ancona, tel.+39 071 43321        

 

TRANSPORT AUTOBUSOWY
Autobusy jeżdżą do stacji kolejowej w centrum Ancony, co godzinę pomiędzy 6:30 a 19:30. Bilety dostępne są na stoiskach z prasą na terenie terminala odlotów, gdzie można również znaleźć rozkład jazdy autobusów.

TRANSPORT KOLEJOWY
Lotnisko oferuje bezpośrednie kolejowe połączenie z Anconą. Stacja Castelferretti położona jest naprzeciwko budynku terminala. Pociągi kursują do miejscowości: Fabriano, Ancona, Foligno, Montecarotto, Fabriano i Jesi.

Oficjalna strona internetowa lotniska

ancona-airport.com

Adres

Ancona Falconara Airport
Piazzale Sordoni
60015 Falconara M.ma Ancona
Italy

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Alitalia, Air One, Carpatair, Air Dolomiti, Lufthansa, Ryanair.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!5 ofert od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 5 ofert od 246 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!20 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY9 ofert od 305 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!