Treść strony

  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 600 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny

Treść główna

Lotnisko Bolonia Marconi

Znajdź nas w social mediach

(kod IATA: BLQ; kod ICAO: LIPE)

bolonia_marconi
Lotnisko Bolonia Marconi
Fot. Wikipedia

Międzynarodowe lotnisko położone 6 km na północ od Bolonii, w regionie Emilia-Romania, we Włoszech. Jest to trzeci najważniejszy port lotniczy we Włoszech.

 

Lotnisko posiada dwa terminale pasażerskie A i B położone w jednym kompleksie. Do dyspozycji pasażerów pozostają restauracje, kawiarnie, sklepy, bankomaty, kantor wymiany walut. Istnieje możliwość skorzystania z Internetu. Dostępne są także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych i dla matek z dziećmi.

Użyteczne informacje

Wszelkie informacje dotyczące podróży i lotniska można uzyskać pod numerem telefonu:  +39 051-6479615

Na lotnisku działa biuro informacji ( pn.-sb. 9.00-13.00), znajduje się w hali przylotów w terminalu A. Udziela informacji na temat restauracji, hoteli, wydarzeń kulturalnych oraz miejscowych atrakcji. Obok działa informacja autobusowa (tel. +39 051/290290). Informacja lotniskowa (tel. (0)51 647 9615) mieści się w hali odlotów w terminalu A.

Przed terminalami dostępne są parkingi krótkoterminowe i długoterminowe. Razem do dyspozycji podróżnych jest ponad 5000 miejsc parkingowych. Pełny cennik oraz mapa parkingu dostępne są na stronie internetowej lotniska.

Komunikacja

Komunikacja na lotnisku jest dobrze rozwinięta. Do dyspozycji podróżnych są taksówki i autobusy. Lotnisko położone jest tylko 6 km od centrum miasta. Więcej informacji o tym jak dojechać z lotniska do centrum miasta znajdziesz tutaj.

Oficjalna strona internetowa lotniska

www.bologna-airport.it

Adres

Aeroporto di Bologna G Marconi SpA
Via Triumvirato,84
40132 Bologna
Italy

Główni przewoźnicy

Lotnisko obsługuje między innymi następujące linie lotnicze: Aer Lingus, Air France, Air One, Air Italy, Alitalia, Austrian, British Airways, Brussels Airlines, Iberia, , Lufthansa, KLM, Meridiana, Ryanair, TAP Portugal, Turkish Airlines.

Najlepsze okazje

MALTA czeka na Was! Świetne ceny lotów!4 oferty od 307 Sprawdź Tanie loty do Barcelony! Stolica Katalonii czeka na Ciebie! 10 ofert od 208 Sprawdź Słoneczna PORTUGALIA czy różnorodna HISZPANIA? Wybierz coś dla siebie!25 ofert od 199 Sprawdź CYPR ma wiele do zaoferowania, dajcie się porwać WYSPIE AFRODYTY12 ofert od 298 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!