Zobaczycie te słynne miejsca nie ruszając się z kanapy! Zostanie w domu nigdy nie było tak ciekawe!

Mamy nadzieję, że stosujecie się do zaleceń i zostajecie w domu. Ale czas spędzony w czterech ścianach nie musi być nudny! A co najlepsze, wcale nie trzeba przerywać swoich podróżniczych doświadczeń.

Możesz zobaczyć niezwykłe miejsca nie ruszając się z fotela! Przy okazji również możesz się co nieco ukulturalnić, a to na pewno spory dodatkowy plus. Przecież kwarantanna to nie tylko robienie zapasów papieru toaletowego, czy oglądanie seriali (choć to zapewne punkt obowiązkowy). Zwłaszcza, że Google Arts & Culture połączyło siły z ponad 500 galeriami i muzeami na świecie, dzięki czemu każdy z poziomu kanapy może się wybrać na zwiedzanie.

Oto najciekawsze muzea na calutkim świecie, które można oglądać… przez internet.

Muzeum Guggenheima, Nowy Jork

Ach, co byśmy zrobili bez Google Street View! Jeśli wyszukasz adres muzeum Guggenheima, możesz śmiało wejść do środka i zobaczyć piękną spiralna klatka schodową, a poza nią największe dzieła najbardziej znanych impresjonistów, postimpresjonistów oraz twórców modernistycznych i współczesnych. Artystyczny zawrót głowy! Tu znajdziesz link do wirtualnego spaceru po Muzeum Guggenheima.

British Museum, Londyn

To w zasadzie punkt obowiązkowy dla każdego wielbiciela sztuki i historii, który odwiedził stolicę Anglii. Teraz zawartość muzeum można oglądać przez internet. Czekają na ciebie egipskie mumie, kamień z Rosetty oraz niezliczona wręcz liczba dzieł sztuki. Tutaj znajdziesz link do wirtualnej przechadzki po British Museum.

Musée d’Orsay, Paryż

Muzea w Paryżu do rzadkości nie należą, ale to konkretne można zobaczyć bez lotu do stolicy Francji. Dzięki digitalizacji możesz zobaczyć wystawy największych francuskich twórców, którzy tworzyli od 1848 do 1914 roku. Monet, Cezanne, Gauguin… to tylko kilku wartych wspomnienia, a jest ich wiele więcej! Tutaj znajdziesz link do wirtualnego spaceru po Musee d’Orsay.

Galeria Uffizi, Florencja

View this post on Instagram

#UffiziDecameron e il trionfo di Bacco! Che il #vino sia un alleato della seduzione è una storia antica quanto la bevanda cara a Dioniso. Dunque non ci racconta nulla di nuovo #AnnibaleCarracci, pittore emiliano, che in questo dipinto degli #Uffizi (1587ca) mette in scena il tentativo di seduzione da parte di un satiro ebbro nei confronti della dea della bellezza. Il personaggio del corteo di Bacco ha sul volto rubizzo un’espressione ammiccante, rafforzata dal verso boccaccesco del satiro bambino che abbraccia la gamba della dea e mostra la lingua. Ma Venere si ritrae cercando di coprirsi con il lenzuolo bianco simbolo di purezza, ribadito delle perle dell'acconciatura e dal monile con l’effige delle tre Grazie che indossa al polso. E i due piccoli della scena fanno il tifo per #Venere o per il satiro tentatore? Il vino farà il suo effetto e la bella cederà alle avance dell'improvvisato seduttore? La coppa d’uva nera e bianca, metafora del vino, sarà forse l’alleato necessario al satiro per far dimenticare alla bella il suo aspetto ferino…? • E N G ? #UffiziDecameron and the triumph of Bacchus! #Wine as an helper of seduction: it is a long story as well as the story of Dionysus' favourite drink! This is what Annibale Carracci is telling us in this painting (1587 c.) where the faun is trying to allure no less than the goddess of beauty…! But she is pulling back, covering her naked body with a blank cover, symbol of purity, as the pearls she wears and the bracelet with the image of the Three Graces.  And the kids, are they supporting #Venus or the faun's side? No doubts on the little satyr holding Venus' leg…! Is wine, symbolized by the white and black grapes in the cup that the satyr is offering to the goddess, going to be a mean to triumph over the resistance of Venus…?

A post shared by Gallerie degli Uffizi (@uffizigalleries) on

Włochy są całkowicie odcięte przez koronawirusa, ale nawet jeśli ktoś by był na miejscu, to i tak nie wejdzie do żadnej galerii ani muzeum, bo są one zamknięte na cztery spusty. Za to po Galerii Uffizi we Florencji można odbyć wirtualny spacer z własnego domu! Znajdziesz tam zbiory sztuki należące do jednego z najsłynniejszych włoskich rodów, Medici. 

Narodowe Muzeum Sztuki Modernistycznej i Współczesnej, Seul

Korea jest jednym z krajów mocno dotkniętych koronawirusem. Obecnie zobaczenie na miejscu jednego z najbardziej obleganych muzeów w Seulu jest niemożliwe. Jednak można to zrobić przez internet i warto z tej opcji skorzystać. Spacerować wirtualnie można po 6. pietrach muzeum i oglądać fascynujące dzieła twórców modernistycznych i współczesnych. Tutaj znajdziesz link do Narodowego Muzeum Sztuki Modernistycznej i Współczesnej w Seulu.

National Gallery of Art, Waszyngton

To jedno z najbardziej znanych muzeów w Stanach Zjednoczonych. Obecnie poleciec tam nie można przez zakazy lotów, ale to nie znaczy, że nie można go w ogóle zobaczyć. Na Google’u znajdziesz dwie wystawy z tego muzeum – pierwsza dotyczy mody z latach 1740-1895 (epoka kolonialna i nie tylko). Druga to zbiór prac holenderskiego malarza epoki baroku, Johannesa Vermeera. Tutaj znajdziesz link do wirtualnego spaceru po National Gallery of Art w Waszyngtonie.

Muzeum Pergamońskie, Berlin

Jedno z największych muzeów w Berlinie również jest dostępne online. Znajdziesz tam wiele zabytków antycznych i artefaktów z Babilonu, wielki ołtarz Zeusa i inne niesamowite przedmioty o niezwykłej wartości historycznej. Link do wirtualnego spaceru po Muzeum Pergamońskim znajdziesz tutaj.

Rijksmuseum oraz Muzeum Van Gogha, Amsterdam

A może marzy ci się Amsterdam? Jeśli tak to do wyboru masz aż dwie opcje i z każdej możesz skorzystać z domu. Dostępne są wirtualne spacery po Rijksmuseum oraz Muzeum Van Gogha. Możesz zobaczyć 200 obrazów i 500 rysunków Van Gogha, a później przerzucić się na największych twórców holenderskiego Złotego Wieku, takich jak Rembrandt czy Vermeer.

Narodowe Muzeum Antropologiczne, Meksyk

View this post on Instagram

The Stone of the Sun! #TravelTaven

A post shared by Matt Taven (@thematttaven) on

A może bardziej interesują cię archeologiczne klimaty? Zajrzyj koniecznie do Narodowego Muzeum Antropologicznego w mieście Meksyk. 23 pomieszczenia wypełnione są antycznymi artefaktami z epoki cywilizacji Majów. Fascynujące miejsce, gdzie można odkryć zupełnie inną kulturę. Wirtualny spacer po Narodowym Muzeum Antropologicznym w Meksyku znajdziesz pod tym linkiem.

Luwr, Paryż

Na sam koniec dorzucamy jeszcze jedno niezwykłe i słynne muzeum. Nie jest ono dostępne w Google’u, ale można je zwiedzać wirtualnie dzięki oficjalnej stronie Luwru. Wybrać można kilka tras zwiedzania. Tutaj znajdziesz link do wirtualnego spaceru po Luwrze.

Redakcja
Redakcja
Tworzymy dla Was wartościowe treści już od 2006 roku. Inspirujemy do wyruszenia w podróż, otwarcia na nowych ludzi i kultury, smakowania nowych potraw i ekscytowania się pięknymi widokami. Leć i odkryj świat!

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też