Tylko u nas! Tak wygląda sytuacja na pokładzie #LotDoDomu oczami pasażerów! Koszmar Polaków za granicą

Akcja powrotu do Polski z rządem i PLL LOT pod hasłem #LotDoDomu trwa. Codziennie specjalne czartery zabierają naszych rodaków, którzy utknęli w różnych częściach świata, z powrotem do kraju. I choć granice naszego państwa zamknięte są przed obcokrajowcami, to jednak z całej operacji mogą też skorzystać uprawnione osoby, czyli:

 • małżonkowie obywateli polskich,
 • dzieci obywateli polskich,
 • osoby posiadające Kartę Polaka,
 • osoby posiadające prawo stałego lub czasowego pobytu na terenie RP lub pozwolenie na pracę.

W praniu okazuje się, że to wszystko nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Mamy informację z pierwszej ręki od Polki, która wczoraj wracała ze swoim partnerem Portugalczykiem do kraju dzięki akcji #LotDoDomu. W rozmowie z portalem Tanie-Loty.pl opisała dokładnie jak wyglądają procedury rządowej operacji, jak wygląda sytuacja na pokładzie i zaraz po wylądowaniu.

Brak pomocy

Pani Kasia ze swoim partnerem mieli planowo wracać do Polski z wakacji na Sri Lance 16.03 linią Qatar Airways z przesiadką w Doha. W piątek wieczorem dowiedzieli się, że za ponad 24h zostaną zamknięte granice. Od razu zaczęli działać. Próbowali skontaktować się z przewoźnikiem, żeby przebukowac bilety, ale infolinia była nieosiągalna.

Polka relacjonuje:

Ponieważ w Polsce zaczął się weekend, nie można było się dodzwonić ani do ambasady ani do MSZ. Żeby uzyskać dodatkowe informacje, wysłaliśmy znajomych na Okęcie, żeby się czegoś dowiedzieli, ale tam też zero informacji

Kiedy powstała strona #LotDoDomu od razu się na nią zarejestrowali, jednak nie dostali potwierdzenia, że procedura została zakończona pomyślnie. Szukali pomocy na grupie Polacy na Sri Lance na FB i tam właśnie znalazła się dziewczyna, która pomogła następnego dnia w rejestracji Kasi i jej partnera.

Kasia opowiada dalej:

Konsul na Sri Lance nie odbierał telefonów. Portugalski konsul na Sri Lance powiedział mojemu partnerowi że jakby złamał nogę to mogliby mu pomóc i pojechać z nim do szpitala, ale w tej sytuacji to on rozkłada ręce. Jego ambasada powiedziała mu – niech pan sobie kupi nowy bilet. Jedynym pozytywnym aspektem w naszej sytuacji było to że polska ambasada w New Delhi odpowiadała na maile. Przynajmniej mieliśmy poczucie, że ktoś w ogóle wie, że tu jesteśmy i że mamy taki problem. I oni tam rzeczywiście ogarniając jeszcze inne kraje (bo pod tą ambasadą jest i Sri Lanka i Nepal i Malediwy) rzeczywiście pracowali cały weekend.

W końcu udało im się kupić bilety na #LotDoDomu w poniedziałek. Jednak zaczęły się znowu schody przy odprawie. I o ile Kasia mogła przejść tę procedurę, to jej partner niestety nie.

Założyliśmy, że to dlatego że przy odprawie trzeba podać swoje obywatelstwo i algorytm przyjmował tylko obywateli polskich. Partner dostał informację, że musi zrobić odprawę na lotnisku.

Jeszcze tego samego wieczoru pojechali na lotnisko, żeby dowiedzieć się jak wygląda sytuacja. Chłopak Kasi miał przy sobie zeskanowaną niebieską książeczkę – zaświadczenie o zarejestrowaniu pobytu obywatela UE w Polsce. Dodatkowo od prezesa banku, w którym pracuje dostał mailowo zaświadczenie po polsku i po angielsku, że jest zatrudniony na etacie, na umowę o pracę na czas nieokreślony i że nie jest na wypowiedzeniu. Miał również na mailu swój PIT z 2018, na którym są wszystkie dane jego i jego firmy. I mimo to powiedziano mu, że nie wejdzie na pokład, bo nie ma tych dokumentów w formie papierowej, a tego wymagają przepisy.

Powiedzieliśmy, że w rozporządzeniu nie jest wspomniane, że dokument ma być w formie fizycznej. I że w normalnych sytuacjach jeździ się za granicę na wakacje z dokumentami, z którymi można przekraczać granice czyli paszport czy dowód osobisty. A to jest przecież nadzwyczajna sytuacja. Kto by pomyślał, że na wakacjach będzie mu potrzebne takie zaświadczenie w formie pisemnej.

Wspaniały pilot samolotu PLL LOT

Obsługa naziemna w Colombo tłumaczyła Kasi i jej partnerowi, że takie są wytyczne i nic się nie da zrobić. Mężczyzna po prostu nie może wejść na pokład. Wszelkie próby podjęcia różnorakich rozwiązań ze strony Polki nie pomagały.

Kobieta opisuje dalej:

Zapytałam w takim razie, co mamy teraz zrobić i czy jeśli dzisiaj mój partner nie poleci, to czy przebukują mu bilet, to usłyszałam najbardziej absurdalna odpowiedz: że nie przebukują biletu, ale możemy poprosić o zwrot pieniędzy i uwaga…możemy kupić nowy na jutro. Więc się pytam czy jeśli kupię bilet na następny dzień, to jest gwarancją że z tymi samymi dokumentami partner poleci, bo bo przecież nie będzie miał innych. To usłyszałam, że nie. No i bądź tu mądry człowieku.

W międzyczasie podróżnikom udało się dodzwonić na linie MSZ. Jednak połączenie nie okazało się być pomocnym, ponieważ mężczyzna, który odebrał powiedział tylko, że nie wie co w takiej sytuacji zrobić, a on udziela tu tylko podstawowych informacji. Gdyby nie wspaniały pilot PLL LOT, który wykazał się niezwykłym jak na ten czas poziomem empatii para zostałaby uziemiona w obcym kraju.

Mieliśmy ogromne szczęście, że w międzyczasie pojawił się przy odprawie kapitan. Powiedzieliśmy mu jaka jest sytuacja, pokazaliśmy dokumenty. On był bardzo zdziwiony, że nie chcą nas wpuścić. Sam dzwonił do Polski, żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Nie wiem dokładnie, gdzie jeszcze dzwonił i z kim rozmawiał, ale okazało się później, że wziął na siebie odpowiedzialność za wpuszczenie na pokład mojego partnera.

W całym tym chaosie jedyną pomocną osobą był pilot, który wykazał się inicjatywą i wyjątkowym, ludzkim zrozumieniem. Cały czas dziwne wydaje się pasażerom, że bilet można mieć w wersji elektronicznej, ale dokumentów już nie.

Sytuacja na pokładzie i kaszląca kobieta

Udało się zająć miejsca. Nastroje na pokładzie wydawały się w porządku aż do momentu, kiedy jedna z dziewczyn zaczęła niekontrolowanie kaszleć.

Samolot pełen seniorów wracających z wycieczki z biurem podroży, a tu laska zaczyna kaszleć, nie ma maseczki, nic… Stwerdesy zostały zaalarmowane nie przez tę dziewczynę (mimo że na początku lotu był komunikat, że jeśli ma się objawy wirusa, to trzeba to zgłosić), a przez pasażerów.

Personel przyniósł maseczkę i rękawiczki kaszlącej pasażerce. Wezwano też lekarza.

Kasia opowiada dalej:

Z tego co słyszałam to zrobili jej wywiad i się okazało że ona przed Sri Lanką była we Włoszech. Nieźle… Zabrali ją z samolotu po wylądowaniu, bo miała temperaturę, ale ludzie którzy z nią podróżowali od Sri lance zostawili w samolocie.

Jedzenie na pokładzie

Wszyscy kupili bilety na ten lot za 2200 zł, a przydział miejsc był kompletnie przypadkowy, więc można było trafić i do klasy biznes i do ekonomicznej.

Kasia tłumaczy:

Mnie tam akurat to nie przeszkadzało, ale później się okazało że osoby, które trafiły do klasy biznes dostały ciepły posiłek i napoje, a ci w klasie ekonomicznej wodę, wafelki Grzesiek, paczkę precelków/orzeszków i 2 zimne kanapki z nadzieniem cebulowo-porowo-marchwiowym… Na 9h lotu. Także to też bardzo słabe ze strony LOT-u , nie chodzi mi nawet o cenę biletu, bo ok to był wyjątkowy przypadek i w jedną stronę samolot leciał pusty. Wydaje mi się jednak, że to jest bardzo nie fair, że za taką kasę większość pasażerów nie dostała nic ciepłego do zjedzenia czy picia.

Sytuacja na lotnisku w Polsce

A jak wyglądała sytuacja na lotnisku? Jak opisuje pasażerka – nienajlepiej. Samolot nie był podstawiony do rękawa, tylko na płytę podjechały autobusy. Nikt nie mógł opuścić pokładu do momentu zmierzenia wszystkim temperatury.

Bardzo to wolno szlo. I słaba organizacja, bo można by było samolot podstawić pod rękaw i tych pasażerów, którym już zmierzono temperaturę mogliby stopniowo wypuszczać, żeby w odstępach szli do odprawy paszportowej już na lotnisku. Ale oczywiście nikt o tym nie pomyślał. Wszystkich wypuścili w tym samym czasie, do 3 czy 4 autobusów, dowieźli do lotniska, a ludzie się rzucili do odprawy paszportowej. O zachowaniu odległości nawet 0,5 metra nie było mowy.

Kompletny chaos i absurd, a ludzie się jeszcze awanturowali, jeśli ktoś zwrócił uwagę, żeby się np. trochę odsunęli ze względów bezpieczeństwa. Nikt nie dostał żadnych wytycznych, jak bezpiecznie dojechać z lotniska do domu. Z kolei wytyczne dotyczące kwarantanny odnoszą się tylko do momentu, kiedy pasażerowie są już w domu.

Kasia i jej partner dzięki pomocy kapitana mogli szczęśliwie wrócić do domu. Teraz mają nadzieję, że w zdrowi wytrwają ze wszystkim do czasu, aż w kraju się uspokoi. A czy inni mieli tyle szczęścia?

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Zobacz też

165 KOMENTARZE

   • Dw nie tylko nasz rząd wstrzymał loty. Wiele innych krajów też. I inne linie zawieszają operacje. W tym austrian np. I brussels. Jest w tych krajach obecnie możliwość powrotów repatriacyjnych dla obywateli czarterami, rejsami specjalnymi. Mówią wyraźnie. Loty specjalne. Dla tych którzy muszą wracać do Polski koniecznie do 28 marca

   • Rząd wstrzymal loty bo byla zaraza ,dlatego dobrze zrobil,ja osobiscie zamknal bym granice i lotnkska jak w Niemczech wykryli przypadek zarazy ,wtedy by to do nas moglo nie dojsc ,a pozatym jesli był juz wirus na świecie to powinni nigdzie nie wyjeżdżać

   • Kretynizmem jest latać na zagraniczne wakacje w dobie pandemi nie trzeba być wybitnym intelektualistą, żeby domyślić się, że granice zostaną zamknięte chyba, że siedzieli tam od dwóch miesięcy to owszem.mogli tego nie przewidzieć chociaż i dwa miesiące temu w chinach sytuacja była mocno rozwojowa i wysoce prawdopodobne już wtedy było spotkanie ludzi zarażonych przy powrocie do domu … Na ludzi którzy w tym czasie decydują się na takie wakacje powinien być narzucony dodatkowy podatek od głupoty lub obowiązek finansowania pustego lotu po nich na sri lanke. Głupota ludzka nie ma granic, wirus mógłby atakować jedynie takie ameby intelektualne, A ludzi rozsądnych i odpowiedzialnych powinien oszczędzić. Niestety wirus jest na tym samym poziomie rozwojowym co ci wycieczkowicze i zwyczajnie robi co chce

  • Popieram Pana w 100% nikt tym ludziom nie karze wracać niech zostają tam. Stać was było na wylot to nie marudzcie że ceny biletu powrotnega są drogie. Co może podatnik miał wam opłacić powrót?

   • Słuchaj mały marny człowieczku bilety na lot są drogie ja kupiłem dla dwóch osób do Aten i z powrotem za niecałe tysiąc złotych a z Aten na lot do domu za dwa bilety 1600 zł więc nie gadaj głupot że rząd dokłada i wal się

    • Miałeś bardzo ważny powód do podróży czy masz gdzieś resztę Polaków i Ty właśnie byłeś odpocząć? Poza oczywiście wyjątkami można przełożyć chyba wczasy podczas gdy wszystkie krają walczą z epidemią

     • Weź zastanów się co ty bredzisz. Jak wylatywałem w Pl było 0 przypadków , na Sri lance 1. MSZ nie dawał żadnych ostrzeżeń. Zazdrościsz że ktoś poleciał na urlop a ty nie ???
      Lot zarobił na przelotach, rząd robił i robi wszystko po omacku. Dno i wodorosty zero przygotowania na sytuację kryzysową. Już nawet nie chcę sobie wyobrażać co by było np. w przypadku wojny

     • Tylko że do polski z innych krajów też latają puste samoloty po swoich rodaków. Po co w takim razie rzad to zablokował jak samoloty latają tylko koszta są dwa razy wieksze dla wszystkich.
      Jeżeli sytuacja na lotnisku wyglada tak jak opisuja pasażerowie to uziemione loty tanich lini lotniczych są tylko po to żeby LOT mógł zarabiać a nie konkurenja

     • Dokładnie. Dodatkowo wszędzie trąbią, że trzeba sprawdzać przepisy wjazdowe w zależności od tego jakie masz obywatelstwo. Pretensje do ambasady, konsulatu za brak informacji należytej, że trzeba mieć na papierze dokument, co oczywiście jest absurdem. Dodatkowo ludzie opamiętajcie sie: ja też kaszle od fajek i co zabijecie mnie teraz jak zakaszle na ulicy??? Jak pasażer zaczął kaszlec to dostał maseczkę. Załoga to nie wróżki, co, mieli ja wywalić w locie z samolotu czy co? Jeśli ktoś zataja, że np. Ma kaszel i nie kaszle na lotnisku to jak mieli to sprawdzić? Ministerstwo zaleca jak nie musisz nie podróżuj. A jak musisz licz się z tym, że na pokładzie będzie 200 innych osób, a na lotnisku nawet więcej, bo nie tylko TY wracasz. Jak czytam takie teksty to utwierdza mnie to w przekonaniu, że powinni po was wcale nie polecieć w tej sytuacji. Ci ludzie wykonują swoją pracę, narażając Swoje zdrowie, lecąc po was

    • Ale z ciebie ignorant, przez takich ludzi roznosi się choroba tzw. glupio/mundrych co to wszystko wiedzą najlepiej i liczy się ich indywidualny interes. Popieram działania rządu w 100% a ceny biletów nawet nie pokrywają kosztów czarteru. Ten lot nie jest dla twojej wygody tylko jest formą ewakuacji więc się ciesz że ktoś o takim baranie jak ty pomyślał.

    • Lufthansa kasuje bardziej i lecisz bez żarcia. Tyle że Niemcy to nie takie buraki jak nasi nowobogadzcy turyści którzy powinni mieć opłatę dodatkową za słomę w butach.

   • Ludziom się w głowie przewraca. Narzeka że przez 9h nie dostała nic ciepłego. To trzeba było wracać na własną rękę albo tam zostać.

   • Powinni wysyłać tę panią z powrotem na koszt państwa to by może przemyślała jeszcze raz to co by chciała powiedzieć jakiemuś pismakowi co szuka okazji na głupie komentarze przeciwko ludziom którzy za wszelką cenę chcą pomagać i po prostu by podziękowała tym ludziom ?

 1. Kochani nie powiem w czym wam się przewraca , stać was na drogi wyjazd i musicie mieć zawsze ryzyko w zanadrzu , cieszcie się , że rządzi PiS bo inaczej byście konali tam gdzie jesteście , nikt w unii i nie tylko nie troszczy się o swoich obywateli a wy macie czelność narzekać to prawdziwe świństwo

  • Człowieku co ty piszesz ci ludzie mieli kupione bilety powrotne normalną linią i gdyby nie ten chory Pisowski rząd nie zamknął granic to wrócili by normalnie bez niczyjej łaski.

   • Sam kretynie jesteś chory. Loty zostały odwołane i dobrze. Wylatując w takim czasie mogłeś się z tym liczyć pajacu. Ciesz się że podstawili samoloty bo nie musieli.

   • chory to jesteś ty a nie rząd…Łatwo policzyć że ći ludzie wylatywali na wakacje w czasie kiedy w Polsce były już pierwsze przypadki wirusa …KTO im kazał tam lecieć ?…. Bo mają może trochę więcej kasy niż przeciętny Polak to można im wszystko…Nowobogackie snoby.

   • Chory to jesteś ty ile państw w ogóle nie organizuje takiej akcji,czy lepsze jest dla nas wpuszczanie ludzi bez ograniczeń czy próba ograniczenia kontaktu z ludźmi którzy mogli przebywać w strefach zagrożenia.Anglicy też chcieli puścić wszystko na żywioł a teraz nagle zaczęli wprowadzać ograniczenia

   • Haha jasne tylko ze samolot w jedna stronę leciał po nich kompletnie pusty, nie zauważyłeś tego? I zrozum, ze nie wszystkim się podoba to, ze sprowadzamy tutaj do kraju obywateli debili którzy wylatują w czasie takiego problemu na wakacje! I nie nie jestem takim, który żyje od pierwszego do pierwszego, dużo latam po świecie ale moj najbliższy wyjazd już odwołałem bo jestem odpowiedzialnym człowiekiem, który ryzykować to może w życiu osobistym nie narażając na ryzyko innych ludzi.

  • Kochany żadne państwo nie zawiesza wszystkich lotów międzynarodowych w ciągu paru godzin, tylko daję szanse wrócić ludziom w co najmniej parę dni. Co za różnica czy przekraczasz granice kołowo czy powietrznie, tak samo roznosisz wirusa.. Zawiesili loty międzynarodowe, a dalej wpuszczają Włochów z dostawami, brawo!

  • Z tym (nie)rządem PiS to taki żart, tak? Oni są dobrzy w działaniach pozorowanych. Nie trzeba być geniuszem żeby to dostrzec.

  • Kraje członkowskie wszczynają unijną procedurę i ściągają swoich obywateli samolotami za DARMO…A Ty dalej wychwalaj ten swój pisowski pseudo rząd i sluchaj durnego tłumaczenia europisosłów,przepraszam euro posłów

   • Jakie kraje czlonkowskie sciągają swoich obywateli za darmo? Gdzie ? Mieszkam w jednym z tych kraji (nie w Polsce) utknęłam w Chile a ten kraj jeden z krajii UE mial mnie w czterech literach. Sami z mężem zoorganizowalismy sobie powrót, a dodatkowych kosztów przy tym nie mało. Mam przyjaciół w innym jeszcze kraju EU i gó…o prawda ze ich Rządy sie nimi przejmują.
    W kraju w ktorym Ja mieszkam tylko pasozyty dostaną zapomogę. Socjal lewacki.
    Proszę kłamstw nie wypisywać.
    Jedynie Polski Rząd ściąga swoich obywateli, być możee jest jeszcze jakieś Państwo ktore to robi ale Ja o tym nic nie wiem.
    Jaką trzeba być św…nią żeby gryźć pomocną dloń.

  • Pan panie pisMarek pojedzie na granicę Niemcy Polska na A4 i zobaczy jak to wspaniale jest zorganizowane . Korek do przejścia 50 km , na przejściu pomiar temperatury wykonują 1 lub 2 osoby .Katastrofa . Za co się pis nie weźmie to jest spierdo…e

 2. Nieroby i lenie co to za 500+ jadą jedynie na Sylwestra Marzeń i tak tego nie zrozumieją. Oni wiedzą lepiej. Z TVP.

 3. Wróciłam z LOTE 16 z Londynu miałam bilet innego przewoźnika i to LOT skontaktował się że mną i wskazali możliwość przylotu .Wszys

 4. Dziękuję LOTOWIwszystko zorganizowali mimo iż miałam bilet innego przewoźnika sami się że mną skontaktował i dostałam miejsce na 16 tak jak miałam w Rayanie.Bardzo dziękuję wszystko było dobrze zorganizowane Był to LOT z Londynu.

 5. Ludzie wiedzieli co się świeci i były ostrzeżenia że mogą zamknąć granicę a ci polecieli jak i inni i teraz wracają z wirusem? I jeszcze ich przywożą? A niech tam siedzą podjęli ryzyko więc o co chodzi dlaczego ich ktoś ma wieźć? To była ich decyzja pomimo tego co się działo na świecie… Nie rozumiem dlaczego ktoś robi coś glopiego I to skrajnie bo przez nich może ktoś zginąć tutaj w kraju a oni jeszcze narzekają?

  • Czlowieku nie wiesz co piszesz.Ludzie pracuja za granica.Nie chcialbys byc ze swoimi najblizszymi,?.W nas Polakach to jednach jest nienawisc i zazdrosc

   • Swieta racja co pan pisze my nawet w takiej sytuacji potrafimy sie tylko rozliczac ile kto ma i co może i opluwac wstyd zamiast empatii pomocy tylko zawisc

   • Ci co pracują legalnie to nie przyjeżdżają. To ci dyrektorzy ze zmywaka i bogacze na zlecenie którzy nie mają ubezpieczenia uciekają. A epidemia nie jest od wczoraj ani od tygodnia.

   • Wolalabym nie narażać najbliższych na zarazę niż po prostu przy nich byc. Jest to egoistyczne -będzie mi smutno to wracam. Nie rozumiesz problemu. Sama zresztą poinformowałam swoja rodzinę poki tak jest nie jade do nich, żebym nic nie przywiozła ze sobą.

  • Nie rozumiesz i nie zrozumiesz nigdy, choćbym Ci to łopatą do tego twojego pustego łba narzucał to i tak nie zrozumiesz!. Imbecyl!.

  • Weź zastanów się co ty bredzisz. Jak wylatywałem w Pl było 0 przypadków , na Sri lance 1. MSZ nie dawał żadnych ostrzeżeń. Zazdrościsz że ktoś poleciał na urlop a ty nie ???
   Lot zarobił na przelotach, rząd robił i robi wszystko po omacku. Dno i wodorosty zero przygotowania na sytuację kryzysową. Już nawet nie chcę sobie wyobrażać co by było np. w przypadku wojny

 6. Wracałem z Cancun do Polski przez Szwaicarie.15 marca 2020 roku.Lot z Meksyku do zurichu przebiegał normalnie na lotnisku zero ludzi w maseczkach w samolocie co poniektóre osoby miały maseczki,po wyladowaniu w Szwaicari rowniez nikt albo bardzo mało ludzi w maseczkach każdy sie pcha wszedzie,wyladowalismy tam i teraz co zrobic?nigdzie nie mozna było znaleść informacij wiec zarejestrowalismy sie na stronie lot do domu po czym odpowiedz byla “lot odbedzie sie 23 marca za 1600zl wiec trzeba było by kupic jakaś kwatere mieszkanie w zurichu a to troche trogo dla nas by było zeby tam mieszkac(bo nikt by nam tego nie zwrócil),wiec poszlismy do informacij naszych lini lotniczych odstalismy 1h w kolejce w scisku po czym kobieta w okienku zaproponowała nam dwa warianty:Lot ze szwaicarii do amsterdamu i z tamtad do Polski(ale loty do Polski były wstrzymane do dlaczego sprzedawali bilety) a drugi wariant Lot do Niemiec i ten wybralismy na szczeście(przebukowanie biletów było za darmo)dolecielismy do berlina na lotnisko Tegel i znów problem jak wydostac sie z Niemiec do Polski.Bylismy w informacij a oni nie wiedzieli co zrobić tylko mowili ze Polskie granice są zamkniete.Wszystkie autokary wstrzymane taksówka troche daleko bo to jest 90km.Wiec dorwalismy jakiś Polakow którym KLM zoorganizowal autokar do Frankfurtu nad Odra w okienku gdzie kupuje sie bilety poinformowali nas ze musimy kupic bilet na ten autokar za 6 euro(nie duzo ale….)poszlismy do tego przewoznika i sami sie dopytalismy czy musimy kupowac bilet po czym okazało sie ze on jest za darmo wiec wsiedlismy i wyruszylismy.Po dojechaniu do Świecka na granice Funkcjonariusze w specjalnym kombinezonie sprawdzili nam temperature i wypełnilismy kwestionariusz osoboby i gdzie bedziemy odbywac kwarantanne,po dokonaniu tych wszystkich czynnosci zapytalem sie Polskich władz co mamy robic dalej a oni powiedzieli(co pan chce)wiec wsiedlismy w taksowke pojechalismy do rzepina na stacje kolejowa tam czekalismy 2h w zimnej poczekalni na pociag do warszawy.Gdybym sam sobie nie pomogl to musiałbym zapłacic za pobyt w Szwaicarii po czym za przelot do Warszawy to ten powrot kosztowałby mnie nie wiem czy nie wiecej niz moja wycieczka w Meksyku.Teraz pytam sie gdzie jest jakas kolwiek pomoc naszego rzadu?

  • Skoro było ciebie stać na wycieczkę do Meksyku to stać cię na powrót do domu.
   Rząd ma teraz ważniejsze problemy jak ty masz wrócić.
   Np ratowanie gospodarki żeby ludzie po uspokojeniu po tym wirusie mieli gdzie wrócić do pracy.
   Bo każdy musi gdzieś pracowac.
   Wy myślicie tylko o sobie. Można was tylko nazwać pieprz… egoistami

 7. Dziękuj kobieto że mamy taką władzę, bo od Tuska to byś usłyszała tekst w stylu “sorry Winnetou, radź sobie sam, taki mamy klimat” a poza tym kto by Cię przywiózł do Polski jakby donek sprzedał nasz Lot Niemcom albo Turkom….

  • Podaj mi gdzie i kiedy Tusk sprzedał LOT? Podaj jakiekolwiek fakty.. Dlaczego wyborcy pisu piszą ciągle takie głupoty? Że Tusk Polskę Niemcom sprzedał…. Skąd wy bierzecie te głupoty?

 8. Zawsze się znajdzie ktoś kto jest bardziej lub mniej zadowolony. Ludzie, Datki tysięcy ludzi jest gdzieś na wakacjach. Myślicie ze tak łatwo wszystko zorganizować?

 9. Po co Was ściągają wogóle do Polski. Przecież jest tu tak cholernie źle , tylko zaraza się rozprzestrzenia. Wafelki tylko w samolocie dostali. Oj i tak macie szczeście , za Tuska byście zgnili za granicą ( przywieź ich i jeszcze fochy). Taka polska wdzięczność .

 10. Polski rząd załatwił samolot i ciągle źle. Miejsca nie takie, obsługa nie taka, kasza niedogotowana. Masakra z taką kobitą.

 11. do PIOTRA Z WARSZAWY, od listopada było wiadomo o pandemii w chinach !!!! nie trzeba było lecieć do meksyku !!!!! cebulaku

 12. Mam jedno pytanie do tych osób które mają pretensje do rządu o to że mają kłopot z powrotem do Polski, że drogo itp.. Drodzy państwo a kiedy wyjeżdżaliscie na swoje wakacje?? W chwili jak o wirusie nie było jeszcze nic wiadomo?? Jeśli ktoś wyjechał z kraju wiedząc co się dzieje zrobił to z własnej głupoty i braku odpowiedzialności. Nie zawsze pieniądze są najważniejsze, żal wam było nie jechać, żal było żeby kasa za wykupiony urlop przepadła ?. Cieszcie się że w ogóle ktoś ruszył palcem i dał wam możliwość w takiej sytuacji wrócić do kraju, co wcale mi się nie podoba tak na marginesie, bo przez was teraz wzrasta liczba zarażonych w naszym kraju!!!

 13. Czyli jedyna pomoc jaka uzyskali to od polskiej ambasady i od Polaków a nie od portugalskiej ambasady,nie od zagranicznej obslugi lotniska a i tak im źle bo kanapki były na zimno a ktoś inny wylosował lepszą klasę .Widzę tylko zawiść,zazdrość i typowego wyborcę targowicy!!!!

 14. Pamiętajcie, że LOT tylko przywozi osoby z zagranicy, lotnisko, autobusy, organizacja kwarantanny to już inne organizacje. Jeśli ktoś miał wykupiony bilet na inną linię, nie powinien narzekać na cenę, nie musi też wracać LOTem tylko czekać na rozwój wydarzeń. I to nie linia lotnicza zamyka granice a rząd. Mam wrażenie, że najbardziej narzekają Ci, którym udało się wrócić. Pomyślcie o tych którzy zostaną….

 15. Pani Kasia chyba nie wie jak wygląda normalna odprawa lotniskowa i procedury. Zamiast narzekać na wszystko powinna się cieszyć, że ma jak do domu wrócić. A najlepiej jakby do Portugalii się udała ze swoim partnerem, jak jej tak nic nie pasuje.. Przykre że tacy niewdzięcznicy są wśród nas

 16. Nie chciałem takiej pomocy. Za drogo i tyle. Qatar airways przebookowal mi za darmo lot z dohy do Berlina. Wrócę spokojnie. Tyle że po co zamykać granice skoro ludzie i tak jakoś wrócą. Czy to lotem czy w podobny sposób jak ja. Tylko teraz wracając do Warszawy przejadę cala Polskę pociągiem. Jeśli potencjalnie jestem zarażony to narażonych jest wiecej osób na spotkanie ze mną. Jeśli chcecie to może polać się fala hejtu na mnie bo tak pojechałem na wakacje 7 marca i co w związku z tym?

 17. PIESZO ,O EPIDEMI SŁYCHAC OD STYCZNIA W LUTYM TO JUZ PANDEMIA, A TURYSCI LATAJĄ.TO TERAZ Z KAPCIA A NIE WYMAGAC OD RZĄDU.

 18. Powinni się cieszyć że po nich poleciał samolot. A oni jeszcze marudza.
  Powinno się im zrobić kwarantanne zanim się ich wypuści z lotniska a nie sprawdzą temperaturę i puszczają do domów komunikacja miejską i roznoszą zarazę.

 19. Lecialam wczoraj takim lotem z londynu;) wszystko bylo jak najbardziej ok! Po 10 latach zabralam dzieci i z dnia na dzien ucieklam do pl do rodzicow wlasnie jesteśmy na kwarantanie ! I w szoku jestesm ze ludzie ciagle narzekaja ! Jak Polska robi naprawde duzo! I z drugiej strony troche mysle ze ludzia w dupach sie poprzewracalo od lutego jest glosno ! Wszędzie bembnia o corona wirusie ! Wiec wiadomo co z tym sie wiarze … a ludzie sobie jada na sir lanke na wczasy i pozniej zdziwko?‍♀️ zaczyna sie epidemia siedź na dupie w domu wrażeń nie szukaj … a jak juz to badz wdzieczny Polskiemu rzadowi ze cie tam nie zostawil a nie jeszcze takie artykuly dupe obsmarowac! najlepiej co??

  • albo pracują dla obcego kraju przez kilka lub kilkanaście lat A jak jest źle to wracają do Polski……… czy jest jakaś różnica??

 20. Od teraz przestaję czytac info z tej strony. Nie mam słów. Sama wracalam w ramach tego programu z tlv. I do glowy mi nie przyszło, żeby kogokolwiek i cokolwiek krytykowac. Najwaznieszje jest, że program lotow dziala, że dbają o wasze bezpieczensto i że cholera jasna, obsluga lotu się mega poświęca! Nie ma słów,,serio. Kto to w ogóle napisal i kto to wogóleo

 21. Powiem tak. Każdy chciałby podróżować w komfortowych warunkach, najlepiej za darmo i najlepiej gdyby na lotnisku czekała na niego taksówka która go zawiezie (również za darmo) do samego domu. Ludzie nie w tym rzecz. Doceńcie wysiłek osób, które robią wszystko żeby wam ułatwić powrót do domu narażając przy tym własne zdrowie.

 22. Wiedzielismy wszyscy już na koniec lutego że coś się dzieje w świecie i jest źle pozdrawiam bezmózgowcow co myślą że mając małe tzw poslasku geszefty zarabiając grosze po opłaceniu czynszów światła gazu podatku zusu wyplat ludziom bez premii oczywiście mają tyle kasy że trzeba pokazać znajomym sąsiadom rodzinie na jakie wczasy i ich stać za ich wyjazdy już na początku marca bije brawa mają mózgi mniejsze od kolibra jeśli wiedzą co to jest powinni zostać tam gdzie wyjechali i żyć z debetu na karcie

 23. Witam wrocilismy wcziraj z mezem z Londynu do ktorego pojechalismy na tydzien w odwiedziny do rodziny, pech chcial ze utknelismy na wyspach. POMINE TEN SZCZEGÓŁ ZE BILETY MIELIMY KUPIONE ZA POLOWE TEGO CO TERAZ ZAPLACILISMY ZA TEN LOT DO DOMU. ALE GDZUE ORGANIZACJA WYSIEDLISMY Z SAMOLOTU, I WROCILISMY POCIAGIEM DO KRAKOWA Z WARSZAWY. I KWARANTANNE MAMY DOPIERO OD WEJSCIA DO DOMU KPINA ?????.

  • Kpina, to Pani podejście I rozumowanie. Po co wybiera się pani za granicę jak już wiadomo że jest zagrożenie. To Pani potencjalnie zaraża od Warszawy po Kraków za swoją głupotę. Marzyła się jeszcze taksówka za darmo? Ile jeszcze inni podatnicy mają wyłożyć aby pani była usatysfakcjonowana?

 24. Po co było leciec na wczasy jeśli już na koniec lutego było wiadomo że coś się dzieje pokazać rodzinie znajomym sąsiadom na co nas stać czasem z pożyczki ale h.. To teraz było tam zostać i żyć na debet z karty a nie żalić sie

 25. Mam pytanie, co robiłaś, robiłeś poza granicami Polski, jebsny kłamco,albo praca albo wycieczka,więc buraku plac za swój powrót do domu i nie gadaj że państwo nie płaci,stać na wycieczkę i stać na pracę to plac za siebie,jednego biedaka robisz z siebie i jeszcze za darmo dupe chcesz wozić,robicie z siebie biedaków a na chuj tam pojechałeś?

 26. Polacy maja prawo wyjezdzac gdzie chca, nikt nie przewidzial ze wstrzymaja loty a juz napewno sie nie dalo przewidziec ze w tak krotkim czasie. Ci ludzie mieli kupione bilety na powrot a teraz placa po raz drugi za bilety!! Wstrzymac loty i podstawic samoloty, kompletny kretynizm

 27. Nic tylko im prywatnego jeta wysłać z all inclusive I czerwony dywan rozłożyć a i koniecznie fast track bo przecież oni ze Sri Lanki i nie będą czekać. Ku.. cieszcie się że ktoś się w ogóle fatygował na koniec świata narażając zdrowie. Anglicy w takich sytuacjach wysyłają transport wojskowy w tym okręty i albo bujacie się przez ocean parę tygodni albo samolotem na drewnianych ławkach.

 28. Polak tylko potrafi narzekać!
  Ja też leciałam takim lotem, owszem obsługa była ogranicza ale przecież na pokładzie byli pasażerowie, którzy mogli być zarażeni wirusem(mogli tego nie wiedzieć) kto w takiej sytuacji chciałby obsługiwać takich pasażerów?
  Co do kolejki do służb granicznych – ludzie przepychali się i kłócili, nikt nie stosował się do zaleceń zachowania bezpiecznej odległości – to wina rządu że ludzie zachowują się jak zwierzęta?

 29. skrajna nieodpowiedzialność korzystać z wakacji w takim momencie. EGOISCI!!!!! jak mogliście bezkarnie narażac WASZE rodziny, bliskich (nie mówiąc już o reszcie napotkanych osob) na możliwa śmierć???? A no tak…. bo przecież Was stać i żyjecie w wolnym kraju więc możecie robić co chcecie…..zapomniałam! A teraz narzekanie, że Was dużo kosztuje powrót, że kłopoty….ech do czego ten egoizm WAS doprowadził???? SMUTNE. ale tak kto wie co ma ten wyżej sra….. makabra. Mam nadzieję, że będziecie zdrowi i nie zarazicie 100 innych. Trzymajcie się ciepło i chełpcie się wspomnieniami z wakacji przecież nie ważne ile osób zaraziliscie…. najważniejsze że byliście na wakacjach. co za cynizm……

 30. Widać niewdzięczność niektórych pasażerów. Skarżą się na tłok, nie widząc że sami go generują. Nie czekają w kolejce, nie zachowuj wymaganych odległości miedzy pasażerami tylko się przepychają bo jeden to ma ważniejsze sprawy od drugiego. Ludzie, trochę pokory, nie wyciągajmy drzazgi z oka bliźniego jak we własnym macie belkę.

 31. Jak by pis nie dał pracę dla Lotu tylko zostawił kazdy z swojej dowolnej lini lotniczej przyleciec do Polski to by było mniej chorych bo loty by były nie pełne I bardziej bezpieczne. To co zrobił pis to jest katastrofa pis myśli tylko o biznesie i chcę zmniejszyć populację seniorów!!

 32. Ludzie, nie marudźcie! Polecieliście w czasach epidemii zagranicę, narażając siebie i innych. Rząd podsunął Wam samolot, pracowali nad tym dzień i noc a tu jeszcze narzekacie. Wstydu nie ma cie, nieodpowiedzialne świnie!

 33. Leciałam lot do domu z Norwegii dziękuję załodze samolotu i naszemu rządowi za ten lot inne kraje mają gdzieś swoich obywateli nik nie pyta ich nawet jak wrócą

 34. Leciałam lot do domu z Norwegii dziękuję załodze samolotu i naszemu rządowi za ten lot inne kraje mają gdzieś swoich obywateli nik nie pyta ich nawet jak wrócą

 35. Sytuacja jak z Armagedonu… jeśli miałbym możliwość przeczekania na wyspie,to bym to zrobił, zwłaszcza że nie ma się na głowie dzieci

 36. Nie rozumiem takich wypowiedzi, że trzeba było zostać… Przecież dużo ludzi wyjechało służbowo albo w ważnych sprawach rodzinnych .Nie zawsze wszystko zależy od naszego kaprysu czy woli.
  Akcja Lot do domu jest mega. Nie wiem czy każdy zdaje sobie sprawę z tego jak trudne logistycznie jest to zadanie? Ile pracy wymagało stworzenie planu powrotów? Ile ludzi pracuje przy obsłudze pasażerów? I to na tzw pierwszej linii.
  Więc więcej szacunki i więcej wyrozumiałości.

 37. Musimy być bardziej wyrozumiali,rząd i LOT w bardzo krótkim czasie zorganizował te powroty,tutaj komentarze że z dnia na dzień zamknęli granice… nie tak z dnia na dzień bo to zapowiadali od początku pojawienia się wirusa,a o tym że wirus rozprzestrzenia się na świecie wiedzieliśmy od dawna.Więc wracający zamiast narzekać,to radzę sie cieszyć że była możliwość powrotu,wątpie że jakiekolwiek państwo zorganizowało takie loty i dało szanse wrócić.

 38. Faktycznie. Pisowski reżim zamknął granice bo ma zamiar zamordować demokrację. Wolicie mieć tu drugie Włochy?? A panna znalazła gacha z Portugali to może tam poleci Jak jej źle? Ręce opadają. A ja mam za to płacić…

 39. Trzeba było mieć męża i nie było by problemu. A co do jedzenia. Kiedyś leciałem AirCanada 5,5 godziny lotu plus 3 spóźnienia. Dali tylko 2 razy wody do picia, bez jedzenia.

 40. Wiedzieli ze koronawirus już od kilku ładnych tygodni gnębi świat,a mimo to polecieli na wakacjie w paszcze lwa.Zamiast siedzieć w domu jak normalni ludzie.A teraz narzekają,niech się cieszą że rząd po nich wysłał samolot.!!!

 41. Trzeba było nie wyjeżdżać z Polski to nie było by problemów z powrotem. Jak ta pani miała zaplanowany powrót na 16/03 to pewnie wylatywała na początku marca a wtedy już koronawirus szalał po całym świecie. Logicznie myśląca osoba w obliczu epidemii zostaje w domu ale wielu naszych rodaków zobaczyło jak niskie są ceny ofert w biurach podróży i chcieli to wykorzystać. A jak musi stara mądrość : chytry traci dwa razy. Moim zdaniem nasz rząd powinien tych ludzi zostawić sobie samym tak jak teraz robi to rząd estonii nie dbając o swoich 500 rodaków którzy utknęli na granicy niemiec i Polski

 42. Trzeba bylo Polakowi rozlozyc nozki a problemów by nie bylo a jak bylo stac na wyjazd to na powrót tym bardziej ci ci maja najwiecej tym bardzej krzycza

 43. Ludzie co wy za głupoty wypisujecie.. To z zazdrości, że inni znają biegle inny język, potrafią odłożyć trochę kasy i zwiedzać świat? Ja na wczasy leciałem gdzie jeszcze nie było koronawirusa na Malcie a o mały włos też bym nie wrócił przez idiotyczne zamknięcie granic dla lotów.. Nie potraficie zrozumieć tego, że ludzie mieli wykupione loty i przewoźnik by ich do Polski sprowadził? Nie rozumiecie po co rząd to zrobił? Już wyjaśniam.. Mój bilet na Maltę kosztował 310zl w obie strony.. I jakoś Ryanair może w tej cenie latać.. Na co nasz rząd i LOT wyj..ły bilety 500-800zl na Maltę w ramach owej pomocy rządowej.. Rozumiecie? Rząd mówi że pomaga.. Nie! Zamknęli granice tylko po to by teraz okraść tych co są granicą POZOSTAWIONYCH SAMYCH SOBIE PRZEZ NASZ RZĄD!! Proszę was o rozsądek, macie ceny na internecie stałych lotów wykupowanych np 5 miesięcy wcześniej.. a ceny jakie proponuję rząd.. To nie jest pomoc, nie nazywajcie tego tak..

 44. Państwo wysyła samoloty po swoich obywateli. Dokładają kasę. Starają się jak mogą. A te polskie durnie jeszcze mają problem. Cieszcie się, że nie jesteście obywatelami Włoch czy nawet Wielkiej Brytanii. Bo w tej drugiej mieli by was w wielkiej D… A wiem co mówię. Narzekacze pier…..

 45. Wracałem 16.03 z Tajlandii. Qatar każda zmianę lotu robił nam na własny koszt. Nawet groszem się nie dokładaliśmy. Wolałem w Niemczech zostawić 1000 zł niż grosz dać na te polskie złodziejstwo…!

 46. Jak wylatywali na wakacje to wirus już dobrze szalał we Włoszech. Mogli siedzieć w domu na de. Stać ich było na wakacje to i stać na bilet powrotny. Nie dość że wysłali po nich samolot to jeszcze pretensje że muszą siedzieć w domu 14 dni. Buraki i egoiści.

 47. Cza siedzieć na dupie, stara dobRa dziadka rada. Jak się chciało świata zobaczyć to cza było zostać. Wrócisz z partnerem do mieszkania w kredycie i tak będziecie siedzic do świąt. Zamiast za wszy i drobny łupież przeczekać na Sri Lance. Gratuluję

 48. Nie piszcie o tym że te bilety są za drogie, owszem są droższe ktoś kto biadoli faktycznie mało wie o biznesie w transporcie. Nie wiem czy to wina gimnazjum czy Gierka takie matołki się pokluły.

 49. Ale z was wszystkich poje…. y i wy sie nazywacie Polakami…. chamstwo i buractwow butach ze słomą zazdrosci niema granic i poszanowania drugiego człowieka i wy w domkach z kredytowych kart i długami ktore jeszcze bedą wasze dzieci spłacać to nie znaczy ze inni są gorsi od was . Jest jak jest i trzeba z tym żyć i dajciesobiena wstrzymanie z tym szczuciem jeden na drugiego bo sie chce żugać jak to sie czyta jacy to wy wielcypatryjoci a sami nic od siebie no bo po ch…. J byle komuś dojeb…. ć ……. szkoda sie rozpisywać

 50. Cebulki jak wam nie pasował samolot rządowy trzeba było wracać czarterem.Jak dla mnie każdy kto wyjechał na urlop wakacyjny po ogłoszeniu korona wirusa w Europie powinien sam sobie kombinować powrót do kraju.

 51. Wielu podjęło ryzyko chociaż wiedzieli co się dzieje w w Chinach. To polecieli na urlop do Tajlandii.
  Podjęli ryzyko jak Frankowi że a teraz chcą wszystkich wciągać w to bagno.

 52. To jest ryzyko. Przekładam bilet jeśli wiem, ze jest epidemia i na zdrowy rozum zdaje sobie sprawę, ze moge nie wrócić. Trzeba byc konsekwentnym. Ja bym w ogole nie organizowała akcji #lotdodomu bo wiem jak bardzo to rozprzestrzeni epidemie. Juz nie mówiąc ze ktos jest Januszem czy Grażyna nie o to tu chodzi tylko zazwyczaj jak sie nie mysli to traci się 2 razy. Ja bym w życiu nie wyjechala podczas epidemii gdziekolwiek zeby nie przywieźć zarazy.

 53. Wprowadzony jest juz stan epidemii. To moze nie wjedziesz wcale. Oby 🙂 jestem przerazony jak to czytam. Pierwsze ludzie którzy latają niech beda świadomi swoich deczyji. Nie wyzywajcie sie …ze kogos stac na urlop a kogos nie…. bez sensu kiedys lot na drugi koniec swiata to bylo cos. Teraz to żaden wyczyn:) bilety nie sa tak drogie jak kiedys…. Ci co postanowili zaryzykować mają problem. Szkoda tylko ze my tez musimy ponosic konsekwencje za ich lekkomyslne decyzję.

 54. Nie to że ich zwożą częściowo na koszt państwa to narzekania. Tak samo z innych państw jak tam pracowali to było dobrze, a teraz pomocy szukają w Polsce, niech tam siedzą.

 55. Siedzieliście za granicą to tam zostańcie. Teraz polacy mają dopłacać do waszych biletów, jeszcze po zasiłek się zgłosicie. No bez jaj… A ci co na wakacjach byli powinni płacić 100% za bilet powrotny + dopłata za obsługę przy kwarantannie. Ktoś pojechał na tanie wakacje jak zaczęła się epidemia to niech spier….

 56. Czyli wniosek jest taki: wszystko było ok, perturbacje miał chłopak Kasi, bo zawiodły procedury, gdyż bali się brać gościa, który nie wiadomo czy jest Polakiem. No i co z tego wynika?

 57. Byl podział na klasę biznes i ekonomiczną. Ha ha ha. Łykajcie dalej te bzdury. Idźcie lepiej szybko dokupić srajtasmy.

 58. Ludzie.
  Wy martwcie się tylko o siebie.
  A ktoś pomyślał o pilocie i Stewardess! !!!
  Oni się dla was poświęcają.
  Mam syna w Locie i wiem co oni czują.
  Dyrekcja w ogóle się nimi nie przejmuje.
  Syn dał wypowiedzenie bo ma dosyć tego burdelu i narażenia się dla innych bez doceniania tego co robi za 1750 zł miesięcznie.

 59. Zastanawiam się, czy w ogóle, niektórzy ludzie używają mózgu, wygląda, ze nie, na logikę, gdyby granice nie zostały zamknięte to w tej chwili mielibyśmy to co we Włoszech, czyli masakra, nad którą już nie panują.Do Polski to badziewie zostalo przywleczone z zagranicy, ludzie nie zdaja sobie sprawy z zagrożenia, nie myślą o sobie ani o innych, mamy przykłady jak ktoś s wrócił z innego kraju i pozarażal cala rodzinę

 60. Również wracałem ze Sri Lanki i wszystko BYŁO OK! Nie cudujcie, bo sytuacja jest AWARYJNA! Cena również do zaakceptowania! Nie ogarniam was ludzie… Zawsze wam źle… Szukacie sensacji!

 61. Ludzie przestańcie komentować że bilety są drogie.
  Nikt nie każe wam wracać, ale musicie wiedzieć że PŁACICIE w dwie strony, bo samolot leci do was sprvjalnoe!
  I raczej przestańcie narzekać bo wracacie nie wiadomo skąd i pewnie część z Was przyniesie do naszego kraju jakim jest Polska ten wirus.
  Więc przestańcie narzekać.
  Było siedzieć w domu a nie jeździć w takim okresie gdzie panował taki wirus.
  To wiele osób wracających z Włoch i Angli przyniosło do naszego kraju to dziadostwo.
  Przez wasze bezmyślność teraz większość z nas martwi się o nasze dzieci i naszych starszych np rodziców którzy są w grupie ryzyka.

 62. Jestem takiego samego zdania co reszra. Wiecznie k… źle. Nie wpuscili do samotu źle nie było żarcia źle nie dostała szampana źle. Trzeba było k… zostać na Sri Lance i tam sobie narzekać. Doceń babo że trafilas na pilota który zrozumiał twoja sytuację i przestań stekac i biadolić

 63. Dla wszystkich któryz pieprzą, że rzad ma zrobić to czy tamto. Jak wybuchnie wojna to będziecie czekac aż rząd was uratuje. 75 lat w pokoju i dobrobycie i zatraciliśmy instynk przetrwania.

 64. Cześć. My wracaliśmy czarterem AMC w środę z Egiptu przez Wawę do Katowic . Tam mierzona temp. Przed wejściem do terminala . Potem zostawieni sami sobie . Wylot i w Wawie sprawdzenie temp. W samolocie przez dwóch żołnierzy OT . Trwało to ponad godzinę 1 termometr i ok. 200 pasażerów wpisywania w kartę lokalizacją. W Katowicach tez wypelnialismy kartę lokalizacją i przy ok
  300 osobach 4 okienka czynne i 10 min na wpisanie pobytu w komputer . Zero wytycznych jak dojechać do domu czy można zatrzymać się na stacji paliw jak zapłacić za autostradę kompletnie nic . Kwarantanna dopiero od dojazdu do domu . A znajomi z Niemiec wrócili dzisiaj i nawet nikt nie mierzył im temperatury na lotnisku tylko wpisali karty pobytu .

 65. Żenada!! Rozumiem w kontrolowany sposób pomóc w powrocie turystom albo osobom przebywającym służbowo, ale nagle tysiące Polaczków przypomniało sobie o Polsce?!! Siedzieć dupami i tam gdzie są od lat!

 66. Niech się cieszą, że wgl samolot po nich przyleciał. Dziwi mnie że w którejkolwiek klasie dostał ktoś ciepły posiłek, z racji że załoga musiała się narażać podchodząc i obsługując pasażerów, których można podejrzewać o zarażę.. Ja na miejscu załogi bym im nawet wody nie podała, zamknęła się zdala od wszystkich i modliła, żeby lot jak najszybciej się skończył. A Polak to tylko narzekać potrafi. Od stycznia było wiadome o epidemii w mediach. Po co lecieli a teraz jeszcze płaczą bo nikt ich nie szanuje..ale jak mozna szanować osoby, które narazaja znajomych i rodzinę bo im się lotów w czasie zagrożenia zachciało..

 67. #LotDoDomu to konieczność, bo nie wyobrażam sobie teraz być gdzieś daleko od Polski z problemem o jakikolwiek powrót. Tutaj Lot zapewni odpowiednie warunki i bezpieczny transport do Polski.

 68. Pani Kasia z partnerem polecieli na wakacje do Sri Lanki, mieli wracać do Polski 16.03 i nagle się dowiedzieli, że zamykane granice, o jej co się dzieje, Oni nic nie wiedzą, przecież są na wakacjach!! A okazuje się , że w Portugalii od 11.03. ( proszę zwrócić uwagę na datę zamknięcia szkół, wiadomość o sytuacji w Portugalii nusiała być przed tą datą) było tak:
  W ramach działań prewencyjnych portugalskie władze wprowadziły szereg środków mających na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się COVID-19. Najważniejsze z nich to:
  zamknięcie niektórych obiektów kultury (teatry, muzea, galerie, kina) i obiektów turystycznych;
  wprowadzenie ograniczenia w funkcjonowaniu lokali rozrywkowych (bary, dyskoteki);
  w przypadku jednostek pływających – zakaz schodzenia na ląd osób niebędących obywatelami Portugalii;
  wprowadzenie ograniczenia liczby osób przebywających jednocześnie w supermarketach i centrach handlowych;
  zawieszenie, w okresie od 12.03 do 31.03, zajęć edukacyjnych i pozaedukacyjnych wszystkich szkół;
  Władze lokalne niektórych gmin wprowadziły zakaz wstępu na plaże !!!!!!!!!!

 69. Jakoś wcześniej nie pomyśleli,o tych co tu żyją ,pracują-o Polsce!Nagle ,,lot do domu”?-a po epidemii,lot powrotny -też do domu?Gdzie byliście, jak was,potrzebowaliśmy???-lekarzy,pielęgniarki,budowlańców… .Gdzie są wasze,dzieci,wnuki???

 70. W czasach PRL znalazłem się w podobnej sytuacji z powodu zamknięcia granicy kraju przez który miałem przejechać. Udałem się do polskiej ambasady a tam odpowiedzialno mi ; to pański problem nikt tu pana nie zapraszał. Widać jak bardzo sie zmieniły czasy a ludziom też źle.
  Trzeba było skorzystać z oferty rządu partnera .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

427,346FaniLubię
33,449ObserwującyObserwuj
5,711ObserwującyObserwuj

Zobacz też