Jeśli naprawdę lubisz tanio podróżować, to zaczyna się dla Ciebie prawdziwy, choć jesienny raj. Czemu by nie wybrać się na jakiś city break po europejskich stolicach. A co powiesz, jeśli podamy Ci listę najtańszych? Podoba się? To śmiało, planuj podróże już dziś.

Ceny w hotelach i w restauracjach znacznie spadają, co cieszy jesiennych podróżników. To co? Zwiedzanie w październiku może się naprawdę opłacać. A przecież temperatury jeszcze wcale nie są takie zniechęcające. National Geographic stworzył raport najtańszych stolic Europy w oparciu o dane zebrane przez trivago.pl. Zestawienie uwzględnia średni koszt noclegu dla dwóch osób w hotelu blisko centrum miasta. W analizie ujęto stolice z danymi minimum 100 hoteli.

Poprzedni

10. Zagrzeb, Chorwacja

Sprawdź: Tanie loty do Zagrzebia

Zagrzeb – stolica i największe miasto Chorwacji. Pięknie zachowana starówka, muzea i galerie, zabytkowe kościoły, parki i skwery to może zachęcić, a jeśli dodasz do tego jeszcze górzyste okolice to rysuje się niezwykle uroczy krajobraz. Co zatem warto tam zobaczyć? Gornji i Donji Grad, a między nimi kolejka Zagrebačka uspinjača, pasmo górskie Medvednica, Jezioro Jarun i oryginalne Muzeum Zerwanych Związków. A to nie wszystko, Zagrzeb ma do zaoferowania znacznie więcej. Skuś się i sprawdź!

Fot. Shutterstock
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here