Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Loty do BukaresztuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

Treść główna

Tanie loty do Bukaresztu

b
Bukareszt nocą
Fot. sxc

Największe miasto Rumunii (2,6 mln mieszkańców) i zarazem jej stolica. Bukareszt jest dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem, który z roku na rok przyciąga coraz więcej turystów. Jego rumuńska nazwa - Bucureşti – wywodzi się od bohatera tamtejszej legendy, pasterza Bucura, którego imię oznacza radość i zabawę. Według lokalnych podań to właśnie Bucar miał założyć miasto na brzegu rzeki Dambovita.

Historia

Nazwa „Bukareszt” pojawiła się w kronikach w roku 1459. W XV wieku miasto było siedzibą okrytego złą sławą księcia Wołoszczyzny Włada Palownika, o którym mówi się, że był pierwowzorem hrabiego Drakuli z powieści Brama Stokera.W 1595 roku, podczas wojny z Turkami miasto zostało doszczętnie spalone. Mimo jego szybkiej odbudowy kolejne lata nie były dla Bukaresztu szczęśliwe. Miasto kilkakrotnie nawiedzały plagi chorób, a później było okupowane przez Rosjan. Na domiar złego rok 1847 przyniósł wielki pożar, który zniszczył jedną trzecią zabudowań! W 1861 roku z połączenia Wołoszczyzny i Mołdawii powstało Księstwo Rumunii. Bukareszt ustanowiono jego stolicą. Od tego momentu rozpoczął się okres intensywnego rozwoju i rozbudowy miasta. Ówcześni architekci rumuńscy wzorowali się na francuskiej architekturze, przez co Bukareszt zyskał sobie miana Małego Paryża i Paryża Wschodu.

Podczas I Wojny Światowej miasto okupowali Niemcy. W czasie II Wojny Światowej w wyniku wielokrotnych bombardowań zostało zrujnowane. Po wojnie komunistycznym władzom nie zależało na odbudowie zabytków. Zastąpiono je architekturą socrealistyczną. Dopiero po obaleniu reżimu w 1989 roku nastały lepsze czasy dla Bukaresztu. Nowe władze zadbały nie tylko o rozwój ekonomiczny, ale także zdecydowały się na renowację zabytkowego centrum miasta.

Atrakcje

Siłą Bukaresztu jest bogata oferta kulturalna – w mieście funkcjonuje 37 muzeów, 22 teatry, sale koncertowe, opera, 18 galerii sztuki, kluby dla miłośników różnych gatunków muzycznych i wiele innych atrakcji. Turyści odwiedzający miasto z pewnością nie mogą narzekać na nudę. Ponadto w Bukareszcie odbywa się corocznie, zwłaszcza w sezonie wiosenno – letnim, wiele festiwali. Najsłynniejsze z nich to Międzynarodowy Festiwal „George Enescu” (muzyka klasyczna) oraz EuropaFest (blues, jazz, pop). W mieście jest kilka sporych parków oraz ogród botaniczny.

Kiedy lecieć?

Bukareszt warto odwiedzić o każdej porze roku. Panuje tam klimat kontynentalny, a więc należy spodziewać się gorącego lata i chłodnej zimy. Średnia temperatura w lecie to 23 stopnie, jednak może ona sięgnąć nawet powyżej 40.

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!

Nawigacja dodatkowa