Szanse na zobaczenie w tym roku śniegu na święta są znikome dla większości miejsc w Polsce. Ale jeśli koniecznie chcesz spędzić białe święta możesz wybrać podróż. Są miejsca na świecie, gdzie możesz być pewny, że biały puch będzie na miejscu. Przedstawiamy kraje, gdzie na Boże Narodzenie zapewne będzie śnieg!

W ostatnich latach zima nas nie rozpieszcza. Biały puch na święta Bożego Narodzenia jest rzadkością, znalezienie go graniczy ze świątecznym cudem. Gdzie zatem najbardziej prawdopodobne są opady śniegu w Wigilię i Boże Narodzenie? Zgodnie z historycznymi danymi zebranymi przez Vouchercloud bez wątpienia największe szanse na białe święta ma jeden, znany wszystkim kraj. Który? Cierpliwości. Niedługo się przekonasz. Prawdopodobieństwo wystąpienia opadów wynosi tam 60,9%, jest to zatem najlepszy kierunek dla wielbicieli bieli. To najwyższy wynik w zestawieniu. Powinien robić wrażenie zwłaszcza, że aż 127 krajów na świecie ma zerowe szanse na zobaczenie śniegu. Zanim jednak dotrzesz na szczyt listy i przekonasz się, który kraj jest bezkonkurencyjnym zwycięzcą w wyścigu o białe święta, poznaj pozostałe 9 krajów, gdzie będzie w te święta najpiękniej.

Poprzedni

10. Islandia

Na 10. miejscu zestawienia znalazła się Islandia. Szanse na wystąpienie opadów śniegu w Boże Narodzenie są tam równe 42,34%. Klimat jest tam dość… wymagający, na pewno będzie wietrznie i zimno, ale przy okazji może być również biało. To jedno z piękniejszych miejsc, gdzie można spędzić święta. Na osoby, które się odważą na taką podróż, czekają niesamowite krajobrazy krainy lodu i ognia: wodospady, gorące źródła, kaniony, góry i czarne plaże z lodowymi taflami. Po takiej wyprawie z największą przyjemnością siądziecie w cichym, ciepłym pokoju, wśród dekoracji, z gorącym napojem w dłoniach.

Znajdź tanie loty na Islandię

Fot. Shutterstock
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here