Treść strony

tanie-loty-do-kazachstanu

Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
 • Dorośli od 18 lat-1+
 • Młodzież 12-18 lat-0+
 • Dzieci 2-12 lat-0+
 • Niemowlęta do 2 lat-0+
 • Wybierz
Szukaj
 • polska firma
 • 20 lat na rynku
 • 600 000 klientów
 • bezpieczne płatności
 • gwarancja najniższej ceny
Tanie loty. Szybko i wygodnie.

Loty do KazachstanuOrientacyjna cena za lot w dwie strony

 • Ałma Ata (ALA) Almaty Int. Apt.od 2977Wybierz

Treść główna

Tanie loty do Kazachstanu

Znajdź nas w social mediach

Kazachstan - Karkara
Fot. United Nations Photo

Dziewiąte pod względem powierzchni państwo na świecie leży na pograniczu dwóch kontynentów Europy i Azji. Interesujące są dane dotyczące demografii tego kraju. Na terytorium 8,5 razy większym od Polski żyje zaledwie 15 mln ludzi. Kazachowie stanowią większość jego obywateli, jednak ich procentowa przewaga nad pozostałymi nacjami, takimi jak Rosjanie, Turcy, Ukraińcy, Czeczeni, Polacy i innymi, jest niewielka. Mniej więcej równo rozkładają się proporcje pomiędzy islamskimi sunnitami, a chrześcijanami (w większości wyznawcami prawosławia).

Historia

Pod współczesna nazwą powstało dopiero po upadku Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich w roku 1991, jednak historia tego obszaru i zlokalizowanych tutaj organizmów państwowych sięga wiele wieków wstecz, mniej więcej do I tysiąclecia p. n. e. , kiedy to zamieszkiwali obecny Kazachstan Sakowie i Issydonowie. Później różne koleje dziejowe, poddaństwo plemionom Xiongnu, dynastiom Karachanidów i Złotej Ordzie, doprowadziły do wyodrębnienia grupy wolnych poddanych nazwanych Kazachami. Określenie to wywodzi prawdopodobnie z języka tureckiego i ma podobny źródłosłów, co używane w innych częściach Azji słowo „kozak”. Można, więc przypuszczać, że status społeczny tych grup był zbliżony. Już od XII wieku następowało stopniowe konsolidowanie się plemion. W XV wieku wyodrębniła się już niezależna kazachska tożsamość. Wieki XVI i XVII to czas, kiedy odrębność kulturowa i etnograficzna Kazachów była umacniana. Niestety już w XIX wieku państwu zaczęła zagrażać ekspansywna polityka rosyjska, która doprowadziła do zniesienia jego niepodległości i wcielenia go w strefę wpływów ZSRR.

Atrakcje

Sporą cześć Kazachstanu stanowią płaskie suche stepy, morze traw ciągnące się aż po horyzont. Mimo, że terytorium kraju zajmują również pasma górskie, w tym nawet porośnięte częściowo, wysokie góry takie, jak Ałtaj czy Tien-szanu, to większość jego terytorium stanowią doliny oraz płaskowyże. Ogromne obszary, zwłaszcza w centrum kraju, zajmują piaszczyste i gliniaste pustynie i półpustynie stanowiące nawet około 2/3 terytorium Kazachstanu.

Kazachstan jest barwnym, różnorodnym krajem, nie skażonym jeszcze masową turystyką. Można obcować tam z prawdziwą tradycją i kulturą. Mieszkańcy nie są nastawieni na zyski, interesuje ich raczej pamięć o zwyczajach przodków. Legendarna gościnność Kazachów sprawia, że naprawdę przyjemnie można spędzić czas podróżując pośród tych trudnych i tajemniczych terenów. Przyjazna nastawienie ludzi, całkowicie odmienne od polskich zwyczaje i klimat sprawia, że Kazachstan daje szanse na odbycie wyjątkowej wyprawy. Jest to kraj bezpieczny, przestępczość jest tam mniejsza niż w Polsce.

Kiedy lecieć?

Kazachstan jako kraj położony w sercu kontynentu, bardzo daleko od jakichkolwiek dużych zbiorników wodnych, które mogłyby łagodzić klimat wydaje się niezbyt przyjaznym miejscem – roczne amplitudy temperatur sięgać tutaj potrafią ponad 90 stopni, również różnice między dniem i nocą są znaczne. Pory roku mają tutaj inny przebieg niż u nas – po długiej i wyjątkowo mroźniej zimie, nagle właściwie bez przejścia następuję gorące i suche lato, które pod koniec równie szybko i gwałtownie przekształca się z powrotem w zimę. Średnia opadów rocznych wynosi w Kazachstanie tylko około 300 mm, są jednak takie miejsca, szczególnie w centrum kraju, gdzie nie spada w ciągu roku ani kropla deszczu. W związku z tym kraj cierpi na niedobory wody.

Z portalem Tanie-loty.com.pl, masz możliwość zarezerwować tanie loty do Kazachstanu w bardzo atrakcyjnych cenach. Jeśli poszukujesz tanich biletów lotniczych do Kazachstanu zapraszamy do skorzystania z naszej porównywarki!

Najlepsze okazje

Czas pomyśleć o MAJÓWCE! Sprawdź okazje na długi weekend!7 ofert od 249 Sprawdź Tanie loty z Warszawy! Ruszaj w podróż30 ofert od 104 Sprawdź Planujesz wakacje w czerwcu? Znajdź idealną propozycję lotu dla siebie!30 ofert od 130 Sprawdź Tanie bilety Ryanair! Najlepsze okazje w jednym miejscu!30 ofert od 93 Sprawdź

Alerty cenowe

Ustaw gdzie i kiedy chcesz lecieć, a my zajmiemy się resztą!