Wyszukiwarka biletów lotniczych

przelot złożony
1 pasażer
  • Dorośli od 18 lat-1+
  • Młodzież 12-18 lat-0+
  • Dzieci 2-12 lat-0+
  • Niemowlęta do 2 lat-0+
  • Wybierz
Szukaj
  • polska firma
  • 20 lat na rynku
  • 500 000 klientów
  • bezpieczne płatności
  • gwarancja najniższej ceny
Wszystkie linie lotnicze. Rezerwuj wygodnie.

Kiedy lecieć na Madagaskar?

Kiedy lecieć na Madagaskar?

Baobaby, lemury, niezwykła przyroda i odmienna kultura - to wszystko i o wiele więcej ma do zaoferowania Madagaskar. Kiedy jednak jest najlepszy czas, by polecieć na Madagaskar?

Wszystko oczywiście zależy od tego, jakim typem podróżnika jesteś i jaki sposób spędzania czasu Cię interesuje, bo każda pora roku ma co innego do zaoferowania. Madagaskar ma klimat subtropikalny, co znaczy że występuje tu pora sucha (od maja do października) i deszczowa (od listopada do kwietnia).

Pora sucha

Okres pomiędzy majem a październikiem jest uznawany za najprzyjemniejszy pod względem klimatu. Panuje wtedy zima, temperatury są niższe i bardziej przyjemne, nie ma również opadów deszczu. Jednak ze względu na zmiany klimatyczne pogoda nie jest już tak przewidywalna jak kiedyś. Opady deszczu mogą się zdarzyć również podczas zimy.

Sezon turystyczny zaczyna się na Madagaskarze w kwietniu, tuż po sezonie cyklonów. Drogi wtedy są nadal częściowo nieprzejezdne, ze względu na obfite opady deszczu. Dlatego aż do czerwca, mimo dobrej pogody, nie ma tam dużego ruchu turystycznego. Można wtedy liczyć niższe ceny. Jest to również czas zbioru ryżu w wyżej położonych terenach, co stanowi spore wydarzenie warte obejrzenia.

Szczytem sezonu jest sierpień i wrzesień. Są to najchłodniejsze miesiące, ale w przypadku Madagaskaru może się to okazać błogosławieństwem, zwłaszcza jeśli planujesz wypoczywać na wybrzeżu.

Pora deszczowa

W listopadzie rozpoczyna się pora deszczowa, jednak prawdziwe deszcze pojawiają się zazwyczaj dopiero w styczniu i trwają do marca. Dlatego aż do grudnia trwa szczyt sezonu, mimo że rozpoczęła się już pora deszczowa. Madagaskar nie posiada dobrej infrastruktury drogowej, dlatego podczas obfitych opadów drogi stają się nieprzejezdne.

Klimat

Warto również wiedzieć, że temperatury na Madagaskarze różnią się w zależności od wysokości nad poziomem morza i umiejscowienia. Zachodnie wybrzeże jest bardziej suche niż wschodnie. Natomiast południe wyspy to rejon półpustynny , z praktycznie zerowymi opadami. W rejonach górskich temperatury są o wiele niższy niż na wybrzeżu, nocą mogą spaść nawet do 5 stopni Celsjusza. 

Jeśli jeszcze się zastanawiasz, czy warto polecieć na Madagaskar , poniżej znajdziesz zdjęcia na zachętę.

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock


Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

Fot. Shutterstock

Nawigacja dodatkowa