Podróżnicy dzielą się na tych, którzy mają plan wyprawy i wiedzą co i kiedy chcą zobaczyć oraz na tych bez planu. Jednak prawdopodobnie są miejsca i obiekty na świecie, które chcieliby, a nawet powinni zobaczyć wszyscy.

Istnieją przecież takie budowle, które zapierają dech w piersiach. Budowle, obok których nie da się przejść niewzruszonym. Są rozpoznawalne niemal przez wszystkich ludzi na świecie. Poniżej znajdziesz 14, naszym zdaniem, najbardziej kultowych pozycji, które musisz znać.

Poprzedni

1. Petronas Twin Towers, Kuala Lumpur

Dwie największe, bliźniacze wieże na świecie. Każda z nich liczy 88 pięter, tj. 452 m wysokości. Wznoszą się wysoko ponad dachami miasta. To charakterystyczny symbol Malezji, a dokładniej jej stolicy – Kuala Lumpur. Wieżowce są siedzibą licznych instytucji kulturalnych, w tym filharmonii oraz Petronas Performing Arts Group. Ich cechą charakterystyczną jest niezwykły most łączący obie wieże na wysokości 41 i 42 piętra. Warto przejść się pomostem – rozciąga się z niego przepiękna panorama na miasto. Przez 6 lat (od 1998 do 2004 roku) wieże były najwyższymi budynkami świata. Taras obserwacyjny jest umiejscowiony na 86 piętrze, czyli na wysokości 360 m. Kompleks został wybudowany na dawnym torze wyścigów konnych. To bez wątpienia konieczny punkt zwiedzania Kuala Lumpur.

Fot. Izuddin Helmi, Unsplash
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here