Barcelona uważana jest za jedno z najpiękniejszych miast w Hiszpanii. I ciężko się z tym nie zgodzić. Na każdym kroku zachwyca architekturą, kuchnią, a przy tym pełną życia atmosferą. Kiedy ją odwiedzić? Tak naprawdę każdy czas jest dobry na Barcelonę. A co warto w niej zobaczyć, jeśli mamy tylko kilka dni? Podpowiadamy poniżej. Usiądź wygodnie i zaplanuj z nami Barcelonę na weekend!

Poprzedni

1. Sagrada Familia

Sagrada Familia to bez wątpienia wizytówka miasta. Każda pierwsza wizyta w tym mieście powinna uwzględniać odwiedzimy w tym secesyjnym kościele. Największe dzieło Antonio Gaudiego (do dziś zresztą nieskończone) zachwyci zarówno młodszych, jak i starszych turystów. Nie dajcie się zadowolić jedynie widokiem z zewnątrz – wnętrze bazyliki może naprawdę zaskoczyć. Do Sagrady Familii najlepiej udać się z samego rana, aby uniknąć tłumów i choć przez chwilę rozkoszować się kościołem „tylko dla siebie”.

Sprawdź tanie loty do Barcelony.

tęcza nad la sagrada familia
Fot. TTstudio – Shutterstock.com
Poprzedni
Poprzedni artykułBagaż podręczny Wizz Air – wymiary, waga i ceny
Następny artykułNasi sąsiedzi zaostrzają zasady wjazdowe dla Polaków! Szykują się wielkie zmiany
blank
Największą pasją Karoliny są podróże. Do tej pory zwiedziła 29 krajów z 4 kontynentów. Niektóre kraje zwiedziła kilka razy, ale nigdy nie wraca do tego samego miejsca. Od wielu lat zakochana w Hiszpanii, a ostatnio także w Grecji. Wielka fanka kuchni meksykańskiej i tajskiej. Od 5 lat prowadzi bloga z ciekawostkami podróżniczymi. W wolnych chwilach łapie za telefon i wyszukuje tanie loty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here