Formalna zgoda na legalne ukończenie bazyliki Sagrada Familia wydana!

Co roku Sagrada Familia jest odwiedzana przez około 4,5 mln osób. Kolejne 20 mln turystów przyjeżdża tylko popatrzyć na bazylikę. W październiku minionego roku świątynia zgodziła się zapłacić władzom miasta 36 mln euro. Wszystko przez to, że od 136 lat katedra powstaje bez formalnej zgody na budowę. Co się wydaje absurdem. W końcu bazylika uzyskała pozwolenie na budowę po długich negocjacjach z władzami Barcelony. Decyzja została zatwierdzona w piątek przez Urząd Miasta.

Sagrada Familia nigdy nie miała pozwolenia na budowę

Decyzja jest pozwoleniem na definitywne ukończenie tej niezwykłej budowli, a jednocześnie zatwierdzeniem przyjętego w październiku 2018 r. między ratuszem a władzami bazyliki Sagrada Familia porozumienia. Aż trudno uwierzyć, że wcześniej powstawała ona bez formalnej zgody na realizację inwestycji. Pieniądze przekazane przez świątynię będą przeznaczone na poprawę infrastruktury wokół bazyliki, a także wzbogacą budżet komunikacji miejskiej.

Ustalono też ostateczną datę ukończenia bazyliki. Będzie to 2026 r., czyli stulecie śmierci głównego architekta świątyni Antoniego Gaudiego.

Budowę Sagrada Familia rozpoczęto w 1882 roku. Antoni Gaudi przejął zlecenie po Francisco Villarze. Poświęcił katedrze ostatnie 15 lat swojego życia. Architekt zginął, wpadając pod tramwaj. Wszystkie pozostawione przez niego projekty świątyni zostały zniszczone w czasie hiszpańskiej wojny domowej.

Kamila Olejarz
Kamila Olejarz
Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

Podobne artykuły

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Obserwuj nas

423,089FaniLubię
26,990ObserwującyObserwuj
5,564ObserwującyObserwuj

Najnowsze