Jeśli planujesz wakacje w Kambodży, to z pewnością na Twojej liście jest także Angkor Wat, największy kompleks świątyń na świecie. Są one rozmieszczone na naprawdę dużym terenie, więc warto dobrze zaplanować zwiedzanie Angkor Wat. Podpowiadamy jak to zrobić.

Poprzedni

1. Jak tam dotrzeć i gdzie się zatrzymać?

Angkor Wat, największy kompleks świątyń na świecie (a przy tym niezwykle wiekowy, powstający od XII w., ale niektóre obiekty stały tam już wcześniej!). Znajduje się w Kambodży. Położony jest przy mieście Siem Reap. Latają tam samoloty, ale z łatwością można dostać się do Siem Reap także drogą lądową. Autobusy kursują po całej Kambodży, ale przyjeżdżają także np. z Bangkoku w Tajlandii. Warto wybrać nocny autobus z Bangkoku. Nad ranem jest się na granicy tajsko-khmerskiej i załatwia wizę, a około godziny 8 przyjeżdża się do Siem Reap.

Gdzie się zatrzymać? Niezależnie od pory roku, dobrym pomysłem będzie hotel lub hostel z basenem. Ze swojej strony mogę szczerze polecić hostel Lub d, jeden z najlepszych w jakim byłam. Jest tam basen, pokoje są nowe, czyste, a dania w menu bardzo smaczne. Został najlepszym hostelem Kambodży w 2018 r. wg booking.com i otrzymał Certificate of Excellence serwisu Tripadvisor. Hostel ten ma jednak sporą konkurencję, bo świetnych miejsc w Siem Reap nie brakuje.

Czytaj także: Pięć bardzo ważnych powodów, dla których warto odwiedzić Kambodżę!

Niezależnie od tego jaki hostel wybierzesz, warto żeby miał basen. N/z Lub d hostel w Siem Reap. Fot. Weronika Skupin, Tanie Loty
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here