Dubaj to miasto, które wyrosło na pustyni w ekspresowym tempie i dziś jest symbolem nowoczesności, postępu i wszystkiego co „naj”. W mieście, w którym trudno znaleźć miejsce w hostelu za mniej niż 100 zł, a niemal każda większa atrakcja kosztuje krocie, warto zaoszczędzić. Jak? Istnieją też darmowe atrakcje Dubaju i znajdziecie je w tym tekście.

Poprzedni

1. Burj Khalifa Lake

Najwyższy budynek świata, Burj Khalifa, znajduje się w Dubaju. Żeby na niego wjechać, trzeba kupić bilety. Droga na szczyt kosztuje nawet 500 zł (zależy o jakiej porze), a na niższy taras co prawda mniej, ale wtedy do szczytu brakuje nam sporo i to nie jest to samo. Co można zrobić za darmo? Obejrzeć mierzący ponad 800 m Burj Khalifa z samego dołu.

Darmowe atrakcje Dubaju to także fontanny znajdujące się pod najwyższym wieżowcem. Burh Khalifa Lake to sztuczne jezioro, po którym pływają łódki i obok którego znajdują się światowej klasy restauracje oferujące pyszne dania. Po godz. 18 co każde pół godziny odbywa się pokaz fontanny multimedialnej a podświetlone strumienie wody tryskają do takich utworów jak np. Con te partirò (Time to Say Goodbye). Między pokazami wodnymi można także oglądać pokazy świateł na Burj Khalifa do nowoczesnych utworów.

Pokaz fontanny u stóp Burj Khalifa. Fot. Weronika Skupin, Tanie Loty
Poprzedni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz
Please enter your name here